🍽️ MasterChef България 🍽️ - сезон 8, тема 1

  • 40 221
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 790
Това е телевизионно предаване все пак, търси се гледаемост, стига с тази конспирация. Явно от предаването са решили, че Лора е по-гледаема от чичо Митко и Христо. Тяхно право е да го направят.

# 706
  • София
  • Мнения: 4 429


MasterChef - Сезон 8  Епизод 10 (07.10.2023)

Последна редакция: сб, 07 окт 2023, 23:07 от Mari_Mar

# 707
  • София
  • Мнения: 20 180
Много глупаво решение на Христо, което му изяде главата без време. Можеше да поостане още, имаше какво да покаже и други трябваше да си тръгнат преди него, но се издъни с чушките - факт.
Лора вече едва я понасям, такава лигла безподобна, не спря с позьорщините, заучените усмивки и кокетниченето. Явно за първи път виждаше манго в днешния епизод, като я гледам как го режеше и белеше на един сантиметър от кората. А уж не трябваше да хабят продукти.
И "сплитнало" не означава "пресякло се е", а "разделило/отделило/отцепило се е". Да си сменят преводача, че и той се излага като някои от участниците. Мазнината на Алекс действително се беше отделила от ориза, което не би трябвало да се случва в едно ризото.

# 708
  • Мнения: 1 475
Христо се издъни с чушката. Никой не му е виновен.
Нито пък някой му е виновен за решението да не се смени с друг от балкона.
Нито продуцентите, нито журито, нито миските са криви в случая.
Надявах се да има по-слаба чиния от неговата, ама нямаше.

Точно така стана. Сам се нахендри. Много ме е яд, ама много!
Нямаше сърце да прецака евентуално някой от другите, сигурно щеше да му тежи на съвестта, ако този, който беше пососчил, отпадне.
За съжаление добрите хора понякога си патят от това си качество. И как пък нямаше грам късмет. Ей ги Лора и Алекс - баш когато е най-важно им се падна удобна задача и успяха да скалъпят по нещо, а иначе редовно правят издънки. Христо за сметка на това направи една и си замина. Confused

Обаче ми пълнят сърцето колко се подкрепят и как са задружни. Никой никого не хейти и не плюе зад гърба му. На мен така ми харесва, даже и да са по-слаби кулинари. Yum

Следващият мастър клас, от малкото показано, изглежда добре.

# 709
  • София
  • Мнения: 15 251
Христо се издъни с чушката. Никой не му е виновен.
Нито пък някой му е виновен за решението да не се смени с друг от балкона.
Нито продуцентите, нито журито, нито миските са криви в случая.
Надявах се да има по-слаба чиния от неговата, ама нямаше.

Ако наистина вярваш, че неговата чиния е била най-слабата, значи вярваш на журито. А журито е параван на продуцентите, следователно вярваш на една лъжа.


Вярвам на очите и ушите си. Simple Smile
Напомниха ли на Христо, че може да се смени? Предупредиха ли го? Да. Какви продуценти, какви конспирации? Simple Smile
Чушките му бяха ли видимо сурови? Опита ли се да сготви ориза в тигана? Разпиля ли пълнежа на едната? Успя ли са хвърли другата в чинията в последната секунда? Да.
Фантазията ми не е чак толкова развихрена, че да виждам друг виновен в случая освен самия Христо.
Харесвах го, но в МШ всяко готвене е само за себе си. Това беше неговото последно, защото се справи зле. Уви, по-зле от Лора, която ти боде очите. Simple Smile Това е положението.

# 710
  • Мнения: 9 573
Гледам сега чак. Голяма гнусотия са тези невързани косища, как може да се допуска такова нещо!
Нещо малките трупове ми идват в повече.
Христо много тъпо се прецака, Лора и алекс трябва да си ходят

# 711
  • Мнения: 692
Чичо Митко с лютия сос ми обра точките. Няколко пъти върнах назад, смях се с глас.

# 712
  • София
  • Мнения: 15 486
И аз сега ще го гледам.

 Сарми с китайско зеле?Яла съм, отвратително е.

Тоби с картофени розички от пюре.

Роси някакъв проблем ли има с гушата?

Хаха, правят всичко за мъже, бира, люто, чесън, мъжки разядки, а се оказват жени.

Никога не бих рискувала да правя пълнени чушки за час.

Последна редакция: нд, 08 окт 2023, 03:40 от Тайна

# 713
  • Мнения: 1 889
Не знам само аз ли търся под вола теле или толкова много съм се нагледала на издънки и нагласени формати, ама за мен отпадането на всички до сега( изключвам първи епизод ) си е чисто нагласена история. И Живко , и чичо Митко и днес Христо. Не може ти да не си готвил вегетарианско, да си изявен " МрЪвояд" ,да нямаш рецепта в главата си ,да имаш възможност да се размениш и да не го направиш. Чак такава шматка перничанина не е. Особено ,че беше толкова усмихнат ,като си тръгваше. Успех в живота му желая !. За мен беше един от по- добре подготвените и не заслужаваше толкова рано да отпадне.

Странно ми се стори и щраус vs свинско.🧐 Може би само задачата на  Осман  беше равностойна, защото за него и щрауса и свинското са еднакво "екзотични".😉😁

Странно ми се стори и, че вече втори епизод се готви свинско от едни и същи участници. Друго мЯсо нямат ли ?🧐 Пилето май по- евтинко.😜

Странно ми се стори и избора на отбор само от един спечелил при наличие на победител в Мастърклас и победител от кутията.🧐

Странно ми се стори и ,че Марианна избра Роси за щрауса, както тя си пожела, ама после Росица не и върна услугата. Предпочете Тоби пред нея. Дааа бе.🫣🧐

Странно ми се стори и ,че капитанката на червени нито готвеше, нито даде идеи за рецептите, нито май знаеше за колко човека готвят , но пък спечелиха. (Добре, че беше Осман и прекрасно изглеждащата питка.) Нищо ,че повечето от коментарите на мотористките бяха в полза на синия отбор.🤔🧐

Взе да ми се струва странно дори и това, че всеки път печели отбора в който участва Осман. 😉😁 (Със сигурност ще е в топ 3.👍 Освен ,ако това не е в сценария, току виж се издънил на някоя пълнена чушка или омлет.😉)

 А бе ,общо взето страннен епизод ми беше.😉😁

За креативността и уменията ( фламбиране например ) на някои от участниците вече не ми е странно и затова не го споменавам.😉😁

А относно веещите се коси: Този епизод обърнах внимание и Марианна, и Даниела, и двете Биляни, както и Мелят готвят с вързани на опашка коси.😁

# 714
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 129
Жалко за Христо, беше ми симпатичен, а и имаше умения, личеше си. Голям добряк също. Алвкс и ризото може да готви.. Сега пък маслото му беше пресечено. Кога най-сетне ще отпадне този човек???  А Тоби? Христо имаше какво да покаже, а някои си бутат ей така.

# 715
  • Мнения: 4 454
С все по-голямо нежелание гледам предаването. Отлагам гледането на снощиния епизод.  Откакто Радка спечели и канеха разни "инфлуенсъри, чието най-голямо умение са смутитата, , съвсем започнаха да подценяват зрителите, че всичко може да им се представя като реалистично шоу. Поне "претенденките" им с нещо интересно и приятно да се отличаваха.

# 716
  • София
  • Мнения: 7 938
Всъщност снощи сценаристите умишлено унижиха Марианна. Първо като ѝ казаха, че нейната номинация е второкачествена в сравнение с тази на капитанката на червения отбор и второ като направиха предложение на синия отбор да си изберат друг капитан.

Освен това победа с 1 глас си е чиста проба въпрос на късмет, а не въпрос на качество на свършената работа.

Елиминирането на Христо си беше направо прозрачно по сценарии от където и да го погледнеш.

# 717
  • София
  • Мнения: 15 251
Т.е., Христо по сценарий отказа да се размени и да се качи на балкона?

# 718
  • Мнения: 1 186
Да, състезанието сини - червени не беше честно. Малко са ми странни правилата, при които победа в един етап, дава огромно предимство в следващия.

Малко преди да елиминират Митко той готви ризото с гъби - Таралежков каза доста високомерно, че било вкусно, но трябвало да се научи да разделя вкусовете. Александър сега се спаси с почти същото - за него имаше суперлативи... Да не би защото беше добавил някакви ядки...

# 719
  • Мнения: 5 695
Т.е., Христо по сценарий отказа да се размени и да се качи на балкона?
Ако Христо е искал да си ходи, да.

Общи условия

Активация на акаунт