Гриза си ноктите

  • 1 910
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
отврат е, едва-едва се отучих от тоя навик.
даже и сега ми се случва по някой път докато гледам някой вълнуващ филм да си погризвам нокътчетата, просто са едни такива мекички и ми е много гот да ги чопля.
помага само едно - да си набиеш в главата, че огризаните нокти са адски грозни и първоначално ако трябва всеки ден си слагай нов лак и се старай да не си развалиш маникюра.
хубавите ръце са много важни.

# 16
  • Мнения: 99
Не прочетох всички коментари, може и да се повторя, но моя съвет е.....
Избери си скъпичка и добра маникюристка, започни да ходиш много редовно като винаги си прави сложни и ефектни рисунки  pletka... така постепенно ще ти стане жал за парите, които си дала и съсипването на творчеството на маникюристката....

# 17
  • Мнения: 2 386
И аз съм в кюпа с Lennie и rushsf..
Сега определено издържам по1-2 месеца без да ги гризя,но като наближи сесията или друго важно събитие.. и се предавам... Sad Даже наскоро чинно си ги изгризах преди един изпит,за да няма какво да ме разсейва докато чета  Crazy
Имам и друг проблем: дори и да ги пусна дълги,ноктите ми се чупят,късат,лющят...И ми става едно дразнещо,закачащо дрехите....И като нямам нокторезачка под ръка включвам автоматичната такава  Mr. Green

Срам ме е от поста ми  Embarassed

# 18
  • Мнения: 2 386
Теди,какво да кажем за моята съученичка, която си ядеше...сополите  Sick  Shocked
Хора всякакви,ние сме с по-леките диагнози  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 5 299
Нищо не помага освен воля и желание, въпорос на психика е......Гризях си ноктите до 10-11 клас, до кръв Confused....Един ден си казах, че заслужавам и аз да имам красиви ръце и трябва да спра с този гаден навик.....Много трудно беше, за компенсация си гризях кожичките Mr. Green, но накрая се преборих със себе си!!! Ето резултата Flutter, надявам се да успее да те мотивира:
http://images13.snimka.bg/002014602-big.jpg

Моята история е почти същата. Като наближи бала, реших, 4е трябва да имам нокти. Когато си пуснах ноктите за 1 път, бях ужасно горда със себе си, и при първият ми счупен нокът - ревах като магаре. И аз комппенсирах с ядене на кожички. Сега съм в процес на отучване. Обаче ми остана горчив спомен от гризането на нокти, защото пръста ми беше забрал, от гризане, и ми цепиха нокъта. Сега си остана така, сцепен е по средата и ужасно грозен. От 10 год насам си лепя изкуствен нокът.  Rolling Eyes Сега мога да се похваля със страхотни нокти bowuu Има ги в линка в подписа ми. Flutter

# 20
  • Мнения: 7 723
Всичко е въпрос на воля  Wink
Брат ми се отказа от този си вреден навик, след като го изложих пред едно от гаджетата му, че никога не си реже ноктите- а ги яде  Wink
Толкова му стана тъпо и спря да си ги гризе  Wink

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Реших, че искам да имам дълги нокти и няколко месеца се опитвах да не ги гризя (макар, че се е случвало да се поддам през този период).Но с времето и отвикнах.Реших да спра и всеки път щом ми се преискаше се сещах за красивите нокти на майка ми и реших, че е време да се отуча.
С инат и желание се отказах.

# 22
  • Мнения: 99

Имам и друг проблем: дори и да ги пусна дълги,ноктите ми се чупят,късат,лющят...И ми става едно дразнещо,закачащо дрехите....И като нямам нокторезачка под ръка включвам автоматичната такава  Mr. Green


Чупят се и се лющят заради гризането... ще трябва да мине доста време без гризачески период за да се оправят.... и при мен беше така като малка... То не бях иначе люти чушки, специални ръкавици, горчив лак, седях си на ръцете.... нищо не помагаше, просто ставах по изобретателна... но минах на варианта с маникюристката за който писах по горе и така се оттървах от този навик...

# 23
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762

Имам и друг проблем: дори и да ги пусна дълги,ноктите ми се чупят,късат,лющят...И ми става едно дразнещо,закачащо дрехите....И като нямам нокторезачка под ръка включвам автоматичната такава  Mr. Green


Чупят се и се лющят заради гризането... ще трябва да мине доста време без гризачески период за да се оправят....
Точно! При мен една година след като спрях да ги гриза бяха отвратителни Close, но с времето се оправиха Peace!

Общи условия

Активация на акаунт