Студът чука на вратата, ЮЛСКО бебче в коремчето се мята

  • 13 143
  • 287
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 140
Добро утро момичета. Радвам се приключихте темата на tajnax. Аз умишлено се въздържах от коментари, за да не се натоварвам допълнително.
По темата за пола, така ми се иска да е момченце, но тайничко, защото таткото мечтае и е сигурен, че е направил момиченце. Laughing Вече нямам търпение и аз да  разбера, но нищо не ми казват. Надявам се на ФМ вече да се види със сигурност.
Хайде хубав ден и честит ни петък.  bouquet

# 91
  • Мнения: 133
Winx, благодаря ти за милите думи. Лекарката ми каза: "Така е при бременните". Това й беше коментара. Аз и за това не обърнах внимание, защото си мислех, че не е важно, но снощи попаднах на тази информация в книгата и се поуплаших. След една седмица ще ходя на консултация при нея и ще пиша какво ми е обяснила.
Иначе си запазих час за ФМ за 27.02. в "Свети Лазар" при д-р Томова. Доста далечко.
Момичета и при мен се видя пола на детето много рано, в 13 г.с. То беше се обърнало както трябва и се вида много ясно, че е момче.
Целувам ви и ви желая приятен ден на всички.

# 92
  • София
  • Мнения: 3 524
Здравейте милички
След вчера и аз се въздържах да пиша и с облекчение виждам че лека полека темата се сменя. Лекси, аз не съм отдавна във форума, но ако това което казваш е вярно (за неистинска история) би било кошмарен и нездрав черен хумор от страна на когото и да е. Слагам точката и аз  Naughty

Виждам че мъжкия отбор нараства. Аз се надявам да станем рода, като бъдем дами, но пък и да си имаме приятели за футбол или други занимания също не звучи зле  Mr. Green Предполагам, че на следващото доки на 8 фев. (след 2 седмици) имаме шанс да видим какви ще сме, вие как мислите? Thinking Ако не сме и ние срамежливковци като на Там-там  Laughing
Дотогава ще се радваме отстрани за вас  Hug

Както каза Мдс, погалете коремчета от мен и до скоро пак Peace

# 93
  • Мнения: 111
Здравейте, мами!!!  Laughing Аз също все още не знам пола на моето малко ангелче, но на 31.01, сме на преглед и се надявам да го видим! Таткото и повечето от моите познати казват, че ще е момче! Като разбера, веднага ще споделя - вече нямам тарпение! Целувки на мамите от нас! Heart Eyes

# 94
  • sf
  • Мнения: 10 240
ех, голямо затишие, аз цяла сутрин дремя у нас.
давайте нещо да обсъждаме, че голяма скука . сега отивам на плуване и като се върна да има за четене, ей  Praynig

# 95
здравейте и от мен .не съм писала отдавна,но все не ми оставаше време.Големи драми се разиграват тук, за които чета  с огорчение.Няма да коментирам,защото е трудно въобще да го побера в главата си
Аз иначе съм добре.Моя бебо е вече голям и последния път на ехографа не можах да повярвам като видях малкото човече в мене.Та то си имаше всичко и шаваше като лудо  Grinning. Аз също ще се присъединя към отбора на мъжките майки.Няма да споменавам колко радостен е таткото.Другият път живот и здраве ще го водя с мен на прегледа да види отрочето.
относно името аз си знаех ,че ще е момче и категорично ще го наречем Мартин.е имах си вариант и за момиче(Моника),но той за сега очевидно отпада.
някой беше попитал за зъболекар.Хубаво е да се отиде и да се реши проблема навреме.Още повече ,че периода между 4 и 6 месец е най- подходящ и безопасен.По -лошо е да те боли, отколкото да ти поставят упойка и да работят безболезнено.Болката може да предизвика контракции.Говоря професионално,а и имам уверението на моя гинеколог относно упойките.
Имах пациентка,която ми разказа как в 9 месец и се наложило да лекува пулпит,не се подлагайте на това.
ХУбав ден от мен да сега .До скоро

# 96
  • Мнения: 207
Привет на всички мили мами.Аз също си чакам бебчето през юли и съм много нетърпелива вече.В кой месец може гинекологът да ти каже полът на бебето.И аз вече съм почнала да избирам имена. Laughing

# 97
Привет на всички!!!!

Така като чета виждам, че мнозинството от вас очакват момченца. Ние ще си имаме момиченце. Двама доктори го потвърдиха, така че нямам съмнения.
С мъжа ми много се зарадвахме на новината, тъй като си мечтаехме за момиченце, а той само като си помисли и се разтапя. Представя си как малката
сладурана на тати се гушка в него. Сладур!!!

# 98
  • София
  • Мнения: 568
Здравей, Pariss79, добре дошла!  bouquet Както виждаш някои мами вече знаят в 13-14 седмица. Обаче всичко зависи от бебчо, кога ще ти се покаже. Моята гинеколожка изчаква до 26 седмица, защото тогава тестисите при момчетата слизали в торбичките и прогнозата била по-сигурна.
r0ksi, дтносно обменната карта за раждане. една моя позната е била при частен лекар, който й издал тази карта и тя си е раждала в Шейново. Все пак, може би е най-добре да си попиташ гинеколога дали той може да ти издаде такава.
Момичета, аз пък нещо съм блокирала откъм имена и не мога да измисля нещо, което да ми хареса 100%. Пък и все въртя суча и все ми се иска да е момиче. Кой знае сигурно накрая и аз ще се присъединя към мъжките мами Laughing за изненада на всички, защото все момичета се раждат в нашата рода. Grinning Приятен ден от мен. Дано най-после утре да завали сняг.
Най-сетне едно момиче! Честито, valiasd!  bouquet Hug

# 99
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Sofi аз пък се надявам да мом4е пък то ще излезе моми4е, но каквото такова.
За имената харесват ми Мая и Димитър и не мога да измисля мъжко име с Х което да ми дареса - Христо и Християн отпадат.
В къщи си мислехме 4е малката не е наясно 4е чакаме бебе. Пък тя ме прегърна една ве4ер и ми каза "Дано да е моми4е". Беше много мило направо се разтопих, така се радвам 4е тя ве4е знае...
Криехме от нея защото преди време направих аборт и тя много тежко го преживя, но сега мисля 4е вси4ко е наред  Laughing

# 100
Благодаря ти Sofi Bo !!!!

# 101
  • София
  • Мнения: 7 242
Да ви предупредя, че няма ЖК. Преди малко се завърнах безславн от поликлиниката /14-та/ - нямаше никой в чакалнята, а на вратата беше залепена голяма бележка, че от 22-ри ЖК се отменят за неопределен срок. Все пак почуках и попитах какво правим с моя болничен. Лекарката ме успокои, че няма проблем да го изкараме със задна дата. В момента нямала право нито да преглежда, нито да пише болнични. Да съм се обадила по тел. на 3-ти /т.е. не се очаква преди това ЖК да се възобновят/. И така, на който му предстои тези дни ЖК, по-добре да се обади предварително и да провери.

Момичета, аз пък нещо съм блокирала откъм имена и не мога да измисля нещо, което да ми хареса 100%. Пък и все въртя суча и все ми се иска да е момиче.
Sofi Bo, и аз съм така. Почнах да свиквам с мисълта за момченце, но пък не мога истински да харесам някое име. Уж се бяхме спрели на Никола, сега пък на Виктор....
И тъй като ми се струва, че доста от нас мислят за име и не могат да се спрат на нещо конкретно, какво ще кажете да си направим нещо като наш си именник? Моите любими имена:

за момиче: Теодора /Теди/, Мартина /Марти/, Габриела /Габи/, Виктория /Вики/
за момче: Никола /Нико/, Виктор /Вики/, Радослав /Ради/, Владимир /Влади/, Мартин /Марти/

# 102
  • София
  • Мнения: 1 183
Здравейте и от мен!
На мен на последния преглед док ми намекна за момченце,но май беше още рано и не се виждаше добре.Каза,че следващия път ще ми каже.Таткото повече иска момиченце,а на мен интуицията ми подсказва,че ще е момче.
За да разсея малко тежката атмосфера,ще ви разкажа и нашата история,както бях обещала.
Та с мъжа ми се запознахме преди две години на една екскурзия извън страната.Те от колектива в работата се бяха организирали и понеже бяха нечетен брой,а и само той мъж Mr. Green,та седеше сам,и то точно зад мен.Е,постепенно се заговорихме,че в тия дълги часове пътуване трябва някак да ти минава времето Simple Smile.И се оказа,че сме адаши,от една зодия,имаме еднакъв подпис(това го видях като ни събираха паспортите по границата Wink)
Върха на всичко беше,че като му казах,че от дете мечтая да се науча да яздя(за това се заговорихме като видях едни коне да пасат малко след като влязохме в Австрия),той ме погледна и каза:"Е,попаднала си на точния човек,аз съм инструктор по конен спорт!"
Щях да падна Shocked,понеже знаех,че групата са учители.Оказа се,че това му била допълнителна работа.
И така си допаднахме,че без да се усетим и вече се бяхме влюбили  Blush
Та през лятото както си лежахме на плажа аз осъзнах,че искам да прекарам живота си с този мъж и за първи път през главата ми мина мисълта за дете.Дотогава много не се бях замисляла за тия неща.И пред очите ми все едно изплува картина как сме двамата и с нас едно малко момченце,което да прилича на него.Не се сдържах и му го казах,а той:"И на мен ми се иска същото,ама да е момиченце и да е като тебе"!
Та сега хем ми се иска да е момченце,както си го представих,хем ще съм доволна да е момиченце,та таткото да се радва.Така,че добре дошло,независимо от пола Hug
Е,спирам,че много се поувлякох и с тия спомени се размечтах. Blush

# 103
  • Мнения: 22
За незнам за кои път вече почвам да пиша и ако пак всичко се изстрие направо ще се откажа.
Здравейте, да ви напомня че е ПЕТЪК smile3558 и то вече следобяд.
Виждам (за пореден път)че сте се отказали от темата за tajnax,аз само искам да се присъединя към мнението на elpet,че ако наистина това е лъжа както смята Лекси,направо незнам що за човек може да си измисли такава история и да я напише на бременни жени,чийто мисли са ангажирани само за доброто на техните бебчета.Дори не знам на какво ще се нервирам повече на това ако е истина или на това ако е лъжа.....,но край вече.
Аз все още не знам пола на бебчо,а съм на консултации чак на 12.02 и тогава също не се знае дали ще го разбера.Тайно се надявам, а и не само аз ами и таткото и цялата рода ,да е момиченце stork-girl ,защото около нас са само мъже,но каквото дойде разбирасе ще си го обичаме каквото и да е.
Бях се сетила че наскоро пишехте за това какво е полезно и какво не да се яде,някои не помня кои(а и няма значение)беше писал че пастет не било желателно да се яде, а пък аз през първата си бременност  изядох толкова много пастет,че единственото отражение което забелязвам върху баткото е че и той обича много пастет.Така че не всичко което се пише и казва от лекарите според мен е вярно,още повече че между самите тях има толкова противоречиви съвети,та се чудиш на кой да вярваш и какво да правиш.За това са хубави тези форуми защото човек може да сподели от личен опит.
Пак се разписах и дано не се изстрие.
Приятен и спокоен уикент!

# 104
  • Мнения: 476
Ох, бързам да се похваля! Сега се прибирам от лекар и голямата новина е, че ще имаме момченце!!! Страшно съм развълнувана!!!  Е, май наистина момчетата са хит напоследък  newsm53

Общи условия

Активация на акаунт