Февруарчета 2024 - Тема 5

  • 22 654
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 334
Къде ни е Бочинката, да ни е изоставила?

Има ли и някоя друга като мен с ниска предна плацента да си треперим заедно?

# 31
  • Мнения: 1 323
Аз съм с ниска предна плацента, както и миналата бременност бях така. До края не се и вдигна, но не съм имала никакъв проблем. Не се тревожи.

# 32
  • Мнения: 332
Щом не е превия, няма такъв проблем, че е ниска, всичко ще е наред.

# 33
  • Мнения: 334
Аз прокървих 2 пъти, надявам се да е само това. Иначе латерално покрива част от шийката и най-вероятно няма и да се вдигне и няма да мога да раждам естествено. Не че ми е зор де, след "нормалното" ми раждане не се натискам за още 12 часа мъки без обезболяващи така или иначе. Дано всичко е наред Simple Smile

# 34
  • Мнения: 727
На мен вчера аг ми каза, че ми била задна и малко ниска, но уж не било мн зле положението и чакаме да св вдигне. Ще видим. Аз се записах най-после на жк и от 2ри Октомври ще съм в болничен. Йее!

# 35
  • София
  • Мнения: 474
Аз съм с ниска, задна плацента. Чакам и аз да се вдигне, уж до 27 или 28 седмица имало шанс.

# 36
  • Мнения: 332
Да ви кажа,познавам момичета, про които се вдигна 32-33 так че, мен ако питате до последно има надежда, все пак това организма е уникална система и това че в 99 процента не се вдига, не означава че няма да сте в останалия 1 процент. Аз с първата бременност бях с предна превия тоталис, направо брутална работа, казаха че на 100 процента ще прокървя....е да ама не прокървих нито веднъж,като държа да отбележа че не съм лежал и не съм се пазила повече. Този път не съм с такава плацента слава богу и миналия месец прокървих, така че няма гаранция. И до сега като кажа че с първата бременност съм била с тотална превия питат директно колко пъти съм кървяла и като кажа нито веднъж много се очудват, защото това било изключително рядко да мине без кървене не ми направо кръвоизлив ми бяха казали да очаквам първия път, така че не го мислете от сега а се наслаждавайте на бременността 😊

# 37
  • Мнения: 481
Моята е задна ниска,но се е вдигнала в сравнение с от преди 1 месец,така че предполагам,че ще се вдигне още щом е почнала.Има още много време,казаха ми,че буквално до ден преди термина има надежда да се вдигне.

# 38
  • Мнения: 356
Една съфорумка беше препоръчала паста за зъби за кървене на венците...Някой дали се сеща коя беше пастата?

# 39
  • София
  • Мнения: 474
Една съфорумка беше препоръчала паста за зъби за кървене на венците...Някой дали се сеща коя беше пастата?
Bilka Dent Parodont Protect ✌🏻

# 40
  • Мнения: 107
Дали някоя от вас си е пускала изследване за Д димер?
Ако да излязоха ли ви завишени стойности и какво ви каза доктора?

# 41
  • Мнения: 2 242
Misha11, на мен ми пуснаха д-димер след като ми излязоха мутации за вродена тромбофилия в 6 г.с. Д- димера ми беше над 2400 при горна граница 1700 за бременни в трети триместър. От тогава съм на аспирин протект всяка вечер и инжекции фраксипарин всяка сутрин.

Ако не си пускала пакет тромбофилии може да е добре да го направиш. Попитай своя АГ.

# 42
  • Мнения: 34
Момичета не живея в България и ми предлагат ваксина срещу коклюш (pertussis). В България предлагат ли тези ваксини и някой има ли някакви мнения за тях тъй като нямам никаква информация.
Благодаря предварително

# 43
  • Мнения: 336
В България се предлага комбинирана ваксина за дифтерия, тетанус и коклюш. На мен ми сложиха миналата година, тъй като бях на 25г и по имунизационния календар следваше да ми се направи реваксинация. Освен че имаше лека болка в мястото на поставяне на ваксината за около седмица, други ефекти не съм наблюдавала. Сега не са ми предлагали да ми поставят пак. В интернет пише, че е препоръчително даже да се слага на бременни жени ама… кой да ти каже тук практикуват ли го и ако не- защо. Моя съвет е да разгледаш в superdoc има АГ които предлагат онлайн консултации. За д-р Полина Василева от МЦ Авокадо със сигурност знам, че предлага онлайн консултации чрез някакво приложение. Та задайте си въпросите по този начин там, ако държите на мнение на български АГ.
Според мен щом я слагат на бременните жени там където сте, надали има някакъв проблем, но все пак и разбирам безпокойството Ви. Друго не знам какво да Ви посъветвам, надявам се да съм била поне малко полезна. Успех!

# 44
  • Мнения: 229
Здравейте бъдещи мами на фефвруарчета : )
Аз скокнах при вас от мартенската тема, за началото на месеца съм и нищо чудно да се окажа с февруарче.
Понеже не видях някой да е коментирал тук бих искала да попитам препоръчваха ли ви да си правите 2ро БХС в 15-20 гс в което се гледало за спина бифида и даун.?
На мен ми е втора бременност, с миналата не ми го предлагаха. Сега след Скрининга в 12гс ми казаха че всичко е ок, няма никакви предпоставки от настоящия резултат,но се препоръчвало и втори бхс , та се чудя има ли смисъл или просто е още една опция да съберат пари. На вас предлагаха ли ви. Правихте ли го и какви са ползите от това?

И за да кажа нещо полезно и аз -
За Бебемания сте споменали - от там взехме ергономична раничка за бебето с много добра отстъпка и консултация с консултант по бебеносене (вече имахме бебе)  така че има и промоции, ако знаете какво искате. Иначе и бременна ходих - налазват те всякакви промоутъри особено тези със стволовите клетки. Тогава нищо не купихме, малко объркващо беше.

Относно ваксините в Бг мисля че няма препоръки за ваксини по време на бременност, за разлика от Германия примерно- там им препоръчват няколко знам и тестове за антитела правят. Тук няма такива практики.

Последна редакция: пт, 15 сеп 2023, 06:21 от Annabel-03

Общи условия

Активация на акаунт