Страх от започване на нова работа

  • 8 183
  • 140
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 45
Средата на работното място е много важна !
Въпреки ,че звучи клиширано "токсични колеги,или среда".
На мен работната среда ми влиае доста (чувствителна натура съм ,и трудно понасям фалша!
Аз все по-рядко чувам друга причина за напускане на работа, различна от токсична работна среда, интриги, клюки и луд шеф.

Аз лично положих всички усилия. Преглътнах обиди, клюки, пренебрегване, крадене на работа, подигравки..Ами не става. Когато шефа има фаворити и одобрява тази среда е пълен кошмар. Ако не сте попадали на шеф нарцис - това е нещо страшно.
[/quote]

# 121
  • Мнения: 141
Средата на работното място е много важна !
Въпреки ,че звучи клиширано "токсични колеги,или среда".
На мен работната среда ми влиае доста (чувствителна натура съм ,и трудно понасям фалша!
Аз все по-рядко чувам друга причина за напускане на работа, различна от токсична работна среда, интриги, клюки и луд шеф.

Аз лично положих всички усилия. Преглътнах обиди, клюки, пренебрегване, крадене на работа, подигравки..Ами не става. Когато шефа има фаворити и одобрява тази среда е пълен кошмар. Ако не сте попадали на шеф нарцис - това е нещо страшно.
[/quote]
Много точно мнение! Все по-рядко някой напусна заради ниска заплата или развитие. Винаги в основата е токсичната среда. Ужасно озлобен народ сме.
Въобще не ме интересува колко работи ще сменя.  Няма да стоя в токсична среда, живея един живот.

# 122
  • Мнения: 734
Аз се чувствам по същия начин, задушаване и депресия. Но:
Вече доооста време съм в тази фирма
Комуникацията ми на ден е с точно 3ма човека
Опитвам как ли не да се преквалифицирам, учих за представител, мениджмънт, развивах си творчеството
Притисната съм от ежемесечните си разходи - дете, кредити, сметки...
Да, работата на бюро може да докара доста хора до хапчета ако са творчески личности или имат нужда от движение. Не е за пренебрегване това, изобщо. Опитвайте нови неща докато не сте притисната от разходите и не намерите вашето!

# 123
  • Мнения: 169
Разбирам авторката 😔 Заради токсична работна среда и нагло и неблагодарно отношение от висшия мениджмънт аз напуснах последната си работа и не мисля че ще започна нова постоянна. Просто хората в България , и злобата и   лицемерието са с приоритет пред колегиалното отношение и човечността, даже жените са по- криви и злобарки и ако са 50+ страхливки да не ги уволнят 😃 Момиче, моя съвет е да си потърсиш друга работа, най добре извън БГ, защото колкото и офиси да сменяш , населението на тази страна е кофти, не е в теб проблема ✌️

# 124
  • Мнения: 10 910
Като почнете така да генерализирате.. Ами аз от 15 години работя, сменила съм доста работни места и съм срещала повече свестни хора, отколкото кофти. А знаем, че всяко стадо си има мърша. Може би зависи от сектора на работа. В чужбина само вас чакат...

# 125
  • Мнения: 2 940
И щото пък в чужбина хич няма скатавки, злобари и некадърници. Това само човек, който не е работил пряко дългосрочно с чужденци може да го каже, масово са брутално лицемерни и надменни, дори и да се държат възпитано.

# 126
  • Мнения: 10 910
Работила съм и работя с чужденци от така обичаната Западна Европа. 80% от тези хора са били и са мега тъпи и неадекватни. И не, гроздето не ми е кисело.

# 127
  • Мнения: 12 859
Разбирам авторката 😔 Заради токсична работна среда и нагло и неблагодарно отношение от висшия мениджмънт аз напуснах последната си работа и не мисля че ще започна нова постоянна. Просто хората в България , и злобата и   лицемерието са с приоритет пред колегиалното отношение и човечността, даже жените са по- криви и злобарки и ако са 50+ страхливки да не ги уволнят 😃 Момиче, моя съвет е да си потърсиш друга работа, най добре извън БГ, защото колкото и офиси да сменяш , населението на тази страна е кофти, не е в теб проблема ✌️
MadameD, ти самата към населението на коя страна се причисляваш? А твоите близки - кофти хора ли са?

# 128
  • Мнения: 2 925
Тия дето навсякъде им е токсично, всъщност те носят токсичността.

# 129
  • Мнения: 1 747
Да де, щот всички са на едно ниво навсякъде и по-отношение на чувствителност, безхаберие, работохолизъм….Всички сме точно посредата - златната българска среда, извън която не съществува “другост”. Харесваме едни и същи неща, не харесваме точно подобни работи, въобще еднакви сме във всяко отношение, народопсихология и токсичност в България не съществува и всички чужденци са скатавкаджии, за разлика от нетоксичните българи.

Песимисти сме и все другите са виновни. А може би, ако уважавахме другостта, и токсичност по-малко щеще да има.

# 130
  • Мнения: 1 616
Работила съм и работя с чужденци от така обичаната Западна Европа. 80% от тези хора са били и са мега тъпи и неадекватни. И не, гроздето не ми е кисело.
Работила съм с чужденци от Западна и Северна Европа от 2002 до сега, включително. Също с унгарци, чехи, румънци, хървати, словенци, сърби , македонци, гърци, турци, китайци, корейци, и американци, да не пропусна... Супер са, никакви забележки нямам, нормални, интелигентни, специалисти в работата.
Има една приказка за пчелата и мухата. Едната търси цвят и аромат, и навсякъде ги намира. Мухата търси боклуци, смрад и л@#на, и навсякъде ги намира.

# 131
  • Мнения: 10 910
Ами аз и с такива българи съм работила. И определено българите са много по-компетентни от чужденците, с които съм имала допир. Явно съм имала голям късмет.

Иначе наистина е смешно като някой българин се изцепи "тия българите са ужасни", щото явно този човек е от Марс.

# 132
  • Мнения: 169
Разбирам авторката 😔 Заради токсична работна среда и нагло и неблагодарно отношение от висшия мениджмънт аз напуснах последната си работа и не мисля че ще започна нова постоянна. Просто хората в България , и злобата и   лицемерието са с приоритет пред колегиалното отношение и човечността, даже жените са по- криви и злобарки и ако са 50+ страхливки да не ги уволнят 😃 Момиче, моя съвет е да си потърсиш друга работа, най добре извън БГ, защото колкото и офиси да сменяш , населението на тази страна е кофти, не е в теб проблема ✌️
MadameD, ти самата към населението на коя страна се причисляваш? А твоите близки - кофти хора ли са?
Говоря за другите българи, които не са като нас , авторката и всички които не са лицемерни и подмолни, злобни в отношенията си с хората. Знаете че българите не се определят като щастлив и доволен народ, затова аз се изключвам и макар и българка, не намирам общо с кривите и ядни хорица в тази държава 😶

# 133
  • Мнения: 18 634
Колегата го е формулирал добре:
Тия дето навсякъде им е токсично, всъщност те носят токсичността.

# 134
  • Мнения: 12 859
Навсякъде има подмолни и лицемерни, некомпетентни, а също и добри, честни и "такива като нас".
Думи като подмолност, лицемерие, некомпетентност съществуват във всички езици и следователно такива хора има навсякъде, нищо не сме изобретили ние.

Но добре, ако на някого му олеква от идеята, че работата не му спори, защото всички останали българи без него са кофти хора, какво пък, стига това да го прави щастлив, защо не.

Общи условия

Активация на акаунт