Тикове при бебе

  • 880
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, моето бебе е на 11 месеца и всичко с нея беше нормално до началото на Август месец, когато един следобед започна да има нещо като тикове с главата нещо като движение от едната страна на другата и леко с рамото. Аз много се уплаших и я заведох при педиатърът - той каза, че това е нормално, защото нервите и мускулатурата не са още добре оформени, а и главата била по-тежка при бебетата. Аз се успокоих и тези нещата отшумяха изведнъж и почти месец не сме имали нито един тик. Да не забравя да отбележа, че и зъбите ни никнат - при нас малко по-късно започнаха чак 10 месец. Не знам дали зъбите може да е причина за това. Та отшумяха тези тикове, но преди два дена пак се завърнаха. Сега забелязвам, че прави така когато я е страх или е несигурна в нещо и се притеснява. Ако има някой с подобен опит или специалист да ми пише. Много се притеснявам ще отшуми ли това нещо, дали педиатърът е прав, че не е притеснително, от зъбите ли е.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 579
Не ми е ясно зъбите каква връзка може да имат с това?

Не пречи да заведете детето при невролог, може и да направите запис да му го покажете.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 569
Моят син имаше тикове за кратък период от време, но беше по-голям, около 2. Сега е на 5 и изключително рядко има, при него е окото и рамото. Попитах още тогава педиатърката и каза, че ще го израсте. Не съм го водила на невролог. Много е емоционален и го отдавам на това.

# 3
  • Мнения: 310
И при моето го има. На 8 месеца е и аз си мисля, че е от зъбите и че може да го преболява и за това да го прави.

# 4
  • Мнения: 2
Не ми е ясно зъбите каква връзка може да имат с това?

Не пречи да заведете детето при невролог, може и да направите запис да му го покажете.

Записала съм час при детски невролог. Но и докторката по телефона ми каза, че не може бебе на 11 месеца да има тикове, а най-вероятно са зъби. Нямам си идея каква е връзката.

Общи условия

Активация на акаунт