Защо казват, че зърнарите са милионери?

  • 8 951
  • 176
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 251
При такива тежки, лоши години, при скъпите горива и торове - за каква печалба говорим, та и за данък върху нея.
А в другите страни, където се произвежда каквото и са е било, там няма данъци?

# 61
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 551
Пътувайки ми направи впечатление, че тази година царевицата е без кочани. Това някакъв специален сорт ли е или особеност на тазгодишната реколта?
По-вероятно редовете край пътя да са вече обрани 😁

# 62
  • Мнения: 4 781
Офисният планктон не пълни бюджет, а му се плаща за определена услуга към държавата, ако става въпрос за държавна администрация. Ако е в частния сектор е друго, но пак го пълним всички ние, които работим в момента. Никакви субсидии не плащаш ти, плащат си ги всички, щото ако на теб ти вземат здравни и пенсионни осигуровки, на земеделския производител му взимат и данък печалба освен другите две изброени. Всяка година държавата си иска данъка печалба, не пита дали годината е била добра. Даже и на субсидията, дето му я дават се плаща данък.

А, не знаем кого е имала предвид Как' Сийка под "офисен планктон". Аз го разбрах като всички, които не тичат след Белчо и Сивушка по полето.

Данък печалба се плаща върху печалбата. Лоша година -> малка печалба -> малък данък - не е ли така и при земеделците?

Както каза някой по-горе, евтино е да произвеждаш храна в бедни държави. В нашия регион явно без субсидии не може - което винаги ще води до лоши решения, понеже го няма пазарът да ги коригира.

И да, плаща ги "офисният планктон" из цяла Европа също. Дали изобщо трябва това да се прави, ми е трудно да преценя.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 447
Само да вметна, че така омразният ви "офисен планктон" пълни бюджета и плаща субсидиите на зърнарите плюс вашите пенсии, здравеопазване и образование Simple Smile
Кога ли ще изчезне комунистическата мантра, че само оцапаните със сажди/кал работят и произвеждат? Или си мислите, че мисионерите от Добруджа са виждали някога кал, дай да ги ожалим? Може, ама през прозореца на майбаха да са виждали.
Селското стопанство било съсипано??? Ами заповядайте госпожа, вземете си парче пустееща земя, па го превърнете в райска градина. Ама не става нали? ДРУГИТЕ трябва да я вършат тази работа и да ни доставят на масата вкусни продукти. Няма как, крепостничеството си замина преди тридесетина години.
Ко, рече? За да пълниш хазната, трябва да произвеждаш и да го продаваш, и да имаш печалба, че и данък върху нея...  Офисният планктон не пълни бюджет, а му се плаща за определена услуга към държавата, ако става въпрос за държавна администрация. Ако е в частния сектор е друго, но пак го пълним всички ние, които работим в момента. Никакви субсидии не плащаш ти, плащат си ги всички, щото ако на теб ти вземат здравни и пенсионни осигуровки, на земеделския производител му взимат и данък печалба освен другите две изброени. Всяка година държавата си иска данъка печалба, не пита дали годината е била добра. Даже и на субсидията, дето му я дават се плаща данък.

Рекох каквото рекох.
Вземи погледни постъпленията в бюджета и се образовай колко идва от данък печалба, който така ви боде очите и колко от ДОД. И кой плаща най-много ДОД може да погледнеш, при желание Simple Smile
Услуги към държавата? Ко, нье!!! Отказвам се.
ПС: на мен и на теб, ако си си обявила пълната заплата, естествено, което селските тарикати избягват, ни взимат и ДОД, само за информация ти го казвам, да не се излагаш пред хората...

# 64
  • Мнения: 25 810
А, не знаем кого е имала предвид Как' Сийка под "офисен планктон". Аз го разбрах като всички, които не тичат след Белчо и Сивушка по полето.

Леснозаменяемите и назначени по партийна и роднинска линия чиновници от държавната, общинската и т.н. администрации, от чието действие или бездействие сме зависими всички ние, включително и това дали някой ще вземе субсидии, или не.

# 65
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Пътувайки ми направи впечатление, че тази година царевицата е без кочани. Това някакъв специален сорт ли е или особеност на тазгодишната реколта?
По-вероятно редовете край пътя да са вече обрани 😁
От най-новите сортове е Simple Smile берат ги още на зелено Simple Smile

# 66
  • Мнения: 694
А, не знаем кого е имала предвид Как' Сийка под "офисен планктон". Аз го разбрах като всички, които не тичат след Белчо и Сивушка по полето.

Леснозаменяемите и назначени по партийна и роднинска линия чиновници от държавната, общинската и т.н. администрации, от чието действие или бездействие сме зависими всички ние, включително и това дали някой ще вземе субсидии, или не.

Ако статията дадена на 1вата страница е вярна то субсидиите отиват в няколко човека. Понеже искаш имена Светлозар Дичевски 27.5 млн, /понеже нали уж има таван и се субсидират малките производители те са си разбили бизнеса на наисе компании/останалите предполагам са на същият принцип. Демек не е виновен офисният планктон,  а че сектора е монополизиран. И какво значи българина е злобен и завистлив? Войната е между производители и преработватели за които между другото в същият саит има анализ, че са увеличи печалбите си с 300% за 2022 (след започване на войната в Украйна)и пак става въпрос за 5-6 компании. Ами съжалявам ама не съжалявам никои. Поредната мафиотска  история.

Последна редакция: нд, 17 сеп 2023, 19:30 от ani12544

# 67
  • Мнения: 25 810
Неслучайно попитаха кога е направено наблюдението. Ако е рано – може царевицата да не е „вързала“ още кочани.
Ако е наскоро – може да е късна сеитба, за силаж.

Благодаря за конкретиката, ani12544.
И все пак съм силно впечатлена колко по-загрижени са българите за украинските и нямадакажакоиоще мафиоти, а не за нашите.

# 68
  • Мнения: 3 251
Ни най-малко.
Просто не обичаме нагляри и предпочитаме да купуваме стоки на нормални цени.

# 69
  • Мнения: 2 886
Тази пшеница от Украйна нали уж щеше да е за бедните африкански  страни? Защо се оказа в цяла Европа?

# 70
  • Мнения: 3 449
Тази пшеница от Украйна нали уж щеше да е за бедните африкански  страни? Защо се оказа в цяла Европа?
Щото руснаците са завардили Черно море и тя се изнася сухопътно, а ние, Полша и Румъния сме най-близо. И понеже е по-евтина е предпочитана, там, откъдето минава. Пазар. Същото като с китайските стоки, които утрепаха дребните производители в цял свят или като турския и египетския зарзават, който убива нашите производители.
А 60-те и 70-те години сме имали пълно надмощие в СВЕТОВНИЯ износ на домати. Пазар. Произвеждаш - изнасяш.

# 71
  • на село
  • Мнения: 3 965
Мен ме интересува как се допуска украинското зърно не отговарящо на стотиците критерии по отглеждане и съхранение на ЕС.
Някой контролирал ли е с какви торове и препарати е третирано!?

# 72
  • Мнения: 6 406
Тази пшеница от Украйна нали уж щеше да е за бедните африкански  страни? Защо се оказа в цяла Европа?
Щото руснаците са завардили Черно море и тя се изнася сухопътно, а ние, Полша и Румъния сме най-близо. И понеже е по-евтина е предпочитана, там, откъдето минава. Пазар. Същото като с китайските стоки, които утрепаха дребните производители в цял свят или като турския и египетския зарзават, който убива нашите производители.
А 60-те и 70-те години сме имали пълно надмощие в СВЕТОВНИЯ износ на домати. Пазар. Произвеждаш - изнасяш.

Зарзаватите са ми болна тема. Плодовете също.
Обаче как може в една Гърция да се продават предимно местни плодове и зеленчуци, а в България пазарът да е залят от вносни.
Ама в Гърция хората предпочитат местни продукти, дори ако са малко по скъпи.
В България за съжаление има страшно много бедни хора, на прага на мизерията, които по принуда избират най евтиното, пък ако ще и от кирпич да е.

# 73
  • Мнения: 464
Наблюденивта ми върху царевицата са от около месец. Беше още зелена.
И не е само край пътя, за да мисля, че е обрана.

# 74
  • Мнения: 3 251
Това, че мислите гърците за глупави много ме впечатли.

Общи условия

Активация на акаунт