Неблагодарна дъщеря!!!!

  • 10 332
  • 99
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 792
След последното включване
"...на 27 години съм, а не се чувствам на толкова... като малко дете се чувствам или ме карат да се чувствам..."
единственото, което искам е да завъртя два шамара на авторката. Като се чувстваш малко дете, де си тръгнала на семейство да си играеш, децата на кого се предполагаше да тръснеш? Удобно е било да те дюлкат първо вашите, сетне се е очаквало и мъжът. Пффф, липса на всякакво самоуважение

# 46
  • Мнения: 289
Ти изби рибата с тази тема… както пишат под постове във фейсбук “тук съм за коментарите” … аз все бях чела теми, коментари ама категорично водиш класацията! Достатъчно шегички… трагедията ти е голяма, даже май по-голяма от колкото я описваш и то защото всичко идва и отива вътре в теб! Аз също съм на 27 години, но по стечение на обстоятелствата от 19 годишна съм скъсала пъпната връв с цялата рода. Е, до такива крайности не сме стигали, но пък не съм разчитала на никой и всеки е наясно, че чуя ли изказване от сорта на “не можеш да се справиш сама” това автоматично означава “стой и гледай, че мога даже по-добре от теб”. И към днешна дата категорично смея да твърдя, че доказах първо на себе си, после на всички останали, че аз сама успях да се справя и към момента съм горда с постигнатото! Не знам къде е вината точно, нямах нервите да изчета всичко подробно / с изключение на коментарите/, но това вашето е чиста психарщина. Хващай си парцалите, корема и детето и се връщай при свекъра ти /явно е разбран/, а на майка ти й тегли една по-голяма! В противен случай рискуваш да останеш без мъж, с майка си /докато е жива/ и с двете си деца докато могат да те изтърпят те теб, а до тогава я имаш психика да се справиш наистина сама, я не! Такива някви “имаме силна връзка”, “как ще се справя с багажа” и т.н. дори не ми се цитира, че ми се повръща от такива клишета, са си чисти оправдания изсмукани от пръстите! И в крайна сметка - живота си е твой, троши си главата, както знаеш! Дано не съм прозвучала грубо, но това е реалността - или се хващай в ръце, или ще изпуснеш едни ръце / на мъжа ти, който явно доста те обича, защото ако аз бях на негово място отдавна вероятно щях да съм прекратил взаимоотношенията си с теб и твоята фамилия/… успех!

# 47
  • Мнения: X
След последното включване
"...на 27 години съм, а не се чувствам на толкова... като малко дете се чувствам или ме карат да се чувствам..."
единственото, което искам е да завъртя два шамара на авторката. Като се чувстваш малко дете, де си тръгнала на семейство да си играеш, децата на кого се предполагаше да тръснеш? Удобно е било да те дюлкат първо вашите, сетне се е очаквало и мъжът. Пффф, липса на всякакво самоуважение

Наистина имам нужда от два шамара.. ако не и повече .. не се чувствам на възрастта, която съм защото постоянно ми се казва как не мога , колко съм малка. Чувствам се некадърна.... включително праха за пране ми смени на детето, щото тео бебе не и харесвал , а аз не съм разбирала от прахове. Казах, че този прах ни харесва и си пера с него от раждането , нееее тя го смени.
Омекотителят ми не хареса ... пак не съм разбирала от омекотители , как съм се прала мен и мъжът ми 3 години .... как да се чувствам добре или на възрастта си като постоянно ме подценяват и мачкат ... ?!?!
Ти изби рибата с тази тема… както пишат под постове във фейсбук “тук съм за коментарите” … аз все бях чела теми, коментари ама категорично водиш класацията! Достатъчно шегички… трагедията ти е голяма, даже май по-голяма от колкото я описваш и то защото всичко идва и отива вътре в теб! Аз също съм на 27 години, но по стечение на обстоятелствата от 19 годишна съм скъсала пъпната връв с цялата рода. Е, до такива крайности не сме стигали, но пък не съм разчитала на никой и всеки е наясно, че чуя ли изказване от сорта на “не можеш да се справиш сама” това автоматично означава “стой и гледай, че мога даже по-добре от теб”. И към днешна дата категорично смея да твърдя, че доказах първо на себе си, после на всички останали, че аз сама успях да се справя и към момента съм горда с постигнатото! Не знам къде е вината точно, нямах нервите да изчета всичко подробно / с изключение на коментарите/, но това вашето е чиста психарщина. Хващай си парцалите, корема и детето и се връщай при свекъра ти /явно е разбран/, а на майка ти й тегли една по-голяма! В противен случай рискуваш да останеш без мъж, с майка си /докато е жива/ и с двете си деца докато могат да те изтърпят те теб, а до тогава я имаш психика да се справиш наистина сама, я не! Такива някви “имаме силна връзка”, “как ще се справя с багажа” и т.н. дори не ми се цитира, че ми се повръща от такива клишета, са си чисти оправдания изсмукани от пръстите! И в крайна сметка - живота си е твой, троши си главата, както знаеш! Дано не съм прозвучала грубо, но това е реалността - или се хващай в ръце, или ще изпуснеш едни ръце / на мъжа ти, който явно доста те обича, защото ако аз бях на негово място отдавна вероятно щях да съм прекратил взаимоотношенията си с теб и твоята фамилия/… успех!

Благодаря за този коментар. Не мисля, че е груб , а точно на място... имам нужда от такива, за да се мотивирам ..

# 48
  • Мнения: 289
Мотивирай се по-бързо и действай докато е време, че после няма да пишеш теми, а ще си скубеш косите… Хайде, още ли си тук? Звъни на мъжа ти, казвай му взех решение, звъни на свекъра ти вижте се, извини се, поговорете и го помоли да съдейства с багажа! Хайде, че бебето идва! И бъди сигурна, че и сама ще се справиш ✌

След последното включване
"...на 27 години съм, а не се чувствам на толкова... като малко дете се чувствам или ме карат да се чувствам..."
единственото, което искам е да завъртя два шамара на авторката. Като се чувстваш малко дете, де си тръгнала на семейство да си играеш, децата на кого се предполагаше да тръснеш? Удобно е било да те дюлкат първо вашите, сетне се е очаквало и мъжът. Пффф, липса на всякакво самоуважение

Наистина имам нужда от два шамара.. ако не и повече .. не се чувствам на възрастта, която съм защото постоянно ми се казва как не мога , колко съм малка. Чувствам се некадърна.... включително праха за пране ми смени на детето, щото тео бебе не и харесвал , а аз не съм разбирала от прахове. Казах, че този прах ни харесва и си пера с него от раждането , нееее тя го смени.
Омекотителят ми не хареса ... пак не съм разбирала от омекотители , как съм се прала мен и мъжът ми 3 години .... как да се чувствам добре или на възрастта си като постоянно ме подценяват и мачкат ... ?!?!
Ти изби рибата с тази тема… както пишат под постове във фейсбук “тук съм за коментарите” … аз все бях чела теми, коментари ама категорично водиш класацията! Достатъчно шегички… трагедията ти е голяма, даже май по-голяма от колкото я описваш и то защото всичко идва и отива вътре в теб! Аз също съм на 27 години, но по стечение на обстоятелствата от 19 годишна съм скъсала пъпната връв с цялата рода. Е, до такива крайности не сме стигали, но пък не съм разчитала на никой и всеки е наясно, че чуя ли изказване от сорта на “не можеш да се справиш сама” това автоматично означава “стой и гледай, че мога даже по-добре от теб”. И към днешна дата категорично смея да твърдя, че доказах първо на себе си, после на всички останали, че аз сама успях да се справя и към момента съм горда с постигнатото! Не знам къде е вината точно, нямах нервите да изчета всичко подробно / с изключение на коментарите/, но това вашето е чиста психарщина. Хващай си парцалите, корема и детето и се връщай при свекъра ти /явно е разбран/, а на майка ти й тегли една по-голяма! В противен случай рискуваш да останеш без мъж, с майка си /докато е жива/ и с двете си деца докато могат да те изтърпят те теб, а до тогава я имаш психика да се справиш наистина сама, я не! Такива някви “имаме силна връзка”, “как ще се справя с багажа” и т.н. дори не ми се цитира, че ми се повръща от такива клишета, са си чисти оправдания изсмукани от пръстите! И в крайна сметка - живота си е твой, троши си главата, както знаеш! Дано не съм прозвучала грубо, но това е реалността - или се хващай в ръце, или ще изпуснеш едни ръце / на мъжа ти, който явно доста те обича, защото ако аз бях на негово място отдавна вероятно щях да съм прекратил взаимоотношенията си с теб и твоята фамилия/… успех!

Благодаря за този коментар. Не мисля, че е груб , а точно на място... имам нужда от такива, за да се мотивирам ..

# 49
  • София
  • Мнения: 1 139
Е как да се чувстваш голяма?! Ето така. Като напира да сменя праха за пране, казваш не и точка. Няма не си разбирала, НЕ! И така с всичко останало. Нека си вие, като си няма друга работа. Ти позволяваш да те подценяват и мачкат.

# 50
  • Мнения: 1 458
Това с заплахата, че ще я оцениш едва когато я загубиш, е възможно най-голямата глупост. Ще ти е мъчно, но нали сме свикнали да бъдем самостоятелни, ще ти мине и това. Майка ти те манипулира. Още като е почнала с фасоните заради бабата е трябвало да слижиш ред в нещата. Да кажем, че е искала да прекора време само с внучето и теб, ами ще те помоли да кажеш на бабата за този път и тя предполагам ще се съобрази. Но пък ако не се беше качвала при вас, сигурно щеше да каже, че даже не я поздравяват. Бъди твърда с нея, защото освен семейството на мъжа си, си на път да загубиш и мъжа си.

# 51
  • Мнения: 3 251
Кофти ситуация, но от нея можеш да излезеш като победител.
Така или иначе си скарана със свекървите, трябва да им се извиниш и са подвиеш опашка и да се върнеш или трябва да привържеш мъжа си обратно към себе си и да си купите самостоятелно жилище? Ще го изплащате в годините, а не ти да висиш у тях и да чакаш да се съберат пари. Ще имаш да чакаш на "самостоятелния" етаж.

# 52
  • Мнения: X
Благодаря на всички!

Мотивирай се по-бързо и действай докато е време, че после няма да пишеш теми, а ще си скубеш косите… Хайде, още ли си тук? Звъни на мъжа ти, казвай му взех решение, звъни на свекъра ти вижте се, извини се, поговорете и го помоли да съдейства с багажа! Хайде, че бебето идва! И бъди сигурна, че и сама ще се справиш ✌

След последното включване
"...на 27 години съм, а не се чувствам на толкова... като малко дете се чувствам или ме карат да се чувствам..."
единственото, което искам е да завъртя два шамара на авторката. Като се чувстваш малко дете, де си тръгнала на семейство да си играеш, децата на кого се предполагаше да тръснеш? Удобно е било да те дюлкат първо вашите, сетне се е очаквало и мъжът. Пффф, липса на всякакво самоуважение

Наистина имам нужда от два шамара.. ако не и повече .. не се чувствам на възрастта, която съм защото постоянно ми се казва как не мога , колко съм малка. Чувствам се некадърна.... включително праха за пране ми смени на детето, щото тео бебе не и харесвал , а аз не съм разбирала от прахове. Казах, че този прах ни харесва и си пера с него от раждането , нееее тя го смени.
Омекотителят ми не хареса ... пак не съм разбирала от омекотители , как съм се прала мен и мъжът ми 3 години .... как да се чувствам добре или на възрастта си като постоянно ме подценяват и мачкат ... ?!?!
Ти изби рибата с тази тема… както пишат под постове във фейсбук “тук съм за коментарите” … аз все бях чела теми, коментари ама категорично водиш класацията! Достатъчно шегички… трагедията ти е голяма, даже май по-голяма от колкото я описваш и то защото всичко идва и отива вътре в теб! Аз също съм на 27 години, но по стечение на обстоятелствата от 19 годишна съм скъсала пъпната връв с цялата рода. Е, до такива крайности не сме стигали, но пък не съм разчитала на никой и всеки е наясно, че чуя ли изказване от сорта на “не можеш да се справиш сама” това автоматично означава “стой и гледай, че мога даже по-добре от теб”. И към днешна дата категорично смея да твърдя, че доказах първо на себе си, после на всички останали, че аз сама успях да се справя и към момента съм горда с постигнатото! Не знам къде е вината точно, нямах нервите да изчета всичко подробно / с изключение на коментарите/, но това вашето е чиста психарщина. Хващай си парцалите, корема и детето и се връщай при свекъра ти /явно е разбран/, а на майка ти й тегли една по-голяма! В противен случай рискуваш да останеш без мъж, с майка си /докато е жива/ и с двете си деца докато могат да те изтърпят те теб, а до тогава я имаш психика да се справиш наистина сама, я не! Такива някви “имаме силна връзка”, “как ще се справя с багажа” и т.н. дори не ми се цитира, че ми се повръща от такива клишета, са си чисти оправдания изсмукани от пръстите! И в крайна сметка - живота си е твой, троши си главата, както знаеш! Дано не съм прозвучала грубо, но това е реалността - или се хващай в ръце, или ще изпуснеш едни ръце / на мъжа ти, който явно доста те обича, защото ако аз бях на негово място отдавна вероятно щях да съм прекратил взаимоотношенията си с теб и твоята фамилия/… успех!

Благодаря за този коментар. Не мисля, че е груб , а точно на място... имам нужда от такива, за да се мотивирам ..

# 53
  • Мнения: 1 458
Ами в къщата на семейството на мъжа ти как се отнасяха с теб? Може и да е хубаво, че живеете заедно, ще имаш нужда някой да те отменя. Имаш осигурен цял кат, хората и стая не получават. А и тези родители някой ден ще си заминат, къщата пак на вас ще остане.

# 54
  • Мнения: 2 804
Започни да изразяваш настоятелно собственото си мнение и престани да угаждаш. Как да разбере майка ти, че си пораснала, ако се подчиняваш на всяка нейна приумица?! Опъни ѝ се, не премълчавай и прави нещата както ти преценяваш. Най-много да ви изхвърли от дома си, а това е много удобен за теб вариант - има шанс да се разсърди за дълго.

# 55
  • Мнения: X
Започни да изразяваш настоятелно собственото си мнение и престани да угаждаш. Как да разбере майка ти, че си пораснала, ако се подчиняваш на всяка нейна приумица?! Опъни ѝ се, не премълчавай и прави нещата както ти преценяваш. Най-много да ви изхвърли от дома си, а това е много удобен за теб вариант - има шанс да се разсърди за дълго.

Тя го направи вече това. Каза ми, че не става да живеем тук. Да се връщаме при свекъра или да излизаме на квартира. Пробвала съм да се опъна, но след това се чувствам ужасно смазани, следват скандали, писаници в месинджър колко съм неблагодарна , колко съм лоша,  как е дала живота си за мен .... ДРАМА СЛЕД ДРАМА, ако се противопоставя .... случвало се е да я блокирам, за да не може да ми пише, защото ми идва я повече. В един от скандалите каза, че умира и че аз съм виновна ... и ми затвори телефона. Почнах да звъня не вдига... минаха 2 часа викам може да ми вдигне да и е минало пак звъня , пак не вдига... изпратих брат ми да я провери - смеела се , била добре нищо и няма... а аз тия 2 часа я мисля само ..
Ами в къщата на семейството на мъжа ти как се отнасяха с теб? Може и да е хубаво, че живеете заедно, ще имаш нужда някой да те отменя. Имаш осигурен цял кат, хората и стая не получават. А и тези родители някой ден ще си заминат, къщата пак на вас ще остане.

Отнасяха се добре. Свекърът ме представяше прес приятелите си като "дъщерята, която не е имал" ... но после майка ми му звънна по телефона и оттогава отношението е друго. Беше спрял да ми говори, говореше ми грубо все едно не ме понася. Не съм го питала какво му е казала, защото изпитвам неудобство,  не знам какво ще ми каже

# 56
  • гр. София
  • Мнения: 447
Който не е живял с такава майка, няма как да повярва.
Щом свекърът ти се обажда - помоли го за помощ, извини му се. И забрани на майка ти да идва в къщата.

# 57
  • Мнения: 1 891
Единственият ми съвет е да се извиниш на свекър ти, да му паднеш на колене и да поискаш прошка и да му обещаеш, че майка ти в неговата къща няма да стъпи и ако може да те приеме обратно, докато не се изнесете. Иначе ще останеш без мъж и без дом. Обаждаш се на брат си и на няколко приятеля и ти помагат да се преместиш обратно в къщата. Блокираш майка си навсякъде и след 2-3 години, като се поуспокои, може да й зънннеш и да възобновите контакт - но кратък, делови, без гостита и без изискване на помощ. Само кратки разговори и срещи на по кафе.

# 58
  • Мнения: 3 251
Това са глупости.
Защо се връзваш на приказките му пред хората.
Мазнил ти се е и ти като не си виждала добро отношение и си се хванала.
Нищо лошо не си му казала, че да ти говори грубо. Все пак си и бременна.
Няма какво да си посипваш главата с пепел пред чуждите хора.
Отивайте на квартира и толкова.
Хайде сега стана тя - ще правиш метани или на майка си или на свекъра. Защо?

# 59
  • Мнения: 18 736
Една хубава кавга ще те улесни, но  си кажи ,че има и други деца, да се обажда на тях и прекъсни всякакви връзки за дълго, също и  свекъра да го направи.   Блокаж.Да се оправят с нея  порасналите ,ти си малка и  нищо не можеш. Нейните думи.
 Колкото да ти е трудно , ами ако ти кажат да се хвърлиш от високо ,ще го направиш ли ,та каквото ти кажат правиш. Да те предпазят и свекърите от нейното присъствие ,че може да се изтърси неканена когато си поще и да трови отново всички. Осъзнай се къде си.  Наникъде ментално, щом се поддаваш като дете. Деца имаш.

Общи условия

Активация на акаунт