Първокласници - 2023/2024 - Тема 2

  • 21 705
  • 757
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 5 411
Моята дъщеря тръгна абсолютно неподготвена на училище. Нито можеше да пише, нито да чете.
Към днешна дата срича от буквара, пише добре/ според мен/ и успява да напише в занималнята домашната работа. Но се дразня на госпожата, като казва, че децата са неориентирани, бавни. Та те доскоро са били в детска градина. Трябва им време да свикнат.

# 691
  • Мнения: 10 735
Моят син сам се научи да чете и чете по цели думи, не сричкува.
Как стана, не разбрах. Покрай мен някак си се научи, без да съм го учила.

Онзи ден писа писмо на Дядо Коледа да му "дунесе разни нешта" Simple Smile

Не мога да се съглася, че не може да се направи нищо с неграмотни учители. Аз бих сигнализирала директорката да им намекне по някакъв начин.

# 692
  • Мнения: 18 866
Боже, то понеже е пълно с учители.... край мен доста познати се отказаха от тази професия!! Трудно е и никак не е за всеки. Аз никога не бих се навряла доброволно в проблеми с учители. Само ако се случи някакъв супер грандиозен гаф.

# 693
  • Мнения: 10 735
Боже, то понеже е пълно с учители.... край мен доста познати се отказаха от тази професия!! Трудно е и никак не е за всеки. Аз никога не бих се навряла доброволно в проблеми с учители. Само ако се случи някакъв супер грандиозен гаф.

Добре, а какво да правим?
Да навеждаме глави и да мълчим ли? Днес греши пълен/непълен член (защото има доста хора, които за да излеждат грамотни слагат пълен член навсякъде), утре поправя на детето "сграда" със "зграда" (това е пример от моя диктовка със съответната поправка от "другарката")
Който не става за това, по-добре да си ходи, а не да осакатява децата.

# 694
  • Мнения: 11 533
Аз бих изпратила имейл до училището с молба да се обърне внимание на конкретната учителка във връзка с казуса.
Днес съм бяла и добра Simple Smile

После ще го сложа в скрит текст, защото ми е трудно от телефона.

# 695
  • Мнения: 18 866
Кротко бих казала на учителката, че детето си мисли, че се пише "незнам" примерно, да й обясни тя, че не е така Simple Smile
Да натопя учителка пред директор не ми се е случвало и пак казвам, трябва да е сгафила мега, ултра много Simple Smile Пу-пу, да не ми идва до главата.
Гледам да минавам само с добро, но това съм си аз, нямало и защо да пиша оплаквания и т.н.
Неграмотни не съм срещала досега. Даже се зачудих как е възможно Simple Smile

# 696
  • София
  • Мнения: 5 411
Едната учителка на щерката в дг беше леко неграмотна.
Преди да стане учителка, е била лелка, длъжност, за която няма кой Зане, какви изисквания.
След това записва педагогика начална и веднага я слагат на длъжност “ учител”, но нейната грамотност по никакъв начин не се повишава.
Сега е в дг, но по- натам може са реши да преподава в училище. И пак няма да е повишила грамотността си.

# 697
  • София
  • Мнения: 23 093
Аз мисля, че мога да се справя добре с материала в началния етап от обучението и ще се обучаваме допълнително вкъщи, ако трябва. За сега не мисля да подавам сигнали или нещо подобно, най-много по-зле да стане.

# 698
  • Мнения: 13 950
Завиждам ви, че имате време да се занимавате с децата след работа. Аз го правя само през почивните дни. Добре, че домашни почти няма, всичко се пише в занималнята, а децата нямат отсъствия все още.

При мен младежът е по-старателен.

# 699
  • София
  • Мнения: 3 716
За които са били на “Аз рисувам”, резултатите
https://www.sbnu.org/1-klas-az-risuvam/

50 точки при нас, много е доволен. Най-вече защото брат му никога не имал толкова на рисуването и малкото тържествува 😂😂

# 700
  • Мнения: 184
Благодаря за линка. Участва моето дете и има също 50 точки. Класната им в началото на годината натърти, че държи децата да участват в този тип състезания. Сега сме го записали и за следващото, което май беше Аз и знанието. Трябва да погледна какви са условията сега, че не ми е много ясно.

# 701
  • София
  • Мнения: 5 411
Моята е с 42 точки.
На “Аз и знанието” няма да участва.
Сутринта един баща се възмущаваше за пореден път, че не се извеждат децата навън след 16.30. Каза, че ще пише жалби този път.
Ето и вчера, при толкова хубаво време, децата вътре.

# 702
  • Мнения: 18 866
Благодаря за линка, и нашето е с 50 точки.

# 703
  • Мнения: 4 079
50 точки и при нас, но тя си е художничка, май не очаквах друго Grinning
Нас учителката ни предупреди, че децата обикновено имат под 50 т. и да не се впечатляваме много.

# 704
  • София
  • Мнения: 23 093
И дъщеря ми е с 50 точки. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт