Шестокласници 2023/2024 - Тема 2

  • 31 663
  • 782
  •   7
Отговори
# 675
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 362
Имаме проект по История за Средновековие от V ДО XV в. в България и Европа. Има ли някой, който е правил? Като гледам това е цялата учебна година в един проект.
Има детето най-вероятно Simple Smile
Определено не ме дразни изказа, но ми стана смешно. Щом са Ви дали материали, да сглоби на Power point презентацията и готово. Аз такива работи оставям да си правят сами /най-вече защото им е обяснено как да я направят, какво да ползват и какво да включва, с моите идеи може и да объркам нещата/. Иначе съм с мечешката услуга.

# 676
  • Мнения: 1 263
Ааа, до 15-ти би трябвало да са си (тази година до 14-ти де), няма информация за нещо друго. Да не е чула за 7-класниците?

# 677
  • Мнения: 29 721
Поне в МОН няма такава информация: https://www.mon.bg/dyasno-menyu/vakantsii/

# 678
  • Мнения: 2 364
Не са ни дали материали. Само темата , изискванията и кое колко точки носи.
Написах в една от темите - под формата на часовник/ на сектори, като всеки сектор е отделен век. От вътрешната страна да България, от външната за Европа. Най-важни събития и години. Ще чета утре историята по подробно.

# 679
  • Мнения: 6 366
Търся препоръка за помагала по мат и БЕЛ с тестове под формата на НВО, но да са върху целия материал, а не по изучавани раздели.

не разбрах за какви раздели, но по БЕЛ това, като го има и за 7 клас : https://www.e-uchebnik.bg/product/balgarski-ezik-i-literatura-za-otlichen-6-klas

# 680
  • Мнения: 29 721
Благодаря за препоръката. Купила съм го този. Искам да са тестове, включващи целия материал от 6 клас като тест 10, 11 и 12 от споменатото полагало, но цялото да е с такива тестове - по БЕЛ и по мат.

# 681
  • София
  • Мнения: 736
Не са ни дали материали. Само темата , изискванията и кое колко точки носи.
Написах в една от темите - под формата на часовник/ на сектори, като всеки сектор е отделен век. От вътрешната страна да България, от външната за Европа. Най-важни събития и години. Ще чета утре историята по подробно.

Доста насоки са ви дали с това обяснение по-горе, тя идеята си е направо готова, не знам какво търсите, но не изглежда трудно по начина, по който сте го описали. Детето според мен само трябва да се справи като знае как трябва да изглежда и като ползва учебник и атлас по история.

Нашите днес правят стратегическа игра по история - Феодална Франция - разделени са на три групи - крал и съветници, кардинал и съветници и трета група -висши аристократи. Целта е всеки да постигне надмощие в управлението на държавата, като може да привлича и от другите групи  тайно заговорници, както и да привлекат Англия на своя страна като съюзник....Дал им е едни сериозни планове и плюс листове с конкретни указания да си попълват стратегията и после ще се състезават...
Със сигурност ще им остане в главата този период Simple Smile

# 682
  • Мнения: 1 263
Не са ни дали материали. Само темата , изискванията и кое колко точки носи.
Написах в една от темите - под формата на часовник/ на сектори, като всеки сектор е отделен век. От вътрешната страна да България, от външната за Европа. Най-важни събития и години. Ще чета утре историята по подробно.
Доста обемно е като информация, да. Първо погледни съдържанието на учебника, за да се ориентираш за най-важните събития и действай по него - с по две-три изречения за събитие. С детето си разделете нещата, ако той не може съвсем сам. Всъщност аз точно така щях да действам. Ако не държа на перфектен проект (и съответно шестица) и нямам много време - по съдържанието и по няколко думи за всяко събитие/личност/дата.
Само не разбрах този часовник физически ли трябва да е? В смисъл от картон примерно? Ако да - в Интернет има доста идеи как да си направиш такъв. Ама бая големичък ще трябва да е, за да побере толкова информация Wink Направо колелото на късмета на Къци. А, ето може и в такава форма да го направите всъщност.

# 683
  • Мнения: 2 364
Не, не е физически.
Започнах с България. Частично съм готова. Само години / имена/ събития.
И не, не държа на перфектният проект. То и такъв едва ли ще има при скалата за оценяване, която ни е дадена.

# 684
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 362


Нашите днес правят стратегическа игра по история - Феодална Франция - разделени са на три групи - крал и съветници, кардинал и съветници и трета група -висши аристократи. Целта е всеки да постигне надмощие в управлението на държавата, като може да привлича и от другите групи  тайно заговорници, както и да привлекат Англия на своя страна като съюзник....Дал им е едни сериозни планове и плюс листове с конкретни указания да си попълват стратегията и после ще се състезават...
Със сигурност ще им остане в главата този период Simple Smile
Сигурно много се забавляват децата. Преди години големият играха създаването на България. Още помни....а е на почти 18г.

# 685
  • Мнения: 254
Pouh, това звучи много интересно. Замислих се колко от учителите се стараят да грабнат децата с подобни идеи...Жалко, че са единици, потенциалът на децата ни е голям.
Записах гарджо на пробни изпити в НИЯ - за двете дати в април има 50 % отстъпка. Да видим къде се намираме.

# 686
  • Пловдив
  • Мнения: 2 172
Здравейте мами! Пиша с молба, ако някой пази тестове и контролни от 5 клас от училище Княз Александър - Пловдив, да ми помогне. Ще обясня на лични по-подробно.
Благодаря 🍀

# 687
  • София
  • Мнения: 13 212
Добре, де, нали ти дадоха насоки в другата тема? Ако пишеш едно и също навсякъде, няма да ти отговорят нещо различно. В дадените линкове има много материали, сглобете ги заедно с детето на power point и готово. Работа за 2-3 часа и то, ако го изпипвате.
Е, сега що прецакваш така хората. Току виж някой вземе та пусне готовата презентация JoyJoyJoy

Не са ни дали материали. Само темата , изискванията и кое колко точки носи.
Написах в една от темите - под формата на часовник/ на сектори, като всеки сектор е отделен век. От вътрешната страна да България, от външната за Европа. Най-важни събития и години. Ще чета утре историята по подробно.

Аз малко се обърках.  Тези домашни не се ли дават на децата? Защо родителите търсите, правите, ровите за материали? Да помогнеш за нещо на детето определено не означава да му направиш презентацията. Да покажеш, да обясниш нещо, което не е разбрало, да, ама това... и то в 6 клас. Ако имаше казарма мама щеше да ходи да им носи пушката на милите деца.

# 688
  • Мнения: 2 364
Много благодаря за всичко, което си написала, но не е лошо човек понякога да замълчи. Детето е с инсулт и е леко...затруднено.
По същата причина даже и да имаше казарма нямаше да ми се налага да правя нищо, вместо него.

# 689
  • София
  • Мнения: 736
Много благодаря за всичко, което си написала, но не е лошо човек понякога да замълчи. Детето е с инсулт и е леко...затруднено.
По същата причина даже и да имаше казарма нямаше да ми се налага да правя нищо, вместо него.

Съжалявам за детето Ви и пожелавам да се възстанови бързо и без дълготрайни последствия.

Въпреки, че постът Ви не е към мен, аз лично се почувствах неудобно от него, защото си мислех същото като Vache. Форумът е пълнен с майки - орлици, които прекалено обгрижват, поне по мое мнение, децата си и вършат задачите им, което в дългосрочен план е лоша услуга за самите деца. Затова и част от нас реагираме по този начин.

Ако бяхте споменали, без естествено да влизате в лични подробности, че се налага да помогнете на детето поради здравословни причини, със сигурност щяхте да получите повече информация и много повече съдействие и помощ от родителите тук...иначе звучеше съвсем различно Вашият пост. Просто като съвет за следващ път, наистина ще се получи много по-добре, защото този форум е в голяма степен за взаимопомощ.

Общи условия

Активация на акаунт