Налягат ли ви черни мисли?

  • 2 153
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 500
Нормално е за всяка бъдеща майка.Няма да му навредиш спокойно.

# 31
  • bulgaria
  • Мнения: 309
 не съм И мен от време на време ме налягят черни мисли. Също така и съм много притеснена, понеже 3 пъти сънувам, че раждам в 6-ия месец Rolling Eyes не го приемам за поличба ама си е гадничко Sad

# 32
  • Мнения: 4 621
Налягат ме понякога, но гледам бързо да ги игнорирам мислейки за хубави и положителни неща Peace

# 33
  • Мнения: 990
Налягат ме и то все по-често, а даже не съм бременна....  Sad

# 34
  • София
  • Мнения: 5 605
Здравеите момичета, всъщност доста писах но вместо да го побликувам го изтрих и започвам от начало.Аз съм в 7м.(30г.с) и от няколко дни постоянно си мисля че на бебо може нещо да не му е наред, а най-лошото е че се притеснявам да не му навредя с тези мисли. До сега не съм изпадала в такова състояние и незнам как да избягам от него. При вас как са нещата?
И аз по време на бременността изпадах в странни състояния, дори през нощта се будех от притеснение. Все си мислех, че детето може...ох няма да го пиша. Отпусни се, мисля, че това е нормално. Карай си спокойно бременността. Леко раждане

# 35
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
ами на всеки му минават от време на време такива мисли, но аз гледам да мисля положително.

# 36
  • Мнения: 2 952
Здравеите момичета, всъщност доста писах но вместо да го побликувам го изтрих и започвам от начало.Аз съм в 7м.(30г.с) и от няколко дни постоянно си мисля че на бебо може нещо да не му е наред, а най-лошото е че се притеснявам да не му навредя с тези мисли. До сега не съм изпадала в такова състояние и незнам как да избягам от него. При вас как са нещата?

Ти като порочен кръг , а ? Simple Smile Я да вземеш да идеш на фризьор , на маникюр , купи си нова дрешка и нещо за бебчето (мече , бръмбарче там , нещо веселко) , излез на кафе с някоя приятелка да си поговорите  глупости  Simple Smile и да поклюкарствате.да разредите хормоните със  сок и торта, ама  високо калорична , не някаква си леко диетична Hug и после да разкажеш как се е проветрила главата от  черни мисли. Wink

# 37
  • във фурната
  • Мнения: 596
Да,минаваха ми черни мисли,толкова повече,колкото приближаваше раждането.Даже не можех да спя,събуждах се към 2 ч. и край със съня.Нормално е.Но да знаеш,че всичко ще бъде наред.Черните ти мисли не могат да предизвикат съдбата.Успех и леко раждане  bouquet

# 38
  • Мнения: 191
И мен доста ме налягаха. Даже докторите ми казаха да спра да чета глупости. Беше им писнало вече. Сега като родих е същото, но гледам да не чета гадни статии (свързани с болести, насилие и др. подобни), намирам си да правя нещо и се оправям.

# 39
  • Мнения: 2 616
И аз съм така, и мен ме е страх да не му навредя на човечко, но нищо не помага-черните мисли сякаш нарочно все ми се навират в главата и няма отърване. Като ми писне много и споделям страховете си със съпруга си, той понеже е по спокоен и явно не го тресят хормони, обикновено ме убеждава, че само с глупости се занимавам и всичко ни е наред-кротвам за няколко дни и после пак същото. Явно няма оправия.Знам, че сигурно е нормално и не трябва да мисля за лоши неща,ама не действа, неконтрилируемо е, опитвам се да се държа позитивно и да си набивам хубави неща в главата въпреки това.

# 40
  • Мнения: X
налягат ме, налягат ме и още как.
Като бях бременна се притеснявах за всичко прочетено, дали на мен точно няма да ми се случи.
Като ми се подуха краката си мерех кръвното всяка вечер да не би да съм с прееклампсия, после реших че бебо не мърда достатъчно, после, че мърда прекалено много...
Това е нормално, параноята и страха за бебето са част от бременността. Хормоните също имат роля в това.

После пък като родих какви мисли ме заналягаха....ревях всеки ден до края на първия месец на бебка.
Моят съвет - измисли си нещо интересно за правене, за да гониш мислите и си почивай докато можеш, забавлявай се максимално. После с бебето почивка - нъц.

# 41
  • Мнения: 11 004
Да, редовно. Колкото повече чета и знам за раждането и живота след него, толкова повече се притеснявам  Embarassed

# 42
Постоянно се притеснявам, ту за бебо, ту за това как моето неврастенично състояние може да му навреди...Най-се страхувам как ще се гледаме после, че аз наистина си имам проблем - много нагли шумни съседи, дотам ме изнервиха, че вече немога да стоя спокойно без да се слушвам за тях и непрекъснато съм с тапи в ушите - и през деня, и през нощта... Cry А незнам как ще си гледам бебенце с тапи в ушите или с преизпълнена с омраза към другите душа, вместо да отделя цялата си енергия в любов и радост към него... В страшна паника съм, но май съм патологичен случай, да не Ви занимавам с такива крайми състояния, просто имах нужда да споделя с някого ...

# 43
  • Мнения: 640
И аз най-редовно съм така. Понякога си и поплаквам, но в общи линии се стремя да гоня черните мисли. Най-много ми помага готвенето. За 4 месеца мъжа ми стана бременен в 9-тия от моето "самолечение" Hug

# 44
И мен ме налягат... ужасно е... все си ги съчинявам едни. Незнам защо е така. Като споделя на мъжа ми, тои казва че съм луда Shocked
Все ходя да го гледам бебчо, успокоявам се и после пак се почва. Пак и в интернет има едни неща......ужас  Confused  Дано всичко да е наред...  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт