Дали съсипвам семейство си ?

  • 2 602
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Нека сме точни. Когато има малки деца е трудно. Когато са болни е в рамките на нормалното да се ползват болнични. Какво значи не е препоръчително да ползвам болнични?  Да не си неврохирург и да умират хора, ако не си на работа? Ако да, то моля да ме извиниш, но във всеки друг случай "не е препоръчително" отива в коша.
Вероятно детето сега е тръгнало на ясла/градина и те първа започват "болничните". Ти си на старта и вече търсиш начин да се скриеш. Недей!

Редувайте се ако трябва за болничните. Едното боледуване ти, другото бащата. В тази стратегия с болничните аз бих преценила кой е основния провайдър /с по - висок доход/ и другия ще е в болнични. Не бих си причинила по - нисък доход за семейството, но пък не ми тежи да гледам дяцата докато са болни. Така да се каже вярвам най - много на себе си, че ще ги гледам както трябва докато са болни.

И да се заиграеш с комшията, нищо няма да се промени, пак ще излизаш в болнични, пак ще е същото вкъщи. Ще имаш още един дерт на главата. Т.е. ситуацията няма да стане по - добра, но определено има нишан да стане много по - лоша, ако нещо се обърка. И не си стурва за едно еВане да си слагаш торбата в главата, даже и да му е златен /извинявам се за израза, но това ми идва на ум/.

# 16
  • Мнения: 1 257
Ако наистина не си дала никакъв повод, и съседът е започнал да пише ей така от нищото, значи просто се пробва серийно и "държи" с месеци, за да има резерви и опции. Ако беше внезапно бликнала страст, точно към теб и точно сега, нямаше да чака осем месеца, а щеше да е доста по-настъпателен и досега нещата да са се случили. Прилича ми на типът мъже, които са серийни "писачи" и винаги имат две-три жени на кукичката, за да си галят егото колко са търсени, харесвани, и само да свирнат, някоя ще им дотича. За осем месеца си изпяла и майчиното си мляко, и може да те върти и пържи на бавен огън колкото си иска.
Нагоре вече са го казали - имаш достатъчно проблеми, за да си навличаш още. Разбира се, че си човек и имаш нужда от приятни емоции и време за себе си, но по-добрият вариант за всички в тази ситуация е, заедно със съпруга ти да отпимизирате ежедневията си (и двамата), и да си пооправите обстановката в семейството.
Ако и съпругът ти каже така - 10 часа дневно работя, детето все болно, в семейството няма кой да помогне, едва издържам вече, а една съседка как би ми облекчила ситуацията - как ще се почувстваш?

# 17
  • Мнения: 220
На зададения въпрос ще отговоря, че най-вече ще съсипеш себе си.
Блокирай съседа си, защото нищо добро няма да излезе от тази комуникация.

# 18
  • Мнения: 2 505
Аууу, много преспективно- от единия вход, та в другия. А, децата и болничните дали ще изчезнат? Явно, и големите бели птици се надушват.

# 19
  • София
  • Мнения: 28 895
Незнайно как, без да съм дала повод  ,обаче започна да ми пише мъж , комшия от съседния вход (много хубав мъж ,нищо не му липсва) , не искам да се поддавам ,с мъжа ми винаги сме споделяли всичко,но се улавям ,че мисля за него и все повече започвам да давам назад с децата ,с мъжа ми и ми е гузно, вероятно го приемам ,като   нещо ново ,което просто разведрява ежедневието ми ,но си пишем доста време вече , съответно той иска среща -душата ми го иска ,ума ми казва не ... Но пък 8 месеца ми пише без да сме имали среща. Не знам ,не знам какво да мисля

Зависи дали ще продължиш или ще прекратиш. От този избор зависи дали ще си съсипеш семейството.

# 20
  • Мнения: 6 957
Dobriana32 според мен проблема е в децата и службите и позанемарени личен живот със съприга ти . Според мен намери начин да намалиш стреса с децата и приеми че вече ги имате раб. места и няма нужда да им робувате извънредно. Нещата най-лесно и бързо се решават с пари. Т.е. прецени кои задължения към децата поне временно , докато си оправиш настройките и сем. личен живот , ще можеш да предадеш на занималя, учители, урроци, логопеди или там други в зависимост от това, какви са проблемите на малкото. Да , струва, но както описваш сте си оправили с мъжа ти службите и сега вероятно имате. Дай ги поне за известно време да си осигуриш широчина, докато си нагласиш нещата и си изработиш стратегия. После виж какво можеш да промениш , което ви натоварва. Започни с изхвърляне на всякакви боклуци от къща и гардероби . Взимай няколко хубави дрехи, пижами, чаршафи , взимай цветя във вазите, свещи на масата ... не се трепи с храната ами поръчвай и ... и поговори с мъжа си. Ще видиш, че имате не само какво да си кажете , а и какво да почувстшате и че секса си е секс, не е нужно да се настройваш навън с разни фантазии ... и у вас си го имаш , може и с фантазиите . Ще стане.
Псоле лека полека си правиш равносметката какво така ви е претрупало, че сте се затрупали и не сте имали време единза друг и за фантазиите си и не го допускай повече. Всяко нещо, което краде от твоето време, но може да не го правиш ... пропускай. Понякога човек се хваща на въдица и се захваща, но ако знае да регистрира подобни неща и да пропуска ...  Simple Smile Успех.

# 21
  • Мнения: 36 100
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт