Време е за ИКЕА! - Тема 41

  • 42 464
  • 752
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 283
Да похваля Икеа, че след рекламация на дефектните врати Бодбин, ми ги смениха с нови. Обаче новите са 2-3 нюанса по-светли от старите и в ъгъла си личи. Sad
Някой случайно да е запазил етикет къде са произведени старите врати, преди 3-5 години? На тези пише Португалия. Но си мисля, че старите бяха в Полша.

Старите определено бяха от Полша. Но един и същи артикул се произвежда винаги в повече от един завод, особено по-големите серии. Съотвитно проблемът вероятно не е от мястото на производство (защото редовно има смесени партиди), а от годините. Без да съм 100% сигурен, бих заложил на известна промяна на цвета при престоя у вас, който обикновенно е в посока изсветляване, но понякога може да е и в посока потъмняване.
Естествено, не е изключено и да има промяна в самата палитра на новите серии. Но ако това е така, би трябвало да се вижда в артикулният номер на артикула - тоест, новите и старите да не са един и същ артикулен номер.

# 76
  • In transit
  • Мнения: 11 957
Явно е посока пожълтяване, което е странно, като цяло защото слънцето не стига до кухнята. Новите са си направо бели в сравнение с екрюто на старите вратички.

Обаче, съдейки по казуса ми с възглавниците, различния производител има отношение към качеството на продукта.

# 77
  • Мнения: 480
Някой случайно да има легло BJORKSNAS? Търся мнения дали е стабилно и качествено като изработка.

https://www.ikea.bg/products/beds/double-king-size-beds/double-b … as-leglo/10561222

# 78
  • Мнения: 644
И ние сглобихме вкъщи един гардероб Пакс 100 на 236см. Видяхме трудност само с това, че следвахме точно описанието и в един момент беше сглобена рамката на пода и трябваше да я вдигнем и доста тежеше и ударихме полЮлея хаха. Моят ми каза, че не трябвало да ме слуша, защото аз четях книжката и гледах клипчета и навсякъде го сглобяваха легнал, но обикновено е в празни големи стаи, а при нас мястото е тясно... и аз не го оставих да импровизира. Тежки бяха и вратите, а ние не сме някакви слабаци хаха Иначе вече 5-та година го ползваме и е много стабилен, доволни сме.

# 79
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114
Нашият Пакс е на 17 години, не е мръднал. В детската имаме също, но е бял и определено изглежда по-евтин.

# 80
  • Мнения: 3 974
Харесвам Икеа, но честно казано обикновено в тази тема повече съм се оплаквала от тях отколкото да кажа нещо добро. Е, дойде ден да похваля недвусмислено. Поне на мен си ми харесва де.

Направих си малка ниска библиотечка в коридора от плитките модули Besta. Друга подобна, но по-малка, бях планирала и поръчала на нашия дърводелец за спалнята. Сега сравнявайки двете вече определено мога да похваля Икеа.

Коридорът ни е дълъг и досега винаги седеше като някаква безсмислена празна площ, през която само се минава. И за нищо друго не служи. А е 5 м, широк 1,20. Абе типичен коридор. Та за besta-та плиткия вариант... Оказа се много подходяща за библиотечка от този тип. Да, цветът е твърде вял дъб, но после слагайки поръчаната при дърводелеца друга библиотечка в спалнята пък, изведнъж се оказа, че какво мерил човекът не знам, но на най-долната лавица не се събират нормален размер книги. Добре че вкъщи изнамерих някакви книжки, които са съвсем малки. Едно време май фантастика издаваха в такъв размер. А втория рафт на поръчаната библиотечка въобще не можах да сложа тъй като дърводелецът беше забравил да сложи рафтодържачи.

Тааа... изведнъж си дадох сметка, че за дребни малки мебели не си струват поръчаните неща. Хем ще ги чакаш дълго, хем нищо чудно да ти оплескат нещо даже и при най-семпъл дизайн.

Ето икейската ми измишльотина
Скрит текст:


и другата
Скрит текст:

 Обаче още съм им обидена дето до ден днешен не са ми изпратили ваучера.

Последна редакция: нд, 22 окт 2023, 13:41 от Защо ме търсиш?

# 81
  • In transit
  • Мнения: 11 957
Защо ме търсиш?, много ми хареса етажерката ти. Имам такава в спалнята и е много удобна. Сега ще покажа твоята на мм, че откога мърморя да сложим една такава в коридора.

Днес си правих икеа хак...напълних си възглавниците на дивана и станаха двойно по-големи и идеално се събраха в калъфите. Сега диванът е една идея по-удобен. За Freiheten става дума.
Само не разбрах защо се махат тези калъфи, като пише, да не се перат, да не се сушат, избелват и прочие...всичко е зачеркнато.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 061
Какъв е пълнежът на възглавниците?

# 83
  • Мнения: 2 124
И аз поръчах за моя диван пълнеж за възглавниците. Дано да е подходящ и се получи добре. А сега трябва и да търся ципове за вътрешнете възглавници, да ги изпразня напълно, за да ми сложат ципове.

# 84
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 865
Защо ме търсиш?, много ми хареса етажерката ти. Имам такава в спалнята и е много удобна. Сега ще покажа твоята на мм, че откога мърморя да сложим една такава в коридора.

Днес си правих икеа хак...напълних си възглавниците на дивана и станаха двойно по-големи и идеално се събраха в калъфите. Сега диванът е една идея по-удобен. За Freiheten става дума.
Само не разбрах защо се махат тези калъфи, като пише, да не се перат, да не се сушат, избелват и прочие...всичко е зачеркнато.

Backabro калъфите ги пера и суша в сушилня на всяка смяна - никаква драма. Даже не съм гледала какво мога и не мога да ги правя Bowtie
Пълнежът не е хич лоша идея, че почнаха да спихват наште.

# 85
  • In transit
  • Мнения: 11 957
Веднага обяснявам за пълнежа на възглавниците. Материалът е същия, като на тези възглавници: https://www.ikea.bg/products/textiles-curtains-rugs/cushions-cus … lavnitsa/60262193

Скрит текст:
Идеята ми хрумна, след като бях решила да купя от Нани нови възглавници, по-дебели. Продавачът беше много любезен и като разбра какво ми трябва, отвори една възглавница за диван и ми показа, че няма нужда да си купувам нови възглавници, а просто да напълня моите. На Нани, обаче са смес от дунапрен на кубчета и пълнежа на горните възглавници. Което според мен е по-добре, но както и да е. Засега се получи добре.

Вземате три възглавници от х 5 лв, като показаните горе. Трябва ви по една за всяка възглавница на дивана. Поне при мен дойдоха идеално. Вадите я от калъфа. На една от късите страни има външен шев. Внимателно го разпорвате и ще се отвори дупка. Важно е да отворите оттам, защото самата възглавница е разделена вътре на две и трябва да напълните двете части. Избутвате пълнежа надолу, така, че да уплътни калъфката и разпределяте допълнителния пълнеж. Зашивате мястото, където сте отворили и готово. На ръка е по-удобно да се зашие, защото е доста плътна възглавницата и има вероятност да счупите някоя игла на шевната машина...но може да пробвате.
Ако имате някоя излишна възглавница с дунапренени парчета или други стари възглавници, които не ползвате, може да сложите техния пълнеж. Всичко върши работа.

Прилагам няколко снимки:
Скрит текст:







Мама на Нана, изобщо не ти трябват ципове вътре. Няма смисъл. Само ще дадеш излишни пари за ципове и шев.

# 86
  • Мнения: 2 124
Много добре се е получило. Но ме притеснява този нетъкан текстил как ще се държи след моя ръчен шев.
Аз поръчах доста повече пълнеж 4-5 кг. от тук.

# 87
  • Мнения: 821
Здравейте, мисля, че преди се е коментирало това, за което ще питам, но не го намирам. Как от София може да се поръчва нещо в магазин във Варна и да дойде до София? Онлайн го няма и не е ясно кога ще го има.

# 88
  • In transit
  • Мнения: 11 957
Много добре се е получило. Но ме притеснява този нетъкан текстил как ще се държи след моя ръчен шев.
Аз поръчах доста повече пълнеж 4-5 кг. от тук.
Добър е този пълнеж. С 4-5 кила ще напълниш още няколко дивана. Grinning
Не се притеснявай изобщо за шева, само го заший с двоен конец, за да стане здраво. За разпорване използвай ножичка за нокти, например, защото има остър връх, само колкото да срежеш конеца. Платът на възглавниците е здрав, не е от най-тънкия.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 3 567
Здравейте, мисля, че преди се е коментирало това, за което ще питам, но не го намирам. Как от София може да се поръчва нещо в магазин във Варна и да дойде до София? Онлайн го няма и не е ясно кога ще го има.
Еконт имат услуга "Купи с куриер"

Общи условия

Активация на акаунт