Най-хубавият комплимент, който сте получавали напоследък?

  • 7 371
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24 454
Хубава тема. Докато четох се сетих за няколко комплимента, които са ми останали като много хубав спомен
В една църква някъде из Бг, отчето дойде и тихо ми каза, че никога не е виждал друга майка като мен!
Разтопих се.
А аз обяснявах на детето кое какво е, коя икона на кой светец е, нещо такова ще е било

# 46
  • София
  • Мнения: 17 850
Един, който ми е останал в съзнанието и вече 10г. все още се сещам и ме топли - имаш красив ум.
Втори е - ти си прекрасна и можеш много повече, много.

И двата са ми се загнездили, защото са казани от определени хора, които наистина ги мислят, а и които уважавам. Единия го и обичам.

От случайни хора по- рядко се впечатлявам, но едно момиченце, което ми се усмихваше и заговорих, на въпроса "каква искаш да станеш, като пораснеш" ми каза "искам да съм красива принцеса като теб". Много по детски чисто и съм го запомнила.

Един дядо, охрана на някакво поделение/база на морето насред нищото се учуди искрено, че съм минала, видяла едни малки котенца, отишла съм до супермаркет на 20 мин пеш и съм се върнала да ги нахраня. Просълзи се чак и каза, че му връщам вярата в младите.

Много хубава тема. Всеки човек има нужда да чуе, че е добър, хубав, че е зарадвал някого, да се почувства полезен и ценен на тази Земя.

# 47
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 681
Не съм чела темата, но преди малко прочетох благодарствен и-мейл за приносът ми към един от първите проекти, в които се включих преди по-малко от година...

Това, че почти непознат човек си е направил труда да напише 3 изречения с прекрасни думи и си е направил труда да го изпрати директно към прекият ми ръководител, ме разчувства искрено!

Не мога да спра да се усмихвам!
Чувствам се оценена!

# 48
  • Мнения: 717
Не съм получавала много комплименти, но преди две години на закуска в един хотел случайно срещнах любимата ми учителка, която ми преподаваше в  4,5 и 6 клас. Не я видях, но я познах по гласа. Обадих й се естествено, а тя каза: Божееее (+ името ми), същото лъчезарно дете си, каквато си беше и тогава. А аз съм на 44. Мило ми стана.

# 49
  • София
  • Мнения: 15 249
Тази година поне три пъти се е случвало да стоя на улицата и да чакам нещо си да се случи, и преминаващи хора да ми казват, че имам красива коса. Simple Smile
Най-паметните ми комплименти, обаче, са от опоненти, с които сме кръстосвали шпаги в работата, която вършим. Ще спестя подробностите.

Приятно е да получаваме комплименти. И е добре хората да умеят да ги приемат.

# 50
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 010
Много често колеги ми правят комплименти. Най-вече за облекло, бижута, шалове, обувки, въобще за стила. Скоро една колежка ми каза, че изглеждам много авторитетно. Приех го за комплимент. Друга няколко пъти вчера, докато работехме по един проект, ми каза - много си добра, много Simple Smile Не питах, но се надявам да е имала предвид професионално, а не по душа Grinning
А синът ми /на 25/ винаги, когато срещне по работа хора, които са по-млади от мен, ми казва - ама ти си по-голяма от него/нея с 10 години примерно, а изглеждаш много по-млада Blush
Интересното е, че аз съм много скъпа на комплименти, само на детето и най-добрата ми дружка казвам по нещо мило, но на мен ми правят редовно...

# 51
  • Мнения: 10 416
Аз пък обичам да правя комплименти, това ми е начин да разчупя скована обстановка или по-лесно да установя контакт.

# 52
  • Мнения: 24 454
Аз все още се уча да правя и да приемам комплименти

# 53
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 429
И аз обичам да правя комплименти. Научих се тук от американците, които в по-голямата си част са много мили и възпитани. Редовно се случва в магазин например някой да ти каже, че имаш хубави обувки или бижу. Ако имаш сладки и възпитани деца, хората ти го казват. Не струва нищо и хората веднага грейват, когато им кажеш нещо мило. А, един любим комплимент, правим ремонт и мъжът, омазан целия в цимент и боя, ме прати до магазина за строителни материали да съм му вземела резервна батерия за бормашината . Стоя си аз пред щанда за такива машинки и гледам тъпо, въпреки половинчасовите инструкции и към мен се присламчва някакъв тип и ми вика "Няма нищо по-секси от жена, избираща бормашина" Joy Не съм сигурна обаче за мен ли беше комплимента или за машинките

# 54
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 062
Е,тогава щеше да бъде "Няма нищо по-секси от бормашина,избирана от жена" или пък "Няма нищо по-секси от бормашина в ръцете на жена".

# 55
  • Мнения: 10 416
Майсторите, които ми правеха ремонта по едно време се затръшкаха, че нямат кози крак. Попитах ги трябва ли им, за да им дам. Те зяпнаха от изненада, първо, че знам какво е кози крак и второ, че го имам. Спокойно извадих от колата си инструмента и им го дадох. Между другото, баща ми държеше да го имам в колата, подръка за самоотбрана.

# 56
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Последният индиректен комплимент, който ме изкефи беше, че карам господинът да се чувства като тийнейджър отново, това го чувам за 2ри път през последните 5 години и ми допада че имам такъв ефект върху някои мъже. А той не е стар - само на 40 е но явно проблемите на ежедневието си казват думата.
Вчера получих същия комплимент от жена. Каза ми “Върна ме във времето когато света беше в краката ми.” Защото съм я изкарала от рутината на мамешкия живот и съм я накарала на се наконти и да си сложи токчетата. 🥹

# 57
  • Мнения: 559
Пресен, пресен комплимент от днес. Момчета разхождат две големи кучета и аз зад тях доближавам и едното момче казва на другото
 " Дръпни се момичето да мине"
Ех, че драго ми стана Simple Smile Дори като отминах и се усмихнах Simple Smile
Момичето е на 43 год.

# 58
  • Мнения: 1 734
И аз обичам да казвам хубави неща, когато ги видя, (ако това се брои за комплимент) и го правя често.
Последно питах уважително едно хлапе от къде са му очилата, за да си купя и аз такива и то навири нос.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 10 602
Ще споделя комплимент, който ме зарадва.

Една докторка ми каза: "Излъчваш светлина!"

Е, как няма да излъчвам светлина, като аз в главата светя като крушка!
Бях на боядисване, как ме боядисаха, какво направиха, съвсем оранжева ми стана косата, хахаха

Мъжът ми с любов отсече: "Като морков си в главата!" Smiley

Общи условия

Активация на акаунт