Най-хубавият комплимент, който сте получавали напоследък?

  • 7 372
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 17 850
Не съм получавала много комплименти, но преди две години на закуска в един хотел случайно срещнах любимата ми учителка, която ми преподаваше в  4,5 и 6 клас. Не я видях, но я познах по гласа. Обадих й се естествено, а тя каза: Божееее (+ името ми), същото лъчезарно дете си, каквато си беше и тогава. А аз съм на 44. Мило ми стана.
Еха, 30 години да помниш учениците си! Много готино Simple Smile

Аз също правя комплименти, обикновено са право в целта и искрени, хората много им се радват.

# 61
  • Мнения: 9 125
И мен ме позна учителката от детската градина,тогава бях на около 26 г.И така се удивих,а тя обясни че съм от децата,които се помнят.Не разбрах обаче дали е комплимент или..щото бях доста палаво и енергично дете та по скоро с белите ме е запомнила.Joy

# 62
  • Мнения: 24 454
На първото тържество в ДГ на детето, ме позна медицинската сестра. А аз само една година бях там и то в яслата. Значи тази жена ме позна след повече от 30г. Каза ми името и пита за сестра ми, която беше в същата градина. Има такива хора

# 63
  • Мнения: 1 436
След 36 години ,съсед ме позна и каза, че 1ви клас сме учили в едно и също училище, макар и различни паралелки. А аз там съм учила само 1ви клас! Разстреля ме направо! Че аз не помня нито един съученик от тогава, камоли от съседни паралелки.
Та вярно има такива хора

# 64
  • Мнения: 10 416
Преди няколко години бяхме седнали с мой приятел да пием кафе. По едно време един човек го заговори и му каза, че са съученици, той се сети. Понеже живеехме в един квартал, казах, че само аз май не съм учила с тях. На което момчето отговори, че не е вярно, били сме заедно в английската забавачница. Направо ме уби! Като си каза името, се сетих, че имаше такова дете в забавачницата, но никога нямаше да го позная, при положение, че 30 години след забавачницата не сме поддържали никакъв контакт и не сме учили в едно училище.

# 65
  • Мнения: 53
В последно време, където и да ходим с дъщеря ми / на 21г/ - магазини, заведения - някой от персонала вдига поглед и казва,  ау, колко си приличате. В един от тези случаи, тя спонтанно каза - радвам се, че хората мислят така, приемам го като комплимент. Smile Стана ми много мило

# 66
  • Мнения: 95
Супер тема!
Госпожата на детето в детската градина го хвалеше колко е усмихнат и добър. Отначало го приех, като стандартните обяснения госпожа-майка. Докато не завърши с “Личи си, че е много обичан. При децата наистина си личи, и той е!”. Приех го, като комплимент към нас с баща му

# 67
  • Мнения: 360
Наскоро една колежка ми каза, че за сам мъж на моята възраст съм изглеждал много поддържан, особено предвид и че гледам сам две деца. Иначе предимно комплименти получавам относно работата си - как може да се разчита на мен и като знаят че нещо го правя аз значи ще е свършено прецизно.

# 68
  • Мнения: 18 331
Като че ли и при мен комплиментите са предимно на тема изглеждане на по-млада възраст.
Един приятел: "Не бих ти дал повече от 33!" Важното в случая е, че е Скорпион, а според Линда Гудман Скорпионите обикновено не преувеличават и не правят фалшиви комплименти.
В последно време съм чувала от други хора и разни такива неща за себе си като: "млада госпожице", "девойчето" и "момиченцето" Flushed (последното беше казано от една баба де Joy).
Реално съм на 44.

# 69
  • Швейцария
  • Мнения: 1 842
Срещам един бегъл познат на улицата. Заговорихме се, поиска да види ММ и му показах снимка. Попита ме с колко години е по-възрастен от мен. Питах с колко смята той. Каза с 8 години. ММ е по-млад от мен с 5 години. Приех го за комплимент.

# 70
  • Мнения: 7 484
Обичам и винаги правя комплименти на близки, приятели, но са искрени и от сърце, както и Обичам да получавам.
Но, вчера ми се случи нещо, което не съм очаквала и ме стъписа в момента.
Стоя си пред Народния театър, чакам си дружките. Минава покрай мен млад мъж, отминава, връща се 2 крачки, поглежда ме и казва" Имате магнетично излъчване" и си продължи по пътя.
Аз не можах изобщо да кажа нещо.
Това често съм го чувала от близки и познати,  но така внезапно от случаен преминаващ човек, никога.

Последна редакция: сб, 11 ное 2023, 13:07 от happy doc

# 71
  • Мнения: 253
Аз съм медицинска сестра и в болницата, в която работя има програма "guardian angel" (ангел-пазител). Когато пациент иска да изкаже благодарност към лекар, сестра или друг служител на болницата, тази програма дава възможност да се направи символично дарение към болницата, а служителят получава значка и грамота. Обикновено си носим тези значки на работната карта, която е винаги на видно място. На нея е снимката и името ми. Отделно, аз лично, си имам и значка, на която пише "I care" тоест "на мен ми пука".
Та, преди два дни имах пациентка, която по-принцип е "трудна" и конфликтна, все недоволна. На тръгване, се обърна към мен, посочи ми картата със значката, и троснато ми каза: "Ясно, защо са ти дали значка!". После ми се усмихна, махна към другата значка и отсече: "Вярно ти пука!". Благодари и си тръгна.
Стана ми топло на душата!

# 72
  • Мнения: 1 341
Аз съм медицинска сестра и в болницата, в която работя има програма "guardian angel" (ангел-пазител). Когато пациент иска да изкаже благодарност към лекар, сестра или друг служител на болницата, тази програма дава възможност да се направи символично дарение към болницата, а служителят получава значка и грамота. Обикновено си носим тези значки на работната карта, която е винаги на видно място. На нея е снимката и името ми. Отделно, аз лично, си имам и значка, на която пише "I care" тоест "на мен ми пука".
Та, преди два дни имах пациентка, която по-принцип е "трудна" и конфликтна, все недоволна. На тръгване, се обърна към мен, посочи ми картата със значката, и троснато ми каза: "Ясно, защо са ти дали значка!". После ми се усмихна, махна към другата значка и отсече: "Вярно ти пука!". Благодари и си тръгна.
Стана ми топло на душата!
Чудесна инициатива, със сигурност за съжаление не е в България. Браво на вас!

# 73
  • Мнения: 253
Канада. Наистина е добре измислено.
Аз много се изненадах като си получих първото ангелче - въобще не очаквах! Връчват ти го пред всички колеги, има писъмце с благодарности от пациента и грамота. Много положителна емоция!

Общи условия

Активация на акаунт