Родени през ⛱🐟🦀АВГУСТ 🦀🐟🏖 (Тема 14)

  • 15 119
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 943
Ще оставя това тук ,надявам се,че има добри хора и можем да дадем шанс за живот на това АНГЕЛЧЕ ,което скоро става на годинка 😔   https://pavelandreev.bg/campaign/jivot-za-marti?fbclid=IwAR1M3iq … 5LrAQbwPq9QKHiIhM

Последна редакция: нд, 08 окт 2023, 10:50 от Radii :)

# 76
  • Мнения: 2 868
Вода пие от шише на Авент със сламка. Предлагам постоянно и осеен да дъвче сламката друго не прави. Смукне веднъж и до там. Тя от 8,9 месечна пие вода със сламка.Лятото пиеше макс по 300 мл,като два три пъти е стигала 400 мл.

# 77
  • Мнения: 141
Вода пие от шише на Авент със сламка. Предлагам постоянно и осеен да дъвче сламката друго не прави. Смукне веднъж и до там. Тя от 8,9 месечна пие вода със сламка.Лятото пиеше макс по 300 мл,като два три пъти е стигала 400 мл.

Защо не пробваш с обикновена сламка, може да й е трудно да смуче. Това шише на Авент със сламка е бая трудоемко. Аз съм го пробвала.
А има ли достатъчно обилно напишкани памперси?

# 78
  • Мнения: 2 868
Вода пие от шише на Авент със сламка. Предлагам постоянно и осеен да дъвче сламката друго не прави. Смукне веднъж и до там. Тя от 8,9 месечна пие вода със сламка.Лятото пиеше макс по 300 мл,като два три пъти е стигала 400 мл.

Защо не пробваш с обикновена сламка, може да й е трудно да смуче. Това шише на Авент със сламка е бая трудоемко. Аз съм го пробвала.
А има ли достатъчно обилно напишкани памперси?
Смучи доста добре и без проблем от него. Памперсите са над 5 (около 6,7 за деня ги прави)за 24 часа. Различно е всеки ден,но да сложим 5 ги има със сигурност.Ще пробвам с обикновена сламка. Ако е АМ без проблем ще пие,но вода уви не пие. Нз какво да правя,но така не става

# 79
  • Мнения: 1 245
Аз като дам на малката от обикновено шише или неразливна или обикновена чаша може да изпие два пъти повече само, защото и е интересно и различно.Пробвай между шишето да даваш и от други видове чаши/шишета.

# 80
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 765
Митко напоследък пък взе да пие много вода ,дори вечерта се буди ставам ,пие и пак заспива.Незнам нещо като навик ли вече му стана .?През деня пие с шише със сламка или шише с мек накрайник.Различни в количката имаме едно ,като излизаме ,в къщи в спалнята друго като си ляга пие от него.И в кухнята със сламка или с мек накрайник.

# 81
  • Мнения: 141
Митко напоследък пък взе да пие много вода ,дори вечерта се буди ставам ,пие и пак заспива.Незнам нещо като навик ли вече му стана .?През деня пие с шише със сламка или шише с мек накрайник.Различни в количката имаме едно ,като излизаме ,в къщи в спалнята друго като си ляга пие от него.И в кухнята със сламка или с мек накрайник.

От много неща може да е, голяма физическа активност, солена/сладка и/или суха храна. Поти ли се? И колко  много вода пие? Щом се буди и нощем от жажда да не би да му е много топло. Ако се притесняваш виж му кръвната захар.

# 82
  • Мнения: 875
Ох, момичета, ние в нашия град сме с режим на водата заради критични водни количества. Недоумявам как в 21ви век е възможно, ама ей го на, всеки ден от 13 до 17 и от 23 до 5 сутринта спират водата на 100 хиляди човека 🤯 и така до 30.11..
Иначе от няколко дни сякаш имам друго дете, Ави стана много гушлива, започна да си лежи по един час в леглото преди сън вместо онова диво скачане. В количката седи и си зяпа, направо не мога да повярвам какво се случва. Май преустановяваме и ходенето по площадки за сега, доскучаха ѝ 😃 много ѝ харесва да ходи за ръчичка, обикаляме улицата, качваме се по стълби, с обувки е много по-стабилна, ще ѝ взема пантофки и за вътре. Научи се и да слиза от кулата и Пиклера, качва се и сяда на дивана, изобщо.. голямо момиче 🥺

# 83
  • Мнения: 2 943
Браво на Ави 💕 аз да питам от къде мога да купя дебело зимно якенце

# 84
  • Мнения: 947
Милото, Рая с водата е същата. С тази разлика, че дори лятото не е изпивала такива количества. Изпива по 50-60мл на ден средно, в някои дни по изключение малко повече. Сменям чаши, шишета, с обикновена чаша..и така пие кога реши сама, иначе блъска шишето и няма шанс.
Такава си е, не харесва вода от ден 1, но пък памперсите са пълни как става тази работа не знам.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 822
Чашата на Йони за вода е неразливна (Nuk), но аз отвивам горната част и ѝ давам така да пие на глътки. Справя се добре. Дори посяга самичка, но много се улива и не може да прецени колко да я наклони. Успява да изпие средно 100-150 мл на ден.



Ради, в каталога на Лидъл гледах, че ще пуснат следващата седмица (т.е от утре) преходни якенца. Иначе в H&M мисля са пуснали зимни.

Орехче, как върви махането на биберона? Ади вече посвикна ли? С колко зъбчета е тя? Йони едва ѝ изби петото и още не мисля да ѝ махам бибата 😕

Диди, браво на Стефи за адаптацията! Дано не е сериозно това със сополите.

# 86
  • Мнения: 141
Чашата на Йони за вода е неразливна (Nuk), но аз отвивам горната част и ѝ давам така да пие на глътки. Справя се добре. Дори посяга самичка, но много се улива и не може да прецени колко да я наклони. Успява да изпие средно 100-150 мл на ден.



Ради, в каталога на Лидъл гледах, че ще пуснат следващата седмица (т.е от утре) преходни якенца. Иначе в H&M мисля са пуснали зимни.

Орехче, как върви махането на биберона? Ади вече посвикна ли? С колко зъбчета е тя? Йони едва ѝ изби петото и още не мисля да ѝ махам бибата 😕

Диди, браво на Стефи за адаптацията! Дано не е сериозно това със сополите.

И аз имам такава на Нук ама без дръжки. Прояви интерес за малко и после я отказа тотално. И аз давам и от нормална пластмасова чаша, пие сам много му е готино ама страшно се олива още и сипвам само по 1 пръст че да не се окъпе.
За памперсите, те се пълнят и от по течна храна и кърма/АМ. Така че и да пият малко вода явно с другите течности им е достатъчно

# 87
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 765
Митко напоследък пък взе да пие много вода ,дори вечерта се буди ставам ,пие и пак заспива.Незнам нещо като навик ли вече му стана .?През деня пие с шише със сламка или шише с мек накрайник.Различни в количката имаме едно ,като излизаме ,в къщи в спалнята друго като си ляга пие от него.И в кухнята със сламка или с мек накрайник.

От много неща може да е, голяма физическа активност, солена/сладка и/или суха храна. Поти ли се? И колко  много вода пие? Щом се буди и нощем от жажда да не би да му е много топло. Ако се притесняваш виж му кръвната захар.
Преди вечеря почти всяка вечер се събираме пред блока и ядат обикновено солети ,със сол или Слънчо.От тях може да му се допива вода.Не съм засякла колко пие ,но поне 400мл ми се струва че изпива .Да ще питам докторката като идем на консултация.Иначе сладко не яде освен плодове и някога бисквити с мляко.

# 88
  • Мнения: 141
Митко напоследък пък взе да пие много вода ,дори вечерта се буди ставам ,пие и пак заспива.Незнам нещо като навик ли вече му стана .?През деня пие с шише със сламка или шише с мек накрайник.Различни в количката имаме едно ,като излизаме ,в къщи в спалнята друго като си ляга пие от него.И в кухнята със сламка или с мек накрайник.

От много неща може да е, голяма физическа активност, солена/сладка и/или суха храна. Поти ли се? И колко  много вода пие? Щом се буди и нощем от жажда да не би да му е много топло. Ако се притесняваш виж му кръвната захар.
Преди вечеря почти всяка вечер се събираме пред блока и ядат обикновено солети ,със сол или Слънчо.От тях може да му се допива вода.Не съм засякла колко пие ,но поне 400мл ми се струва че изпива .Да ще питам докторката като идем на консултация.Иначе сладко не яде освен плодове и някога бисквити с мляко.

Еее ти пък за 400 мл се притесняваш. Това не е много според мен. Според моя педиатър на тази възраст трябвало да пият поне 700 мл вода (не мляко и тям подобни а чиста вода). Но аз мисля че всяко дете е различно и стига да няма сухи памперси и дискомфорт всичко е наред.
Но ако за твоето смятал е много, най добре наистина питай. Взема се капчица кръв от пръстчето и веднага се вижда колко е захарта с глюкомер. Аз нали бях с гестационен диабет и в като родих в болницата за 24ч 3х му мериха на бебо захарта да се уверят че не е прихванал захар от мен.
А за плодовете, вида и количеството също са важни. Банан, грозде имат много захар. Аз примерно давам само за следобедна закуска плодове но винаги със някакъв зеленчук например 2 зърна грозде, резен круша, 2 колелца банан, 4 чери доматчета

Редактирам се, че имам въпрос към мамите които са заместили всички хранения т.е. не дават никакво мляко.
Какво давате за пълноценна вечеря? Някакви идеи? Аз снощи дадох грис с прясно мляко а тая вечер попара с хляб и прясно мляко. Количеството го съобразих с калориите които преди това поемаше с АМ т.е. около 200

Последна редакция: нд, 08 окт 2023, 23:34 от Faja

# 89
  • Мнения: 2 868
Според моята лекарка трябва да пие по 30 мл за килограм. Прекаленият прием на вода товарел бъбреците🤷♀Всеки лекар си има различно мнение явно😆

Общи условия

Активация на акаунт