Пълна безисходица

  • 7 941
  • 187
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте на всички!
Все се колебаех дали да пиша, но не мога да споделя никому и имам чувството, че ще се побъркам. Ситуацията е следната: с мъжа ми сме заедно от 7 години. От началото на връзката ни той пиеше, но тогава не го считах чак за такъв проблем... Преди него имах дългогодишна връзка с партньор, с който се разделихме поради ревност от негова страна. Запознахме се с настоящия ми мъж и след 2 години познанство се събрахме. От началото всичко беше наред - живеехме по отделно, излизахме и се забавлявахме. Като всяко начало всичко беше цветя и рози. Влюбих се и то до такава степен, че започнах да мисля за семейство с него. Изнесохме се на квартира, а след това си взехме и наше жилище. Сключихме брак и мечтаехме за дете. След като се преместихме в жилището ни, а и още когато бяхме на квартира той се прибираше пиян от работа или от друго място. В последствие аз започнах да живея под стрес как ще се прибере, нямах му доверие когато излиза да работи, че ще работи и ще се прибере трезвен. Започнаха сериозни скандали до положение, в което ме блъска, стиска, а и съвсем наскоро ме удари по главата въпреки, че вече нося неговото дете. Много ми е тежко и не знам доколко пиша в прав текст, за да добиете представа, но ще допълвам. Просто и в момента рева, а той оттам лежи дърво пиян. Така мислех като всяка може би глупачка, че нещата ще се подобрят, защото когато е трезвен е много мил и грижовен. Уви, става все по - зле. Имахме малки затруднения с това да имаме дете, но Господ ни даде и в момента го нося в мен. Мислех, че и когато знае, че живот и здраве ще бъде родител ще се промени. Опитах всичко - заплахи, молби, отидохме на психиатър... започна да пие хапчета за алкохолизъм, но няма резултат продължава да пие... проблема е, че той не може да изкара 2 месеца примерно без да се напие. Последното му пиянство беше на 15 август , обърква ме, защото не е всеки ден, но идва един момент, в който решава и го прави без значение къде. Последните месеци аз го издържах, защото не донасяше повече от 1200-1300 лева вкъщи. Работим на едно място и не искат да му вдигнат заплатата, защото той често отсъства и си прави каквото иска на работа. Аз даже се чудя как още го търпят. Започна все по - често да ми крещи, заплашва и блъска. Утре ми предстои втора фетална морфология и даже каза, че няма да дойде. Знам, че утре друго ще пее, но сега ... далеч е от моя град и аз ще намеря начин да отида, но отношението му... другото което е се страхувам дали с бебето всичко е наред, защото цялата ми бременност я карам под наистина огромен стрес. Прекъсна ходенето на психиатър, защото е доста скъпо и едвам изкарахме миналия месец, а аз не искам да му давам пари, защото ще са ми необходими, а не знам дали ще мога да разчитам на него. Притеснявам се дали ще дойде на изписването или ще бъде пиян, дали ще сглоби кошарката след като родя. Какви ли не неща ми се въртят в главата и се чудя какво да правя... не мога да кажа на родителите си, защото са болни, мислят, че всичко е наред и не знам ... ще ги притесня много, но вече наистина не издържам с този човек под един покрив. Моля ви дайте ми съвет какво да направя, защото ще се побъркам - да го оставя ли наистина или още да се опитвам да се боря... не искам някога живот и здраве бъдещото ми дете да страда от нашите грешки и не знам наистина какво да правя. Обмислям варианта да се консултирам и с психолог, но първо исках да чуя и различни мнения във форума... Благодаря на всички, които ме изчетохте. Бъдете здрави!

# 1
  • Мнения: 4 699
Сериозно ли очакваш нещо различно от " бягай с 200"?!

# 2
  • Мнения: 11 343
Имам един върос. Помисли и ми отговори -
Ти искаш да се промени, да спре да пие, да се бори с алкохолизма си. А той защо да го иска? Всичко му е наред - държат го на работа, жена му ревяща или не си е у дома,бебето е на път и е прекрасен повод да се напие като талпа, все още е здрав. ЗАЩО ТОЙ ДА ПОИСКА ДА СПРЕ ПИЕНЕТО след като му доставя на-голямото удоволствие в живота и го прави щастлив? Няма нещо, което да доставя по-голямо удоволствие от зависимостта. Влез в неговите обувки и ми отговори!

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
не искам някога живот и здраве бъдещото ми дете да страда от нашите грешки

Уви, вече съзнателно си наказала детето да има баща алкохолик. Дали ще търпи още негативи и насилие, зависи от теб. Мъжът очевидно няма да се промени.

# 4
  • Мнения: 1 915
Направо си събирай багажа и си тръгвай още веднага ако имаш къде да отидеш де . Ти как очакваш , че ще си гледаш детето под такъв стрес ? На кой ще се облегнеш ? Кой ще ти помогне , когато той се прибере пиян или те удари ? Не подлагай под стрес и бъдещото си дете. Щом той не иска да се поправи и знае , че греши ти няма какво да направиш освен да си събереш багажа и да си заминеш , докато бебо още го няма . На теб ти трябва пълно спокойствие . Що за баща ще бъде този ?

# 5
  • Мнения: 12
the Дорис коментирали сме многократно и той уж осъзнава, че това е проблем. Даже преди няколко дни каза аз искам да се променя и твърди, че прави всичко възможно. Не знам, аз ли не разбирам, не мога да вляза в неговите обувки, защото аз нямам никакви зависимости...

# 6
  • Мнения: 9 705
Tвоето семейство не е наясно със ситуацията, а неговото? Приятелите ви? Хора, от които можеш да получиш помощ и подкрепа?

# 7
  • София
  • Мнения: 28 571
Не бих причинила такъв ... на детето си. Ако искам дете по принцип, и имам възможност да го гледам и издържам, бих родила (раздялата с този мисля е ясна). В противен случай бих направила аборт. Вариант да позволя детето ми да живее в такава обстановка не съществува.

# 8
  • Мнения: 11 343
Към момента той няма никакъв силен мотив да откаже алкохола.
Това е неговата борба и път и няма нужда да се пънеш да го минеш вместо него. Нито една съпруга/майка/любима не е успяла - той трябва да го пожелае, да се бори, да пада, става и ЕВЕНТУАЛНО да успее. Вероятността обаче е прекалено малка.

Какво ще те посъветвам? Хм, така или иначе е баща на бебето. Направо ме втриса при мисълта, че ще има права над него. Нямам представа в коя фаза е, но ако е почнал да се н@сира докато е пиян нещата са отвъд спасението ....
Моя съвет е изгради за себе си и детето сигурен свят - трябва ти дом, в който мъжа ти да бъде пускан САМО, когато е трезвен. Осигури си и си подготви всичко за бебето - какви са тези креватчета дето се сглобяват след раждането. Нагласи, сглоби, натъмани СЕГА. Обмисли как ще се издържаш и на чия помощ може да разчиташ, когато се появи бебето.
Въобще изгради свят, в който не разчиташ на мъжа си и го допускаш само когато е напълно трезвен. Трябва да е ясно, че ако се напие около бебето повече няма да го види. Трябва да е ясно, че косъм от теб да пипне - няма да ви види. Трябва да е ясно, че не приемаш пияници и да не допускаш да е до теб като е пил. Много добре ги помнят тези неща, даже като се нашльокат ...

Дъщеря съм на алкохолик! След като разбрал, че е увреди неличимо дроба си не се опита да се лекува, а се отдаде още повече на алкохола. Натътрузил се е със заеми за неизвестно какво. Самоуби се, оставяйки безбожн заеми, които баба ми се разсипа, но не позволи майка ми и ние да връщаме. За причинената болка няма да говоря.
Нямам милост към пияниците! Те само говорят, че искат да се променят, а всъщност искат да пият. Играят го жертви, търсят съжаление, и нямат грам намерение да се справят с алкохолизма си.

# 9
  • Мнения: 12
G&B да, моето семейство не подозира нищо, защото аз си мълча... просто не мога да им го причиня. Неговото семейство много добре знае. Те го подкрепят, защото когато се напие се карат с него, но в същото време му дават пари и му "прощават" ако мога така да кажа на момента. Даже майка му ми е казвала трай си, не му се карай, нека си легне. Аз съм търпяла и не съм знаела кога и какъв ще се прибере. Той преди дори тръгна да бие баща си, но те постоянно му прощават и не го оставят. Та още в самото начало когато започнахме да излизаме му звъняха към 22:30ч. да го питат къде е и няма ли да се прибира, защото е бил навън с колата и не знаят дали не е пиян... но ето, че си го защитават - нека си пие, не му забранявай и даже му предлагат да изпие някоя бира ако иска. Подкрепа от тях не мога да получа. Временно - да остана да спя при тях да, но до там. Приятелите ни - моите приятелки също са далеч от това, което ми се случва , а неговите - като него даже сега намали излизанията, но кажи речи всички пият или му предлагат да пие когато излезе и съответно се връща пиян. Това е проблема, че няма на кого да разчитам, а няма къде и да отида. Временно отивам при техните, защото когато е пиян мирише ужасно, а живеем в малък апартамент и нямаме друга спалня и до там. Жилището е мое по документи, но той не си тръгва или аз му "прощавам" с надежда за промяна. Той на другия ден и когато е трезвен обещава и обещава, но е само на думи. Лъже (признава го), а току що разбрах, че е взел и пари от един колега... предния път беше взел от друг та ми звъня, че трябва да му ги върне, защото са били за децата му за детска градина... Положението когато пие е много зле... честно казано мен най ме притеснява реакцията на родителите ми... мисля, че ще ме подкрепят, но и сега в това положение... макар че както и не знаят може и аз да изляза виновна... между другото мъжът ми има сестра, която не иска да разговаря с него - само служебно, но умишлено го избягва. Тя ме е съветвала да не си мълча, защото и тя си била мълчала преди с нейния мъж и накрая тя излязла виновната пред родителите си. Аз обаче не мога да кажа разберете ме... не и на този етап... ако кажа финала е сигурен, но допълнително да създавам напрежение и на най-близките ми... просто сърце не ми дава.

Последна редакция: пн, 02 окт 2023, 16:41 от Anna-Maria2020

# 10
  • София
  • Мнения: 1 139
Той пиянства, буйства и те блъска, а ти се притесняваш дали ще сглоби креватчето за бебето?!!! Дано не. Дано до раждането си осъзнала, че няма как да промениш такъв човек, ако той не иска и не предприеме стъпки. А и да иска, след като ми е посяга и тормозил, с мен не би имал шанс. Но за теб, се съмнявам дълбоко да си тръгнеш. Поне детето пожали, ако не себе си. То с нищо не е виновно, че като се роди да расте в страх от пияницата.

# 11
  • Мнения: 1 551
Трябва най-напред да кажеш на близките си.

# 12
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Жилището е мое по документи, но той не си тръгва

Изнасяш му багажа пред вратата и сменяш ключа, докато той е на поредно нас*ране с приятели.

# 13
  • София
  • Мнения: 28 571
Скрит текст:
G&B да, моето семейство не подозира нищо, защото аз си мълча... просто не мога да им го причиня. Неговото семейство много добре знае. Те го подкрепят, защото когато се напие се карат с него, но в същото време му дават пари и му "прощават" ако мога така да кажа на момента. Даже майка му ми е казвала трай си, не му се карай, нека си легне. Аз съм търпяла и не съм знаела кога и какъв ще се прибере. Той преди дори тръгна да бие баща си, но те постоянно му прощават и не го оставят. Та още в самото начало когато започнахме да излизаме му звъняха към 22:30ч. да го питат къде е и няма ли да се прибира, защото е бил навън с колата и не знаят дали не е пиян... но ето, че си го защитават - нека си пие, не му забранявай и даже му предлагат да изпие някоя бира ако иска. Подкрепа от тях не мога да получа. Временно - да остана да спя при тях да, но до там. Приятелите ни - моите приятелки също са далеч от това, което ми се случва , а неговите - като него даже сега намали излизанията, но кажи речи всички пият или му предлагат да пие когато излезе и съответно се връща пиян. Това е проблема, че няма на кого да разчитам, а няма къде и да отида. Временно отивам при техните, защото когато е пиян мирише ужасно, а живеем в малък апартамент и нямаме друга спалня и до там. Жилището е мое по документи, но той не си тръгва или аз му "прощавам" с надежда за промяна. Той на другия ден и когато е трезвен обещава и обещава, но е само на думи. Лъже (признава го), а току що разбрах, че е взел и пари от един колега... предния път беше взел от друг та ми звъня, че трябва да му ги върне, защото са били за децата му за детска градина... Положението когато пие е много зле... честно казано мен най ме притеснява реакцията на родителите ми... мисля, че ще ме подкрепят, но и сега в това положение... макар че както и не знаят може и аз да изляза виновна... между другото мъжът ми има сестра, която не иска да разговаря с него - само служебно, но умишлено го избягва. Тя ме е съветвала да не си мълча, защото и тя си била мълчала преди с нейния мъж и накрая тя излязла виновната пред родителите си.
Аз обаче не мога да кажа разберете ме... не и на този етап... ако кажа финала е сигурен, но допълнително да създавам напрежение и на най-близките ми... просто сърце не ми дава.

Ами стой с него, роди детето и превърни детето си в жертва на домашно насилие, щом сърцето ти го дава... Ти избираш.
За какво пусна темата?

П.П. Жилището преди брака ли е?

# 14
  • Мнения: 12
the Дорис последния път - август месец му бях казала, че ще контактувам само с техните, за да съм сигурна, че е трезвен и тогава може да идва... Може би аз си правя грешката, че нямам достатъчно сили да го оставя. Всеки път е едно и също. *Elena* - много сте права, че се съмнявате да си тръгна, защото до сега не съм го направила. Вижте, просто се борех да имам нормално семейство, но виждам, че не се получава и вече обмислям варианта да го изгоня и това е. Не ми се иска няма какво да лъжа - когато е трезвен е страхотен, но ... когато е пиян все едно не е той. Искаше ми се да бъдем заедно наистина, но вече просто не ми оставя друг избор. Повечето съвети са да го оставя. Не е лесно, знам, че всичко с времето се променя и може би това ще бъде най-доброто решение. Аз съм виновна донякъде , защото не ми е стискало и не ми стиска. Той знае, че аз съм тук и го чакам...

Общи условия

Активация на акаунт