Еклерова торта?

  • 15 310
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 344
Цитат на: nestinarka
А това не е ли крем брюле?

Да, крем "БРЮЛЕ" е.

# 16
  • Мнения: 373
Цитат на: tonyny
Ето как я правя аз на Звездев е рецептата и е божествена.

ПРОДУКТИ
1-2 кутии еклери от замразените
12 жълтъка( белтъците не се използват)
1 пакет блатове за торта
300 мл. пр. мляко
350 гр. захар
1 л. готварска сметана не подсладена
1 п. желатин

Жълтъците и захарта се разбиват (не много), прибавят се млякото и готварската сметана. Това се вари на водна баня като водата не трябва да завира и съда не трябва да опира във водата. Кото се посгъсти се прибавя желатина предварително накиснат и разтопен.
Маха се от котлона и си бърка непрекъснато докато се поохлади. Трябва да е с гъстотата на боза.
Във откопчаваща се форма за торта се слепват 2 блата с крем. Отгоре се нареждат еклерите и се заливат с крема. Еклерите трябва добре да се овалят в крема,(Те изплуват отгоре).
Слага се в хладилника да се стегне. След това се поръсва отгоре със счукан шоколадов корнфлекс и начукани карамелизирани ядки.

Става много вкусна и е лесна за правене.
Момичета, а белтъците после какво ги правите????

# 17
  • Мнения: 344
Белтъците ги замразявам и по натам правя торта Гараш.
Може да направиш целувки, ореховки( май и те се правиха с белтъци) Тука имаше тема какво може да се направи от белтъци.

# 18
Цитат на: DolceVita
..Момичета, а белтъците после какво ги правите????
Вчера правих тази торта и от белтъците заджруках друг сладкиш. Има и снимка ама още не съм я качила. Ще го обясня.
За блата
180гр. краве масло
200гр. пудра захар
100гр. орехи
4с.л. прясно мляко
1бр бакпулвер
4бр белтъци
180гр брашно
4бр. ванилия......

Приготвяне на блата
1. Кравето масло се смесва със захрат и се разбива до побеляване.
2. Прибавят се пр.мляко и предварително пресятотот брашно, смесено с бакпулвера
3. Орехите се смилат
4. Белтъците се разбиват на сняг
5. Към млечната смес се прибавят орехите, ванилията и разбитите на сняг белтъци
6. Сместа се разбърква добре до получаване на хомогенна смес
7. Сместа се изпива в предварително намазана с масло и посипано с брашно тавичка
8. Пече се в умерена фурна

След като се опече го намазвам с едно бурканче(моето беше 450гр) какво да е сладко. Вчера използвах от ягоди.
Отделно разбивам останалите белтъци със захар.(горе долу на 3 белтъка - 350гр захар).Но сместа я бъркам върху много слаб котлон (става смес като за целувки= Намазвам тази смес върху сладкото и я поръсвам с филирани бадеми. Връщам във фурната и пека само под грила до втърдяване на горната част (бадемите се изпичат през това време). Грила го държах горе-долу на слабо (цифра 3 и на 190градуса)

# 19
Цитат на: Honda
Намазвам тази смес върху сладкото и я поръсвам с филирани бадеми. Връщам във фурната и пека само под грила до втърдяване на горната част (бадемите се изпичат през това време). Грила го държах горе-долу на слабо (цифра 3 и на 190градуса)
Еии, страшно изглежда!! Това да не е оня сладкиш "Дамски каприз" или нещо такова???

А за тортата имам проблем - тук (Фр) няма такива подходящи еклери  Embarassed

# 20
Абе не знам как му се вика. Правих го по спомен. А що се отнася за еклерите - аз купих "чисти" такива без покритие шоколад под името Vanilla Cream Puffs

# 21
Името под, което са познати тук е Profiteroles-мисля, че и във Франция са с такова име Confused
Това съдейки от този сайтhttp://www.ffcook.com/pages/rprofit.htm Търси ги по щандовете със замразени храни Grinning

# 22
  • Мнения: 373
Цитат на: Honda
Името под, което са познати тук е Profiteroles-мисля, че и във Франция са с такова име Confused
Това съдейки от този сайтhttp://www.ffcook.com/pages/rprofit.htm Търси ги по щандовете със замразени храни Grinning
АААААААА, да профитероли са, но ги продават празни Embarassed , ох то не е една беля... Rolling Eyes а много ми се иска това да е сладкиша за понеделник Heart Eyes ...

# 23
  • Мнения: 344
Цитат на: DolceVita
Цитат на: Honda
Името под, което са познати тук е Profiteroles-мисля, че и във Франция са с такова име Confused
Това съдейки от този сайтhttp://www.ffcook.com/pages/rprofit.htm Търси ги по щандовете със замразени храни Grinning
АААААААА, да профитероли са, но ги продават празни Embarassed , ох то не е една беля... Rolling Eyes а много ми се иска това да е сладкиша за понеделник Heart Eyes ...

Можеш сама да си ги напълниш със сметана. Иначе и тукашните са такива, като на снимката на Honda, само че друга фирма, но не са български.

# 24
  • Мнения: 1 413
Жълтъците и захарта се разбиват (не много), прибавят се млякото и готварската сметана. Това се вари на водна баня като водата не трябва да завира и съда не трябва да опира във водата.

Тоnyny, моля те обясни като смесиш съставките какво правиш-потапяш съда във вода, на котлона и бъркаш докато се сгъсти ли...много искам да я направя тази торта

# 25
  • Мнения: 1 220
Като се смесят съставките за  крем брюле, съдът в който са се потапя в съд с вряща вода, това е водна баня.  Съдът с крема не трябва да опира дъното на другият съд.
Иначе тортата е жестока!!!
 Grinning  Grinning  Grinning

# 26
  • Мнения: 344
Цитат на: me4tiza
Жълтъците и захарта се разбиват (не много), прибавят се млякото и готварската сметана. Това се вари на водна баня като водата не трябва да завира и съда не трябва да опира във водата.

Тоnyny, моля те обясни като смесиш съставките какво правиш-потапяш съда във вода, на котлона и бъркаш докато се сгъсти ли...много искам да я направя тази торта

Значи сипваш вода в една тенджера, около 1/3 и слагаш на котлона, отгоре купата с крема, която не трябва да опира във водата, с цел да не загори и да не се пресече и бъркаш.
Това е, ако има нещо друго питай.

# 27
  • Мнения: 1 771
Цитат на: iskrica_nadejda
В "Билла" дали продават такива еклери? Rolling Eyes


Да при нас в София съм виждала замръзени в Била.

Общи условия

Активация на акаунт