Февруарчета 2024 - Тема 6

  • 22 945
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 8 593
Аааа, ако искате да знаете аз много кораво се държах даже! Доки каза да не се филмирам, изследванията са ОК. Фолата ми е 39 и нямам недостиг, не се е и натрупал Simple Smile
Бочи, щото пих 10 дена неметилирани витамини, затова се стреснах леко. Вече не.

Риба тон си хапванах 2-3 пъти отначало в салата, по една малка консервичка от онези на Рио маре. Вече просто не ми се яде, иначе пак бих си сложила в салата.

# 76
  • Мнения: X
извинете но аз цяла седмиуа пия половин чаша вино от стреса с мъжа ми ( спирам катос е приберем  утре в Бг де ) но не се филмирайте

# 77
  • Мнения: 24
Аз до колкото знам, сега реално може всичко, но без да се прекалява 😂 все пак сега има по-голям филтър от колкото като кърмим. Примерно меките сирена - почти винаги и навсякъде са пастьоризирани, само на 1 място съм откривала “истински”. Поне аз не мога да си представя да има пред мен цяла вечер нещо, което да не мога да си хапна.
В тази лакома връзка, хапвате ли напоследък повече? Аз все си търся още нещо да хапна, по възможност сладко. Все съм гладна нещо… дали се подготвям за зимен сън 🤣

# 78
  • Мнения: 327
Ооо, аз със сигурност имам повишен апетит.По- рано в темите бях споделила, че всеки ден хапвам сладко /на което по принцип не съм любител, но сегааа/ гледам е да е нещо дребно и да не прекалявам. Иначе и аз, ако нещо толкова ми се прияде, а уж е забранено, си хапвам малко🙂

# 79
  • Варна
  • Мнения: 523
Аз до колкото знам, сега реално може всичко, но без да се прекалява 😂 все пак сега има по-голям филтър от колкото като кърмим. Примерно меките сирена - почти винаги и навсякъде са пастьоризирани, само на 1 място съм откривала “истински”. Поне аз не мога да си представя да има пред мен цяла вечер нещо, което да не мога да си хапна.
В тази лакома връзка, хапвате ли напоследък повече? Аз все си търся още нещо да хапна, по възможност сладко. Все съм гладна нещо… дали се подготвям за зимен сън 🤣

Същата работа съм и аз...колко сладко изяждам сега направо...шок...ама и да си откажем пак не става... Grinning

# 80
  • София
  • Мнения: 487
Здравейте, момичета 🙂 Да се включа и аз, че от 2 дни сме на къщата и нещо става с тези клетки и почти нямам обхват ( не се противя, няма такава почивка ☺️). Всички вкъщи се е тръшнахме, аз бях най-добре и май биозин мама ме спаси от влошаване. Разминах се с хрема, а мъжа и детето с болки в гърлото и не много висока температура.

По моите драми с микробиологията - оказа се, че имам липса на някакви лактобацили, които предпазват от инфекции. Изписаха ми 14 дневен курс с глобули Лактажин.

За кожата и аз започвам да усещам сухота в ръцете, а след хремата и носа ми е с много суха кожа. Мажа се, но няма голям ефект.

За хапването няма какво да си кривя душата, хапвам си от всичко по малко, но определено все по-често 😂

# 81
  • Мнения: 333
Абе някой спомена козе сирене...какъвму е проблем че не може да се хапва, че аз миналия месец си хапвах, имахме половин кило и до го изядохме.
Забравих да кажа че става въпрос за обикновено козе сирене, вакуумирано.

# 82
  • Мнения: 327
Абе някой спомена козе сирене...какъвму е проблем че не може да се хапва, че аз миналия месец си хапвах, имахме половин кило и до го изядохме.
Забравих да кажа че става въпрос за обикновено козе сирене, вакуумирано.
[/quote
Ние в къщи също имахме около 2 кг и също го изядохме. Опасни или повече да се внимава с тези козе сирена, които са меки и от непасьоризирано мляко, но узряло козе сирене не мисля, че е проблем👌

# 83
  • София
  • Мнения: 487
Не знаех за козето сирене 😮 Аз даже карам бабите да взимат мляко от комшиите и ми правят сирене. За козето мляко само знам, че е най- близо до майчиното и за бебета се препоръчва. Поправете ме ако греша, че не искам да живея в заблуда. Цяло лято изкарах на домат и сирене...или лютеница и сирене, сега остава да съм сгафила с козето сирене.

# 84
  • Мнения: 68
Здравейте, не съм се включвала отдавна, но ми е трудно да наваксам с четенето. На феталната ми изместиха термина за края на януари, но ще си остана тук, понеже си следя тази група.
Аз имам проблеми с инсулина и се наложи да правя 2 пъти натоварване, за щастие резултатите са много добри, въпреки че ми е трудно да спазвам режим в момента. Лакомията за сладко ми се е усилила многократно.
Освен това имах висок ТСХ, който също е паднал на последните изследвания.
И нисък хемоглобин, който не знам дали ще мръдне, тъй като съм вегетарианка и никога не ми е бил в някакви големи стойности.
А за ръцете аз също получавам нацепвания през зимните месеци и мисля че е от студената вода. Това което на мен много ми помага е крем Глисолид. Доста е мазен и го слагам само вечер преди лягане.

# 85
  • Мнения: 333
Май се оказа че обикновено козе сирене не е проблем, а меките до колкото разбирам не са ок.
Глисолид и крем и вазелин съм ползвала при мен нямаха никакъв ефект.

# 86
  • София
  • Мнения: 8 593
Идвам си от фетална в 21+0 Simple Smile Бебокът е супер, кръвотокът му е префектен. Май не е твърде едър засега - 24 см и 350 грама; доктор каза, че си отговаря на седмицата. Голямо криене на лицето беше, ама накрая все пак го видяхме, че и там всичко е ок.
Шийката ми е повече от екстра, плацентата обаче е превия маргиналис засега и май д-р Патрикова губи надежда, че ще се вдигне (ама не е казала нищо категорично).

И сега неприятната част - излезе ми Д-димер и е завишен доста. Още не се шашкаме, защото само по Д-димер и стандартноп ридружаващите го INR и aPTT диагнози не се слагали; ама ще се консултирам с хематолог (ако може да припомните прпеоръките за онлайн консултация, че да не ровя и това) и може да се наложи да мина на инжекции. Макар че според моята доки и според д-р Патрикова вероятно ще ме оставят на аспирин или подобно с друга доза.

# 87
  • Мнения: 333
Тони, радвам се че всичко е наред. Вероятно щом е само Д димер аспирин ще ти оставят само , но все пак зависи какво реши и лекаря. Иначе плацентата да не те притеснява, има мнооого време пред нея и може да се вдигне. А и да не се вдигне не е чак толкова страшно 😊

# 88
  • София
  • Мнения: 8 593
А, то няма повишени други рискове от превията, ами щяла съм да раждам секцио. На мен ми е все едно как ще раждам, то и двата варианта не са като да идеш на сладкарница Simple Smile
Само сега ще търся тази Паскалева, при която ми препоръчаха и двете лекарки да ида, дали прави онлайн консултации или ще я търся някъде из София (уж Трета градска, ама гледам сега в нета друго излиза). Отивам да търся и ако някой верно ми прпомни прпеоръката си за онлайн консултация с хематолог,  ще съм адски благодарна да не ровя назад в предната тема Heart

П.П. Забравих да кажа, че служебно имам паднал клиентски сървър и цял ден е страшен купон между двучасова ФМ (три часа,с транспорта) и служебно ръчкане да видим какво можем и не можем да направим и колко пепел ще трябва да си сипя по главата Simple Smile

# 89
  • Мнения: 183
Леле, помислих си,че съм премахната от групата по някаква причина, а вече сме на 6та страница 🤭😊
За гъбичките албиканис не се притеснявайте, лекуват се и почти всяка от нас ги има по някое време.
За Тони: Аз пих Допегит с каката в 36 седмица, действаше за 2-3 часа и до там и след няколко дена родих 🙂 Като съвети за кръвното : умната със соленото,повече движение и пиене на вода,лекарите си следят вече за белтък в урината и причините за вдигане на кръвно. Относно притесненията за Д-димер - дори да се наложат инжекции изобщо не се притеснявай, абсолютно нищо страшно няма,оставам на среща за лични съобщения за техники на биене в случай, че се наложи.
За Сорбифер - аз го пие двойна доза и то в повръщащия ми период и беше много изнервящо и натоварващо с Тея часове на пиене и храни. Зарди тромбофилията пия к други неща и съответно желязото го донамествам според всичко.
Лично аз с първа бременност не пиех нищо освен фолиева, но не знаех за тромбофилията. Сега пия само това, което ми липсва в отделни варианти. Наблягам на силна храна,движение и много вода. Страх ме е от високо кръвно и оттоци,с първата бр това ми беше огромен проблем и качих адски много кг. Свалих ги, но влачех кръвно около 7-8 месеца след раждането.
За това и всяка мама съветвам да внимава със солта и да се движи ако няма противопоказания естествено за това! С най-добри чувства ❤️🍀

Общи условия

Активация на акаунт