ХАМАС нападна Израел

  • 276 277
  • 6 149
  •   2
Отговори
# 6 015
  • Мнения: 10 885
World Central Kitchen потвърждава, че колегите им са пътували в ясно маркирани автомобили (логото е на помрива на автомобилите и се вижда ясно), в деконфликтна (deconflicted) зона, след координиране с израелската армия.
Въпреки това колегите им са избити, напускайки склад.

Напълно съгласна съм със СЕО- то им, че това е атака към хуманитарните организации в ситуация,  в която храната вече се използва като оръжие.

Което е военно престъпление междудругото.

Има мнения, че израел се опитва да разшири конфликта и затова така открито бомбардира иранското посолство в Дамаск.

# 6 016
  • Мнения: 14 635
Тежко им е на израелците,много тежко!Цял живот работят,учат,градят под заплахи и терор.Техните истории са наистина разтърсващи.Важното е,че винаги продължават напред.Те и враговете им не спят и не са се спрели. Confused

# 6 017
  • Мнения: 1 371
И на палестинците им е тежко. Защо подценявате техните страдания?

Цената на този конфликт я плащат хората и от двете страни. Дано да го разберат техните политици и държавници най-вече. Войната винаги е зло!

Международният съд е наредил на Израел да се справи с глада в Газа: https://www.24chasa.bg/mezhdunarodni/article/17505228.



# 6 018
  • Мнения: 10 885
Това са убитите от израелската армия хуманитарни работници.


Има предположения, че е било съвсем умишлено с цел отклоняване на вниманието от разкритията за това, което са извършили в болница Ал Шифа и за да спрат всякаква хуманитарна помощ.
WCK вече обяви, че за момента замразява работата си в Газа.

# 6 019
  • Мнения: 47 982
Ами решения има, но се очаква те да са само от Израел и да са някак магически  или пък някак целия Израел да изчезне от света.
В момента там има военни действия, сериозни. Със сигурност на никой не е лесно, а доброволциъв в крайна сметка трябва да са знаели къде отиват. Тъжно е, но се случват такива неща при такива конфликти. Мъчно ни е на всички, но не е пък и като Израел да са се снимали, хвалили и празнували как убиват невинни доброволци, като някои други.

# 6 020
  • София
  • Мнения: 13 668
Поне двама от тях са евреи, съдейки по имената.

# 6 021
  • Мнения: 10 885
Доста клипчета има всъщност от изралските войници, поразгледайте ги с какво се хвалят. Патралелите с един, спечелил Оскар филм тази година, са смразяващи.

# 6 022
  • Мнения: 4 758
Доста клипчета има всъщност от изралските войници, поразгледайте ги с какво се хвалят. Патралелите с един, спечелил Оскар филм тази година, са смразяващи.

Вчера гледах едни снимки, разпростаняващи се в twitter от полски потребители. Та има множество Телеграм канали, в които се постват снимки на убити палестинци (вкл. и деца) с единствена цел забавление и подигравки.
Някои от тези канали се поддържат от действащи войници.
Да кажа, че отидох и ги потърсих, за да се уверя, че не са легенда.

Бяха направили и мемета с труповете на доброволците и подигравки по техен адрес.

Някои празнуват на улицата, други - в социалните мрежи. Това не прави едните по-морални от другите обаче.

# 6 023
  • Мнения: 10 885
Те и в тикток могат да се видят доста. По каналите предполагам са още по-отвратителни.
Разбира се, в официалните медии тях няма да ги видим. Вместо това, ще забраняват тикток отвъд океана...

# 6 024
  • Мнения: 1 371
Не знам дали се хвалят или не, но това не прави действията на израелската армия по-малко жестоки!

Какво ли става после и с психиката на тези военни, които са заставяни да убиват така безмилостно - десетки, а понякога и стотици хора?!... Как можеш да прегръщаш и целуваш своята жена и деца, след като си убил толкова много чужди жени и деца - не знам, умът ми не го побира...

От тези войни се връщат осакатени физически и душевно хора, за които колкото и държавата после да се грижи - те остават травмирани завинаги!

Последна редакция: ср, 03 апр 2024, 16:50 от Radilena

# 6 025
  • Мнения: 47 982
Еми ужасно е, да. Нали затова искаме нас да не ни стигне, а там да се прекрати. По принцип едните се записват в армия на държава и я отбраняват, другите се борят срещу други хора и ги мразят...сега аз за себе си просто си имам изводи и мнение, както всеки тук, във форума,  но в крайна сметка важно е какво решават големите.

# 6 026
  • Мнения: 5 762
Те може да не се хвалят, но това не прави действията на израелската армия по-малко жестоки!

Какво ли става после и с психиката на тези военни, които са заставяни да убиват така безмилостно - десетки, а понякога и стотици хора?!... Как можеш да прегръщаш и целуваш своята жена и деца, след като си убил толкова много чужди жени и деца - не знам, умът ми не го побира...

От тези войни се връщат осакатени физически и душевно хора, за които колкото и държавата после да се грижи - те остават травмирани завинаги!
Ами могат, дори по-лесно, отколкото ако стоят вкъщи скрити като мишки или се разбягат по света с цел да спасят кожата, защото те не го правят с идеята да убиват чужди жени и деца, а с идеята да защитят страната си, един вид го правят и за децата си. Дано не ни застига, защото нас тук няма кой да защити.
Тези, които нямат общо наистина се травмирани и осакатени душевно, например американските войничета пратени в Ирак или Афганистан, защото са го правили за пари, а не заради убеждения.

# 6 027
  • Мнения: 93
Това, което направиха в Дамаск вчера, е все едно Иран да пусне няколко Шахида по американското посолство в Тел Авив или в Йерусалим, не го знам къде е сега.
А защо от страна на Израел бе направено това нападение, задал ли си някога този въпрос ?

Атаката срещу иранското консулство в понеделник бе предшествана от засилени атаки на Kataib Hezbollah * срещу израелския Ейлат.
* https://www.thenationalnews.com/mena/iraq/2024/02/01/kataib-hezb … slamic-resitance/

При една от атаките, проведена в понеделник сутринта почти беше ударена израелската корвета клас Sa'ar-6.
https://www.twz.com/news-features/israels-most-advanced-warship- … ange-attack-drone

Никоя уважаваща се държава няма да допусне да бъде атакувана от чужда сила !
Отговорът/реакцията трябва да бъде толкова силен/силна, че противника да не помисли да повтори деянието си.

За арабската психология липсата на отмъщение е синоним на липса на смелост и решителност. Те самите могат да откажат отмъщението само поради страх и не приемат друго обяснение.
 Веднага щом ми признаете нещо, това е само доказателство, че сте слабик, нямате избор, че силата, а следователно и правото, е на моя страна и затова имам право на все повече и повече. Те вече няма да ви мразят, ако им покажете силата си - напротив, ще започнат да ви уважават.

Основни характеристики. Арабска психология и манталитет
https://astroneergo.ru/bg/obshchaya-harakteristika-arabskaya-psi … iya-i-mentalnost/

# 6 028
  • Мнения: 1 371
Убедена съм, че много от хората, изпратени да участват в тази война, както и много други израелци, НЕ я искат  - т. е. не са там по убеждения, а САМО по задължение.

# 6 029
  • Мнения: 1 371
Аз съчувствам и на едните, и на другите, за разлика от някои пишещи в този форум, които гледат на този конфликт едностранчиво.

Щом се е стигнало до война - значи и ДВЕТЕ СТРАНИ са се провалили. Няма да има победител в тази война.

Общи условия

Активация на акаунт