Моля за съвет относно приятелката на сина ми

  • 15 714
  • 477
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 13 739
Двете ми най-големи дъщери са на 24+ и на 23+.
Едната е омъжена, другата е сгодена (и синове имам, за да не каже някой, че само от женска страна гледам). Живеят на 1500 км. Виждаме се 2-3 пъти в годината. В жилището на едната (представете си, на италианската свекърва) съм ходила 3 пъти. И свекървата май толкова пъти. В жилището на другата (квартира, предоставена от наши близки срещу наем и поддръжка) съм била 2 пъти за по половин час. Живеят там вече 5 г. Не се и сетих да инспектирам тоалетните. А колко и с кого излизат мога да гадая по социалните мрежи.
При това сме много близки, но не е моя работа да им държа сметка или да им домакинствам.
Когато си идват тук и ползват наши жилища, държа да си почистят преди да си заминат. Не разбирам какво са тия слугинажи от майката да ходи да ремонтира и да шета, че и кафе да чака. Тя сама се поставя в ролята на обслужващ персонал и за такава я приемат.
И не се сеща,че отговорността е на синчето, на което е даден имотът да го ползва. Като не може, да си ходи (синът). Кучетата надали е само на момичето, щом живеят заедно.
Предполагам, че ще потърпи момичето и ще си тръгне. Синът, ако е умен, ще скъса пъпната връв. Ако не, всяка ще е крива на мама и най-добре да се връща вкъщи,че да няма драми.

# 61
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Поредната майка орлица, която си мисли, че тя и отрокът й са ангели небесни и никой не е достоен за тях.
Звучиш така, сякаш ти и синът ти сте едно неделимо цяло. Той е отделен индивид със свои виждания и вкусове. Намекваш и натъртваш тук за физическите й недостатъци и после твърдиш, че си мил и добър човек. По- скоро си от онези усойници,  които през усмивка ще те захапят.
И защо правиш ремонт на двама пълнолетни индивиди? Още малко ще им обзаведеш дома по свой вкус. Не се меси там, където не си канена да участваш.
На 25 била, пък не работела, пък по цял ден висяла на компютъра. Тяхна си работа.

# 62
  • Мнения: 18 957
Темата е майтап, нали Simple Smile

# 63
  • Мнения: 1 254
Разкъсахте я жената, а не обърнахте внимание на нещо друго. Той страни от всички, не само от майка си. От цялото семейство, не излиза с приятели. Айде, от майка си страни щото тя не харесва милото, а от другите защо? И те ли по същата причина? И ако да, дали пък мнозинството не е право и мацката не е стока щом всички мислят по един начин?

Майната им на външния вид и незаинтересоваността. Ама мързел и мърлявщина трудно се изтърпяват. И ако аз досега съм се грижила за жилището на сестра ми, която е в чужбина (имам сестра, не брат, затова такъв пример давам) и тази ми сестра щедро го е отстъпила за да живее детето ми с гадже и да се мисли за самостоятелна единица без да плаща наем, и аз ще се почувствам зле, че смърди на кучешка пикня и че жилището се съсипва.

Авторке, аз няма да запея в общия хор. Само ще подкрепя да спреш ремонта, да не ходиш там, да не даваш пари, да спреш с лицемерните усилия да градите отношения. Не сте от една порода с тази, няма и да станете. Остави ги абсолютно сами да се оправят. И някак брат ти се върне, нека види на какво прилича имота и да търси сметка от тях. Ти си му кажи нещата как стоят и се дръпни. Мисля, че си направила предостатъчно.

А, да. Хубаво е да покажете на младите вратата. Да вървят да плащат квартира щом не ги е грижа за имуществото. Като започне да отделя една заплата за наем и сметки да видим на сина ти дали няма пък да му светне, че не е съвсем редно единия да опъва, а другия да порка бира на компа.

+1

Какво значи, че снахата е на гости? Колко време е на гости? Ползва чуждо жилище, редно би било да го поддържа поне малко. Синът също - явно са си лика-прилика.

Имам син, малък е, но съм сигурна, че в това положение и на 25г. да беше, бих му дала условие - или се грижат, или се изнасят. Ако ще да ми се сърди...

# 64
  • Мнения: 18 957
Ако не ми харесва как ми поддържат жилището, бих ги помолила да се отделят и да живеят другаде. Няма да ходя да чистя, разследвам, натрапвам се и т.н. Нека синът ми види как ще издържа безработната си приятелка някъде под наем, нека се бори за връзката си и живота си. Това е реалността.

Стига с това майчино бдене над 23 годишни. И аз имам син на същата възраст и дори не мога да видя проекто снахите, защото не е в Бг. Детектив ли да пратя или карти да хвърля?

# 65
  • Мнения: 19 307
Много забавна тема Joy

Какви са физическите недостатъци на "снахата"?

# 66
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Залагам на татуси и пиърсинг, зелена коса, или нещо от сорта. Кошмарът на всяка свекърва орлица 😃

# 67
  • Мнения: 18 957
Сега прочетох - снахата пиела бира (нека си пие), нооо не си разхожда кучетата и те пишкат в апартамента. Това второто наистина е доста гадно, ако е истина. Веднага бих дала пътя на младите да цапат на воля някъде другаде. Трагедии не виждам. Пък девойката колко е грозна е без никакво значение, ако синът се е вторачил точно в нея. Нека си живеят с нея и кучетата, но на своя територия.

# 68
  • Мнения: 19 307
Свекървата така и така редовно посещава жилището, да вземе да ги разхожда тия кучета.

# 69
  • Мнения: 1 645
Само едно, темата е показателна за абсолютната деградация на мъже, жени, квото щете. Я всеки да си научи детето на нещо различно от цъкане и тогава претенции! Как точно след като повечето от вас пораснете ще реагирате, ако сте дали хляба под нокътя си за нещо и няква перфектна снаха мине и овършр всичко до коптор? И преди да скачате на бой, изживяла съм го!
От друга страна сам паднал сам се убил! Сина трябва да чуе и др вид мислене освен на някви парцалеси!
Може би трябва да се възпота капка уважение у поколенията. В повечко ни е демокрацията, а и простотията също! Жалко!

# 70
  • Мнения: 18 957
Аз няма да наливам на 23 годишен мъж акъл. Той ако си няма дотогава, какво мога да направя? И никоя снаха няма нищо да овършее, ако не я оставиш да го направи. Така че всеки да си мисли и решава.

# 71
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Проблемът идва от там, че свеки плюе само по снахата, а за синчето нито дума. И той живее в тая кочина, все пак, а и най- вероятно и допринася за нея.
Пък авторката с всичкия си акъл им прави ремонт и се оплаква, че нямало кой едно кафе да й подаде. Явно в тази къща се залага повече на бирата, може да нямат кафе 😃
Авторката- най- правилният ход, който можеш да предприемеш, е да покажеш вратата на младата двойка и да спреш да им се месиш.

# 72
  • Мнения: 8 001
Моят съвет е "Сине, по най-бързия начин си намерете квартира, защото вуйчо ти ще си идва от САЩ и ще му трябва жилището"
След това ако бях на мястото на авторката, правя ремонт на апартамента, за да не се изпокарам с брат си и докато чистя и боядисвам, си повтарям "това да ми е за урок, младите трябва да си поемат отговорностите".
Наскоро местих багажа на дъщеря ми в общежитие. Занесохме и прахосмукачка, единственото, което направих, е да почистя матрака и да сложа чаршафите, защото дъщеря ми беше на работа и щеше да се прибере посред нощ. Другото си е нейно задължение. А, изпрах пердето вкъщи, защото нямаше леген. След седмица пак се наложи да занесем нещо - хванах се за главата и въобще нямам намерение да стъпя там повече.
Имам позната, която ходеше всеки уикенд да чисти на синчето (не ми го побира умът...) и си отдъхна, когато той се събра да живее с приятелката си.
Може би и авторката е разчитала да прехвърли грижите за готованеца на момата, но тя се е оказала също мърла.

# 73
  • Мнения: 1 697
Дали пие бира си е нейна работа, кучетата са ангажимент на двамата. Като са мизерници и не пазят, да се изнасят има лесно. Но по такъв махленски начин да коментираш чак чуждите тоалетни и да си мислиш, че си много Хай е мега грозно. Мамин златен си я е избрал, така че по-добре да свиква.

# 74
  • Мнения: 1 913
Авторке, замисляла си се, че го държи с креватните си умения, както една съпруга се замисля с какво любовницата държи мъжа й. Усещаш ли колко е болно това?

Общи условия

Активация на акаунт