Коремчето едрее, мама хубавее (тема 5/Януари 2024г.)

  • 27 025
  • 757
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 181
Точно това щях да пиша и аз, хубаво е да се направи един тест за ковид, да сте сигурни с какво се борите. Аз така изкарах един в началото на бременността и в последствие го разбрах с хилядите антитела, които бях натрупала. Бързо оздравяване на всички ❤

# 76
  • Мнения: 478
И аз точно влизах да пиша за тест за ковид. Не, че лечението ви ще е много по-различно. Аз в начална бременност лекувах ковид точно с тези хомеопатичните, но поне да знаете. Има разлика между настинка и вирус.

# 77
  • Мнения: 207
Здравейте,имам въпрос към момичетата,които са в болнични . Този месец взехте ли ,защото ми излиза ,че трябва да се изплати на 16.10. а още не е и се чудя дали има някакъв проблем .

# 78
  • Мнения: 151
Здравейте,имам въпрос към момичетата,които са в болнични . Този месец взехте ли ,защото ми излиза ,че трябва да се изплати на 16.10. а още не е и се чудя дали има някакъв проблем .

На мен на 12.10 ми преведоха малка сума и си мисля, че е за дните от септември.
Очаквам останалите, но и аз нямам превод.
От скоро съм болничен и още не съм наясно как точно се случват нещата.

# 79
  • Мнения: 478
Здравейте,имам въпрос към момичетата,които са в болнични . Този месец взехте ли ,защото ми излиза ,че трябва да се изплати на 16.10. а още не е и се чудя дали има някакъв проблем .
Аз взех на 10.10, но някаква изравнителна сума, не беше същинският болничен.

# 80
  • София
  • Мнения: 853
Къде виждаш кога трябва да го изплатят? Иначе Аз взех на 6.10, но беше остатъкът от Септември.

# 81
  • Мнения: 27
Къде виждаш кога трябва да го изплатят? Иначе Аз взех на 6.10, но беше остатъкът от Септември.

Със ПИК код на НОИ се вижда след като е подаден от счетоводството  болничния каква ще е сумата и кога ще бъде изплатена. FBID1838132979770265 сумите се изплащат вторник и четвъртък може би днес ще ги получиш, но в сметката може да си го видиш и утре.

# 82
  • София
  • Мнения: 853
Благодаря. Мисълта ми беше къде в сайта на НОИ Simple Smile

# 83
  • Мнения: 235
Аз съм в 1м болничен от 15ти септември до 15ти октомври и взех две равни суми на 5ти октомври и на 17(днес) октомври

# 84
  • Мнения: 207
Обадих се в НОИ да питам и ми казаха ,че работодателя има право до 10то число да подаде болничния и след това до 10 дни ще ми го изплатят тоест този месец до 25 да очаквам.

# 85
  • Мнения: 106
Момичета, интересно ми е да разбера някоя от вас забравя ли понякога, че е бременна? И за да не ме помислите за луда, ще се обосновя Smiley Имам някакви изградени навици като да се навеждам рязко и да клякам, или пък да се хвърлям на леглото, което си носи последствията след това, естествено.. Та ми е любопитно дали съм само аз така хаха

# 86
  • Мнения: 1 834
Аз получих на 10.10 после и на 12.10 и днес 17.10 отново получих...днес минах през Мануелян...обиколката на коремчето на ФМ беше с 10 дни напред...от месец съм на хранителен режим...днес обиколката беше с 5 дни назад....водите са в норми...по ехограф няма показания за гестационен диабет...дори коремчето се е стопило...но КЗ е висока и ако ям нещо забранено както днес един малък дюнер 1 час след храна КЗ беше 8.8...говорихме за раждането и ми препоръча много някаква лекарка в Стара Загора но и забравих името....така или иначе каза,че ще го обсъдим и да реша до 3тата ФМ...незнам какво е бипариетален диаметър но при мен е с три седмици напред...а обиколката на главата е с две седмици напред ..по бедро си отговаря + 4 дни е...кръвотока каза,че е супер...даде ми документ все едно на ФМ съм била..
Ани и аз много често се налага да се навеждам и аз понякога сядам рязко на леглото или стол ...

# 87
  • Мнения: 5 066
Надежда, при мен пък е обратното. Главата е в норма, а корема и крайниците са седмица напред. И мен това много ме притесни , та днес ходих и на второ мнение като ФМ... Казват, че било нормално да е несъразмерно ,ама моята психика много го мисли..

# 88
  • Мнения: 207
И аз съм така ,ставам рязко въпреки че всеки път ме пробожда.
Момичета, интересно ми е да разбера някоя от вас забравя ли понякога, че е бременна? И за да не ме помислите за луда, ще се обосновя Smiley Имам някакви изградени навици като да се навеждам рязко и да клякам, или пък да се хвърлям на леглото, което си носи последствията след това, естествено.. Та ми е любопитно дали съм само аз така хаха

# 89
  • Мнения: 4 329
И аз да си задам въпроса .. има ли някой с болка от вътрешната страна на бедрото, сякаш кокалът ме боли .. много неприятно ..
Днес си правих кръвни и от 30.09 до днес желязото ми се е качило от 15 на 28 и отгоре, малко над нормата, феритина нисичък обаче, не може да натрупа явно, бебешона дърпа. Хемоглобина от 119 на 116 отишъл.
Фолиевата е 40 и малко, Д 37 и малко, Б12 е паднало на около 450 от 550, но аз последните дни май попропускам отделния му прием и взимам само Пре мамата.
Хормоните сякаш биват, ще видим какво ще каже Аг.

Общи условия

Активация на акаунт