Зима иде и се застудява, СЕПТЕМВРИйско сърчице ме сгрява!!!

  • 17 311
  • 280
  •   1
Отговори
# 210
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
И немога да разбера защо си седя все на 308-ма публикация си седя.Публикувам,публикувам и все на 308 стой.Бряххххх кво стана пък сега

# 211
  • Мнения: 100
Ей,Ани-Бани,тези съвети от докито ти,честно ме разсмяха-"да не правим резки движения,да се движим като космонафти....."Струва ми се невъзможно!!!Такива препоръки  и да искам-не мога да спазвам за съжаление.Ежедневието ми е такова,че не ми позволява да забавям темпото..(е,може би на обед,когато синчето спи-тогава да).
Преди малко се върнах от РД на едно хлапе.Беше супер.Празнувахме в детски център"Мечо Пух",където има много играчки и куп занимавки за малки палавници.За пръв път стъпвам там,а иначе центъра си го има от около година ,но Никчо нали беше малък още,и не съм го водила до сега.Изглежда за напред ще станем редовни посетители-приятно е и полезно.Понеже и двамата с  мъжа ми учим задочно-той във Варна,аз в Шумен,като дойдат сесиите ни става много тежко в къщи-чудим се кой да учи,кой да се занимава с детето,кой да чисти  и готви....,все не стигаме до разбирателство по тези битови въпроси,които незнам защо мъжът ми си мисли,че са моя привилегия,и обикновено много се изнервям.....А сега ми се иска тези нервички да си ги спестя...,пак идва сесия,за това като  почнем да се караме-Айде малкия в детския център за няколко часа,и така ще си свършваме работата по-спокойно.А и детето ще си прекарва добре.Живея в малък град-около 20000души-и нямаме голям избор за развлечения на децата(пък и за възрастните!).Този детски център ще ми е мнооого,много полезен!
За кафето-аз също от време на време пия кафенце,ако ми се препие и не мисля че е лошо.А безкофеиновото  въобще не е кафе!Вкуса му е различен.
За соковете-пия всякакви-и прясно изцедени(когато не ме мързи да мия сокоизтисквачката),и купени.Всички са полезни за бременни!Щом е течност и става за пиене-полезна е!
Силвърароу,привет и на теб !  bouquetЖелая ти утре прегледът  да мине добре и докито да те зарадва!!А после да пишеш  при нас!
Риши,този имуностимулатор не съм го чувала,но щом лекар ти го предписва,по-добре го приемай.Вероятността да се подобри състоянието ти по-бързо е по-голяма.Айде, преборвай я тази болест!
Бебе_то от Русе,къде се загуби!?Аз много го обичам този град.Родена съм в Бяла и дванайсет години съм живяла там.Русе често съм га посещавала,а имам и роднини там.Супер приятно място за живеене  е според мен,стига да си стабилен финансово(мнооого важен фактор,независимо къде живееш!).

# 212
  • Мнения: 72
Здравейте майчета и отнас. Аз от известно време влизам във вашите теми, но за първи път пиша. Да се представя - казвам се Силвия и съм юлска мама 2006, зодия телец и съм родена на 20.05.1982 г. Ще си имаме още едно бебче,което чакаме през септември. Термина ми е за 12ти, но тъй като покрай грижите за бебка не си спомням кога е била последната ми менструация, докторите казаха 12ти и за сега е това като термин. С таткото решихме, че ще се справим с две бебета и така искам да се включа във вашия отбор:)
Пожелавам лек ден на всички:)

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 16:06 от Silvia_N

# 213
  • София
  • Мнения: 242
Привет на новите мами   bouquet   bouquet   bouquet. Толкова се радвам, че ставаме все повече  smile3501.
За кафето, не пия откакто спрях цигарите. Стана някак от само себе си, което може само да ме радва  smile3521.  Сега нито ми се пуши, нито ми се пие кафе, нито кола. Много съм доволна  newsm53
Matsa80 много съжалявам за това, което ти се е случило  Weary. Знам как се чувстваш, но се надявам бързо да се възстановиш и скоро пак да си на линия в отчетни  thumbsup.
Също чакам новини от Електра. Дано да е добре и бързо да пише отново при нас  newsm10.
Момичета, някой знае ли какно стана с Тиара. Дано да е добре  Praynig
ani-bani и аз като си вляза в профила, виждам че имам 87 публикации, а ми и злизат 67 ??????

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 17:07 от St.Anger

# 214
  • София
  • Мнения: 245
St.Anger, и аз се чудя същото. Надявам се, че като не казала нещо лошо, всичко е наред.
Здравейте Сара, Сребърна стрела и Силвия, да си стоите тук кротко и да ни радвате с добри новини   bouquet   bouquet   bouquet
Електра, чакаме те да разкажеш  Hug
Риши, този имуномодулант подсилва организма при намален имунитет поради вирусна атака (грип). Дъщеря ми пи същия докато караше грипа, на мен не ми го изписаха, а на него не пише нищо за действието върху бременни. Все пак ти го е изписал доктор, може би е добре да си го вземеш. Само ми се струва, че дозата е висока, ама по-добре да не се правя на доктор.
И аз гледам да не пия кафе, но понякога на работа не издържам следобед и си правя едно леко с мляко, за да се събудя. Сутрин не мога да пия, защото ми става лошо от него.
Натуралните сокове в кутии са кофти, защото съдържат консерванти, но съм съгласна, че по-важно е да се приемат повече течности, особено ако сте с ниско кръвно. Аз лично по цял ден се тъпча с плодове, зеленчуци и айран.
Как сте със съня? На мен ужасно ми се спи, а като легна не мога, само се въртя  Sad
Целувки  Heart Eyes

# 215
  • Мнения: 12
Здравейте, МАМИ!
Аз нещо се загубих, но тази седмица яко се бях сдухала, нямах желание за нищо...Никак не ми се ходи на работа, имам чувството че приятелите (повечето са без деца все още) ни отбягват откакто научиха, че съм бременна, а и аз не се интересувам почти от нищо друго, все ми е лошо, искам да се махна от мръсната София...въобще - класическа депресия. Сега съм по-добре, за няколко дни спрях да чета книги за бременни и здравословно хранене, уикенда беше много приятен, любимия се зае с всички домакински здачи - малко ми е гузно, но се чувствам така изморена, че го оставих да шета и съм му много благодарна, че е толкова мил...Освен това прочетох една книга на Паоло Коелю - Захир, която преди ми се струваше доста "лигава" и така не довърших, но сега ми дойде много добре, прочетох я за 2 дни - явно хормоните си казват думата и бременните жени наистина стават по-емоционални...

И аз тази седмица трябва да ходя на преглед, но се чудя дали да не отложа малко, нещо не ми се нрави през 10 дена да ме преглеждат с вагинален ехограф(това ще ми е за трети път откакто отидох да се уверя че наистина съм бремена), знам че не е опасно, но все пак си е някаква чужда "намеса" и не съм сигурна, че е необходимо толкова начесто да се прави...Особено като нямам някакви сериозни оплаквания.

Привет на всички нови мами, здраве и късмет на всички!

# 216
  • Sofia
  • Мнения: 7 031
И немога да разбера защо си седя все на 308-ма публикация си седя.Публикувам,публикувам и все на 308 стой.Бряххххх кво стана пък сега

Мненията в отчетните форуми и клюкарника не се броят.
Ако само там си писала, затова не мърда числото.

# 217
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Аз пак съм тука Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Накрая ще вземе да лажете-"Бактиса ми от таз ани-бани само глупости да дрънка по цял ден"

Ами аз затова съм си писала отдолу на аватара-Ани-Бани-Барборани Mr. Green Mr. Green
Борянка- Hug Hugмоето село е Стърмен-Малко далечко от Варна но си го обичам.А и все пак аз не съм от Варна.Ами от Г.Оряховица. Mr. Green Mr. Green
Ти сега къде живееш в Бяла ли????????????ЕЕЕ едно време обикалях дискотеките там Blush Mr. Green
Относно хапчетата ще ви кажа моя случай миналата седмица-доки ми изписа някакво имуностимулиращо и калциии с витамин C.Мъжо ми обиколи Варна докато намери това имуностимулиращо лекарство.Носи ми го аз лапам едно да смуча-няма да ви разправям какъв вкус имаше-все едно съм лапнала оборска тор да смуча Sick Sick Sick.Викам на Мъжо ще плюя не мога.много е гадно.А той "Смучи,смучи не се оплаквай."Продължавам аз да смуча---и по едно вртеме се зачетох в опаковката.Пише:Не се препоръчва употреба по време на бременност.Казвам на мъжо:Той вика"ПЛЮЙ"
Умрях си от смях тогава.Хем смешно ми стана ,хем се притесних.Мъжо отива при ЖП-то дигнал скандала.Оня казал ама аз съм и намалил допзата на минимално.И оня казаял аз много ги харесвам ако искаш дай аз ще си ги смуча като не ги харесвате.Смятай какъв цървуляк е тоя #Crazy #Crazy
2005 год.3 месеца се влачих с грип-бях бременна в 4-ия месец.Накрая отивам на спечен кабинет-там един млад келеш се представя за доктор.Фунти на бира от далеч.Още като казах че съм бременна и само каза ОФФФФФФ.Изписа ми едни капки дето преди година били спряни от употреба защотот били опасни.Отивам аз на аптелката с рецептата и питам аптекарката според вас тези хапчета стават ли за бременна.Тя само ме поглежда и ми вика.Госпожо незнам кой ви е написал тази рецепта но това е абсолютно противопоказно за бременни.АЗ ей така ви казвам #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Откачих.Така че момичета МНОГО ВНИМАВАЙТЕ С ХАПЧЕТАТА.
Пиите си лимоните най-добре
жужи-що така бе мацка си се сдухала.Аз да ти кажа от тез хормони само рева като магаре.От най-малкото и започвам Cry Cry CryГолямо съм хахо.И аз съм се сдухала ама така ще е няма как Blush

Силвия -добре дошла.И леко бременеене

Борянка-по леко с чистенето-аз на моя съм му връчила прахосмукачката офицялно.Макар че днеска аз минавах с нея вкъщи.Ама то това е защотот го няма.Инъче той ще си я стопанисва.Категорична съм Naughty Naughty.Да ми носи легена  спрането отдавна съм го стройла да го прави.Мног тежи бе.Да чисти банята също.Аз готвя и мия.Той и печката пали.Ами малко съм го натоварила ама то е за добро.
А ти каквюто си с близнаци-ДОСТА ТРЯБВА ДА СЕ ПАЗИШ МИЛА........връчвай му задълженията и хич да не им се мръщи Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. GreenМоя по принцип си ми помага така че проблеми за това няма Hug Hug Hug

Карен наистина ли не се броят-Че от кога стана тоз закон.Преди само в отчетните писах и сега така.А в клюкарник не съм стъпвала.БРЕЙ добрече ме светна newsm78 newsm78
Кофти са го направили Thinking ThinkingМерси за Инфото
Ох момичета пак се улях.Направо ви писна от мен.Ама днес съм в готино настроение- ръся наляво и надясно ......  bouquet  bouquet  bouquet


ООО днес влизам в 3-ти лунарен месец,Демек в 2-ри нормален Hug Hug Hug

# 218
Цитат
Бебе_то от Русе,къде се загуби!?Аз много го обичам този град.Родена съм в Бяла и дванайсет години съм живяла там.Русе често съм га посещавала,а имам и роднини там.Супер приятно място за живеене  е според мен,стига да си стабилен финансово(мнооого важен фактор,независимо къде живееш!).
Ей ме бре чета си тук из форумчето и много полезни неща научавам Grinning.
За Русе да хубав град е и много ми напомня на Пловдив. Обаче ми се струва, че местата за излизане са по малко ( то не че сега съм тръгнала много да излизам - все още нямам познати тук и ми е малко смотано, но се надявам това да се промени ) .
Сега се замислих, че като си взех изследванията от Пловдив ще трябва да си намеря гинеколог тук в Русе, който да ми следи бременеенето... Ще съм безкрайно благодарна ако някой може да ми препоръча.
Като сте тръгнали да отбелязвате всички да си кажа и аз близначе съм ( за зодийка говоря ) Grinning.
Пък аз имах един период в който от водата ми ставаше много лошо и не можех да задържам нищо в коремчето си.
Да ви питам някой бил ли е така? Като хапна нещо и максимум 2 часа и съм бльокнала. Сега взеха малко да се пооправят нещата, но проблема пак си стои Confused....

Последна редакция: нд, 04 фев 2007, 18:08 от bebe_to

# 219
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
електра миличка ето къде си-----хаде бе мацко оправи ли се.Липсваше ни.Сега само почивка

# 220
  • Мнения: 419
Здравейте милички!Мерси за подкрепата.Ние в петък видяхме сърчице и ме изписаха.Но като се прибрах вкъщи и като текна една кръв пак в болница.Днес установиха че плода е загинал.В 9 вечерта е кюртажа-да минат 6 часа без да ям нищо.Прибрах се малко вкъщи да се разсея.Още не мога да повярвам....Не мога да пиша повече сега!Искам само да ви прегърна и да ви пожелая да останете в състава,в който сте-без повече загуби!Прегръщам ви!

# 221
  • Мнения: 13
Добре дошла на Силвия! Не, че аз не съм от вчера в това форумче, но много ми допада. Моите хормони май също са се разбушували вече, още не ми се гади, но си мисля за храни, които никога не съм яла с удоволствие, а такива, които обичам - не ми се ядат. И само ми се плаче, въпреки че формално няма за какво. Дано да мине по-скоро това настроение. Или ще продължи докрая?
Аз отказах цигарите от раз, когато разбрах, че съм бременна, но докторите ми казаха да пийвам по малко кафе, защото съм с ниско кръвно. За успокоение - ниското кръвно било по-добро. Аз иначе съм си невежа в медицината много.
В София знаете ли някъде хубави дрехи за бременни? Влизаех неотдавна в мола на опълченска и стамболийски в един магазин за бебета и майки. леелееее, бременните сигурно ги смятат, че ще умират - имаше един два модела дрехи - отвратителни просто - в тъмни и сиви цветове. Чудя се откъде да купувам, когато му дойде времето.
айде чао засега от мен  Stop

# 222
  • Мнения: 13
Електра,  много жалко за случилото се. Само не се отчайвай, скоро пак ще забременееш и ще си родиш здраво и хубаво детенце. Важното е да не униваш! Дръж се!

# 223
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
охххххх Електра,Електра-като те видях във форума мислех че всичко е наред и даже пуснах съобщениице от радост.Какво стана да му се невиди бе......МНОГО МИ Е ТЪЖНО ЗА ТЕБ.Знаеш защо.Много си те обичкам теб  Hug,неискам вече да се случват лопши неща с теб  и други момичета.Силно се моля повече загуби да няма Praynig Praynig Praynig
Целувам те мила.Кураж и надявам се в най скоро време да се похвалиш отново

Силно те прегръщам  bouquet  bouquet  bouquet

# 224
  • Мнения: 9
Електра, натъжих се много. Знам какво е - случи ми се преди две години. Мисълта, която ме утешаваше тогава, е, че няма случайни неща на тоя свят и щом се случва, значи може би така е трябвало, за добро, и реших, че ще ми е по-леко като просто го приема.  #Puppy dog Знам, че е тежко, но горе главата, ние сме с теб!

Да си призная, аз и сега се тревожа дали всичко ще е наред със сегашната ми бременност. Ето, преди 2-3 дни, след прегледа получих слабо прокървяване, което още не е изчезнало  newsm12. Силно се притесних и, естествено, се обадих на доктора. Каза ми, че нищо не е ясно, трябва да се изчака, може нищо да не се случи, защото според него и при много по-силно кървене, бременностите са оцелявали. Каза още, ако се появят болки да взема или бусколизин или папаверин, за да се отпусне маточната мускулатура. И наистина днес сутринта усетих болки, но сега съм добре и само се моля всичко да е наред. Не ми остава нищо друго, освен да изчакам, да не се напрягам много в движение и активни дейности. Скъпият ми съпруг не ме оставя да чистя и свърши доста домакинска работа днес clean loveuuu. Много ми помага - и морално, и физически  Simple Smile.
Така че, скъпи майчета, пазете се, оставяйте се да ви глезят и да ви помагат, защото в крайна сметка животът, който расте в нас е над всичко  newsm76.

Общи условия

Активация на акаунт