Зима иде и се застудява, СЕПТЕМВРИйско сърчице ме сгрява!!!

  • 17 309
  • 280
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 502
здрасти и от мен пак   bouquet
не съм писала и аз отдавна
миналата седмица мноооого слабо кръвнах посред нощ и така се паникьосах  newsm45
в крайна сметка всичко се оправи с но-шпа и бускулизин де, и малко лежане вкъщи, но сега ме гони такъв един луд страх през цялото време  smile3518
докато не минат първите три месеца няма сигурно да ми мине страха
много да се пазите всички майчета  preggo




# 241
  • Мнения: 72
Здравейте и от нас:)
Аз изобщо нямам време да почивам. Дано да издържа и всичко с малкия бебок да е наред. За сега немога да се оплача от нищо. Не ми се гади,не ми се спи,не ми е лошо, та чак понякога се чудя дали е нормално това. Миналата седмица установихме сърдечна дейност и доктора каза, че всичко е наред засега.
Съжалявам за мамите,които изгубиха своите бебчовци,пожелавам им много кураж и скоро пак да се върнат в отчетните.
Пазете се и лек ден на всички

# 242
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
здраствуйте мацки
Най накрая да се включат и работещите Hug Hug Hug
 
тик-таки мен ме мореше запек.Ама аз му хванах цаката.Пих по един литър прясно мляко на ден.Хем е полезно за бебо-хем ще ти се оправи запека. Mr. Green Mr. Green Mr. GreenАз вече съм ок.
Ох преди малко си цедих цвекло-и викам ще пия уж з авитамини.Аз като глътнах една глътка то бие на пръс на кал и е ОТВРАТИТЕЛНО Sick Sick Sick Sick Sick Sick
Не го кусвам пак и чудо да стане-а моя вика ще го изпиеш ти.то е полезно.Ама аз изрично отказвам Naughty Naughty

Фемине-ти всяка седмица ли ходиш на ехограв бе мила????
Аз се чудя нашия мъник дали шава вътре  вече.ще ми се и аз да го видя.Абе моя доки не ми дава направление за ЖК-Рано било.Много ме е яд значи на него Crossing Arms Crossing ArmsТрябвало чааак след 3-тия месец.Улигофренска работа.Няма д асе разправям с него повече.

Незнам момичета ама мен всеки ден си ме понаболява лекиинко ниско долу .Мисля че са яйчници.Не  е силна болката.Аз мисля че това се дължи на разтягането на матката Simple Smile.Усещам го като тежес.АА и да ви се оплача-много ме сърбят гърдите и като се поглеждам вчера-белят ми се зърната и ореолите.Трябва да се мажа вече ми се струва с бебешко олио newsm78
Относно корема.Аз се изтумбих вече-ама по скоро шкембе ми щтръкна.Като се наливам с вода няма как.
После пак ще драсна някой ред.
Ааааа на мен вече лошото ми спря Laughing Laughing LaughingН еми се гади,не ми е лошо.Много ми е добре така.Аз предния път така бях ,и явно и сега съм така.
цунки

# 243
  • Мнения: 45
Здравейте,
много съжалявам за загубата на Електра-бъди силна миличка.
Да ви се оплача от мен самата Close,яд ме е защото вчера при нас се празнува Трифон за резан с музика,скари,винце,сергиики и т.н.т.Аз доста поиграх и хорца де,защото играя народни танци близо 10г. ,а зная че не трябва да скачам като"луда" за да не стане беля.Когато прочетох за загубата на момичетата ме хвана яд на мен самата ,ами ако беше станало нещо  Naughty Sad-нямаше да си го простя.От моя гледна точка това беше много безотговорно от моя страна,но за радост всичко е наред-малко снощи ме сви коремчето но всичко е ок.
За тези прегледи-определяне на пола на плода и проверка за "дефекти"не съм ходила, имам приятелки които са си правили,макар че момиченцето ми е с левостранна хемипареза,но нейната увреда е получена по време на раждане-така поне се установи.Не съм сигурна дали ще си направя прегледа-малко ме е страх.
Щастливо бременеене на всички от мен,дано няма повече загуби Praynig
Прегращам ви силно Hug Hug Hug Hug Hug.чао че се полях с писането
 

# 244
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Много съжалявам за загубата на matsa80 и electra_86! Надявам се съвсем скоро да се отчетете с нови бременности и да гушкате малко след септември своите бебчета! Praynig

Аз изобщо нямам време да почивам. Дано да издържа и всичко с малкия бебок да е наред. За сега немога да се оплача от нищо. Не ми се гади,не ми се спи,не ми е лошо, та чак понякога се чудя дали е нормално това.

И аз съм така, даже работя на доста по-пълни обороти от преди - просто ми се отвори възможност за втора и не по-малко доходоносна работа, освен това по специалността ми и сега съм си поставила за цел идната половин година да не прекъсвам нито едната, нито другата - стига да се чувствам все така добре, разбира се...
Но пък и мен понякога ме притеснява това, че нямам симптоми и все пак хич не се натискам... Оставaше и симптоми да имам - хич не знам как щях да издържа...

# 245
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Здравейте, милички   bouquet
bebe_to, Ri6i, Sara01, silverarrow, Silvia_N -  welcome Дано заедно преживеем тук най-прекрасните емоции!!!
По табличката на Сара на мен отново ми излиза момче, както и по метода на Бенич - и за първото ми дете важи. Все повече се настройвам, че и този път няма връзвам панделки, но пък това изобщо не ме притеснява - вече си имам такъв разбойник, че нищо повече не може да ме уплаши  perko
Сребърна стреличке, аз също обичам да съм подготвена предварително, дори и за най-лошото, сякаш като ме подмине, радостта е двойно по-голяма  ooooh! Това хич не е хубаво, ама без да искам става... Сега вече, каквото си чела, чела, повече не влизай в "Родители, преживели загуба", няма нужда да се разстройваш повече  Naughty Маца, Електра, много съжалявам за вас, милички...  Cry, но... Каквото има да става, ще става - казвам ви го от собствен опит отпреди 6 години, точно на Игнажден първа влязох вкъщи аз - празна  Cry Както и да е - оттогава съм убедена, че всичко се случва с някаква цел и така ми е по-лесно да го преживея - явно тогава не сме били готови за родители или нещо не е било в ред с детенцето, или... нещо друго, Господ си знае работата... Ето сега си имам прекрасен син след една безпроблемна бременност - сигурна съм, че и с вас ще се случи същото! Целувам ви  Heart Eyes!
А решението за прекъсване на бременност по желание съм сигурна, че е изключително трудно - Борянка, браво за смелостта, по-добре така, отколкото цял живот с неподходящия човек!
В този ред на мисли, аз в петък надвечер и събота през деня усетих леки болчици и тежест ниско долу и много се стреснах  Tired Face Ама ми мина, слава Богу... Обаче гаденето, ох... няма ли край..., не можах да се насладя на почивката...  #Cussing out
Колкото до кафето, аз пия сутрин и следобед, ама много слаби и със сметана, наливам се най-вече с вода..., а относно хапчетата - задължително най-напред чета листовката и при най-малко съмнение ги оставям.
St. Anger, и аз имам горчив опит отпреди, затова сме казали само на най-близките и тук е момента да похваля мойта свекърва - онзи ден споменах, че ми се яде "клин" (тракийска баница) и ще се обадя на баба ми в Асеновград да ми направи и изпрати и тя, милата, вчера запретнала ръкави, разточила корите и ми опекла баницата  smile3525! Изобщо и тя, и свекъра (живеем заедно) много ме глезят  Heart Eyes
gia_fire, честито ти  Two Hearts!!! Ама защо да не носиш прашки  newsm78 Аз и при предната бременност си носех, и сега - просто са ми много по-удобни... А пък сутиените за бременни с какво се различават от другите  newsm78, аз още не съм почувствала нужда от такива.
tic-tac, за запека не можеш ли да ядеш от онези шоколадчета, дето ги продават по аптеките? Другото, което ми идва наум - сладко от сини сливи, сладко от рози (казват, че е много ефикасно), прясно мляко...
Ани-Бани, Чери_спа, много ви се радвам, защото се чувствам свързана с Варна, там съм завършила висшето си образование - в ИУ. Не съм стъпвала във Варна от дипломирането си през 2000 г. и вече така съм се затъжила за този прекрасен град  Hug
Борянка, ти си от Попово, нали? Имах много близка колежка и приятелка от Попово, учихме заедно във Варна и понякога дори си поделяхме една квартира. Ех, че готини времена бяха... Между другото, тя също имаше приятелка Боряна, да не си ти  Wink!? А това за детския клуб е страхотно! И аз си мечтая да направя нещо подобно в нашия град, но засега инвестицията не ми е по силите, иначе идеи - дал Господ...
Целувам ви всички и се надявам да няма повече лоши новини тук!!!
ПП. Момичета, май наближава време за нова темичка... Дайте идеи за заглавието, че аз съм зациклила и нищо не ми идва наум... Пък аз ще дам едно рамо за списъчето.
ППП. Ама много трудно днес с този форум...  Twisted Evil

# 246
  • Мнения: 42
tic tac опитай всяка сутрин на гладно да хапваш киви - много помага за запека.

# 247
  • Мнения: 497
Задрвейте майчета  Hug
Аз не съм много активна тези, но мого ме мързи, да си призня честно  Embarassed
Миналата седмица в петък видяхме сърдечна дейност  Two Hearts и пуснахме изследвания на бебчо.
Чудя се дали да ходя на лекар, защото усещам нещо като леко пробождане много ниско долу, не е много силно, но има нещо. Незнам как да го  обясня все едно има нещо вътре и то те бута, почти долу към крака е  newsm78
Незнам, случва ли ви се такова нещо?


# 248
  • Мнения: 104
Ани_бани, Док ме викаше всяка седмица заради предишния ми горчив опит.  PraynigИска да ме следи изкъсо. Казала ми е, че няма проблем в ехографа за бебето. В крайна сметка аз започнах да се успокоявам и смятам вече да се движа към Майчин дом по-рядко  Rolling Eyes
А това цвекло .... абе внимавайте, може да е витаминозно доста, обаче понякога наистина ти избива на  Sick  Wink
Относно прашките?  newsm78 Какво имате предвид под .... забрана да се носят  newsm78
А относно сутиени за бременни .... още повече ми е хикс работата  newsm78

# 249
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Момичета, май наближава време за нова темичка... Дайте идеи за заглавието, че аз съм зациклила и нищо не ми идва наум... Пък аз ще дам едно рамо за списъчето.

Какво ще кажете за "Чакаме СЕПТЕМВРИ с нетърпение - бебчетата си да гушнем с умиление"?

# 250
  • София
  • Мнения: 6 309
Привет и от мен, мамчета! Hug

Бързам да ви се похваля, че днес казах за бременността си на шефката и колегите - всички реагираха мнооого положително (притеснявах се как ще реагира шефката, че тя не е семейна и ...). Много съм щастлива!

Тревожи ме само, че от събота нещо по-силно ме наболява корема и се чудя дали да не звънна на доктора си и да ме прегледа в Шейново, че ми е по-близо. Иначе съм записана при него вече на ЖК, още при първия преглед - картон, тегло, т.н. (особено за теглото сме много стриктни с него двамата Laughing, защото първата бременност качих близо 30 кила  Embarassed). Решихме да отбия Емко вече, притеснявам се, че кърменето може да предизвиква по-силните болки. Sad Гадното е, че сега гърдите ми са с бучки, дано се разсеят, че е кофти работа.

Относно червеното цвекло - аз си го направих вчера на салата (леко сварено, с олио, сол, оцет, лим. сок) и не е гадно, даже доста сладни, че го наблъсках здраво с лимонов сок да не ми се гади.

Много съжалявам за загубите в групичката ни  Cry - бързо възстановяване (и физически и психически) и скоро да се похвалите!

# 251
  • Мнения: 502
щях да казвам и за цвеклото днеска ама забравих аз нали съм си тревопасно и хапвам цвекло не само сега ами по принцип eat
- да ви кажа как правя салатка от него и става идеално дори за татковците с ракийка:
на ренде от типа Бьорнер нарязвам на тънки дълги лентички  сурово цвекло, бяла ряпа и моркови
овкусяват си се с олио, сол и оцет
преди слагах и по една-две скилидки пресован чесън - убиват вкуса на пръст и дават приятен пикантен вкус
ама сега избягвам чесъна - нали действал на матката
ако пък искате още повече да убиете вкуса на цвеклото (макар че на мен си ми харесва Mr. Green) - тогава може сурово ситно нарязано цвекло да се смеси с червено зеле - пак на салатка

P.S.  Blush да не се чудите ако в  smile3550  после излизат вишневи-вишневи
нормално е  newsm62

# 252
  • Мнения: 173
Здравейте Hug
Благодаря за съветите.Ще пробвам, пък все нещо трябва да помогне.
Но от мен да знаете шоколадовите блокчета не са подходящи за бременни, защото съдържат Bisalax.
Това е за сега. Heart Eyes

# 253
  • Мнения: 319
И аз миналата седмица чух сърчицето на моето дългоочаквано бебче, то не беше радост, то не бяха сълзи.... Много сме щастливи с таткото, ама и много притеснени. Дано всичко е наред до края.
Пожелавам го и на вас момичета  bouquet

# 254
  • Мнения: 12
Здравейте, момичета!
Mari_Pz поздравления за сърчицето, много е вълнуващо, нали?
А на какъв ехограф го гледахте - коремен или вагинален? Моя док настоява все за вагинален, а на мен хич не ми се ще...

tic_tac чувала съм, че лененото семе много дебре действа, много кофти проблем е това, и аз съм така от вреве на време, когато пропусна млякото например, ама от много прясно мляко пък ефекта е обратен...Наблягам на киселото, ама ми втръсна вече, бееее Sick

Абе не помня вече дали от тук се зарибих с един сайт - http://www.i-am-pregnant.com , интересен е много, но има едни картинки на бебетата във всяка седмица от развитието си как изглеждат, много ми е чудно истински ли са и как ще го снимат това...

Айде, със здраве!

Общи условия

Активация на акаунт