Снимки – спомени от близко и далечно минало - 3

  • 140 842
  • 2 758
  •   1
Отговори
# 2 115
  • Мнения: 200
Имам спомен за една топка от детството ми, но не футболна, а голяма, детска. Беше нещо като глобус, но не с характерни за глобуса цветове, а по-скоро бяло-пясъчна. Морета и океани бели, а континенти, острови пясъчни. Повечето държави бяха надписани, но границите не бяха отбелязани. Продаваше се в началото на 80те години. Някой има/имал ли е такава топка? Бих се радвала да си припомня как точно изглеждаше.
Някъде около 1990 г. имах и топка "Приморско 87" или "Приморско 88" , и някакъв друг мърчандайз на Приморско, шапка може би.

# 2 116
  • Sofia
  • Мнения: 26 695

Бг кукла от 1969год.



















Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 11:21 от Doli

# 2 117
  • Мнения: 25 911
Адриано Челентано и съпругата му Клаудия Мори – женени от 60 години.

# 2 118
  • на село
  • Мнения: 3 978
Адриано Челентано и съпругата му Клаудия Мори – женени от 60 години.



Дай боже всекиму Grinning
С моя мъж сме 35г, дано и 60 докараме.
А имах съсед, мой набор, който винаги ми е приличал на Чалентано и сега като видя Адриано се сещам за него, а почина 2013.

# 2 119
  • София
  • Мнения: 6 055
Да е жива и здрава Клаудия Мори, че е простила простотиите на Адриано.

# 2 120
  • Мнения: 9 538
Оркестрите по ресторантите редовно свиреха Челентано. Yum  Всъщност днес има ли ресторанти с оркестри?

# 2 121
  • София
  • Мнения: 6 055
Оркестрите по ресторантите редовно свиреха Челентано. Yum  Всъщност днес има ли ресторанти с оркестри?

Вече са клубове или заведения с вечер на live music.
Този тип вече ги няма:


Laughing

# 2 122
  • Мнения: 2 033
Едно време си имаше цяла програма по хубавите ресторанти.

# 2 123
  • Мнения: 10 124
Ресторантите често канеха и известни наши певци, като в програмата включваха първо
някоя градска естрадна група за загряваща. И си спомням, че в тези заведения се танцуваше.

# 2 124
  • София
  • Мнения: 6 055
Май с програма и жива музика останаха само механите с народна музика.

# 2 125
  • Мнения: 42 162
Сега предпочитат един певец, евентуално  с китара, а другият акомпанимент е от записи и разни "Йоники".

# 2 126
  • София
  • Мнения: 16 234
Сега предпочитат един певец, евентуално  с китара, а другият акомпанимент е от записи и разни "Йоники".
   
Така излиза по-евтино за заведението.
А двамата участващи не делят хонорара с цял оркестър.
Измислили са го.

# 2 127
  • Мнения: 200
Сега е модерен малко по-друг вид заведения като Sofia Live Club или как се казваше клубът с жива музика в НДК.

# 2 128
  • Sofia
  • Мнения: 26 695











Тази седмица 2-3пъти следобед по БНТ попадах на този детски чешки сериал от нашето детство-“Г-н Тао”😍



плаж Кабакум








Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 19:02 от Doli

# 2 129
  • София
  • Мнения: 2 658
Много са ми странни детските сериали от едно време. Може би защото съм родена след 90-та, но са ми еднакви всичките, актьорската игра също ми е еднаква, както и озвучаването. Не разбирам и превъзнасянето по едни и същи филми, веднъж пуснах да гледам “Оркестър без име” и издържах около 20тина минути.
Харесвам и помня филмите “ Козият рог” и “ Топло”, а за сериал не знам името, но беше за Петко Войвода.

Общи условия

Активация на акаунт