Снимки – спомени от близко и далечно минало - 3

  • 137 990
  • 2 734
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 10 488
🥞🥞🍨🍬🥃 Благодаря, ще го изгледам. Може би наистина няма да ми се стори толкова хубав като едно време. Майка ми ми казваше "честни кафяви очи", когато мислеше, че я лъжа за нещо

# 91
  • Мнения: 14 472
От старите сериали бих гледала с удоволствие Птиците умират сами
А,класика и. много любим.

# 92
# 93
  • Мнения: 2 631
Тази снимка трябва да е от времето на филма "Филаделфия"
От старите сериали бих гледала с удоволствие Птиците умират сами
И Завръщане в рая.

# 94
  • Мнения: 14 472
Да И завръщане в рая.Скоро го гледах отново.В този ред Богат беден,ех как въздишах поРуди Джордаш!И него си го припомних наскоро.

# 95
  • Мнения: 3 678
Тази снимка трябва да е от времето на филма "Филаделфия"
От старите сериали бих гледала с удоволствие Птиците умират сами
И Завръщане в рая.
Аз "Завръщане в рая" не съм гледала, но сякаш от него беше един герой Амал?
Спомням си разговор /в посока оплаквания/ между дами в тогавашно предприятие /ранните 90/ за мъжете им и една кранистка каза: "Как не ми се уби в главата един Амал, ами моят ....!"/тук имаше грозен епитет/
Всички се разсмяха, а аз, негледала филма, недоумявах, та ми обясняваха кой и какъв е Амал.
Заключихме дружно, че да, добре е да ти се убие в главата един Амал Simple Smile

# 96
  • Мнения: X
Кубратова, цитирам те от предната тема.
.......
Значи, трябва да е било 70-те години, но в коя част на Варна със сигурност не мога да посоча. Сякаш този лагер беше в училищна сграда. Надали все още има налична достоверна информация кои училища евентуално са се ползвали през лятото за такава цел. Ако са малко, по пътя на елиминирането на някои, може и да се стесни кръгът до приемлив брой и локация. Спомените ми гравитират главно около училищния двор, оградата му и хоп, негърчетата Simple Smile
..............

Знам, че имаше летен лагер във... не съм докрай уверена, тъй като и името е променено, и самият град - също.
Но веднъж дори отидохме до там специално, за да се видим с позната, която пребиваваше във въпросния техникум именно във връзка с лагера.
Гледайки картата Thinking, това би трябвало да е Професионална техническа гимназия, бившето „Механо-“:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1% … D1%80%D0%BD%D0%B0

# 97
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 287
Имаше някаква особена магия във австралийските филми.

# 98
  • Мнения: 3 678
Имаше някаква особена магия във австралийските филми.
...и австралийските актьори Simple Smile
От онова време - Мел Гибсън, в по-ново време - Ръсел Кроу Yellow Heart

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 26 668
От фб

Имах такъв пингвин като малка.Татко го донесе от СССР.Много страховито ръмжеше.
Дъщеря ми се плашеше от него.

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 16 578
Днес се порових да разчистя стари спомени.
Ще ви досаждам в няколко поста,че спомените много 😱😂😉☺️
Стартирам с любими картички - от русначета и бг приятели.
Съжалявам,но форумът ги качва завъртяни 😔











Стерео картичка


# 101
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 221

# 102
  • Мнения: 3 678
Май трябва да си ги пазим, при когото са останали...Имам спомен от топлината на такава - невероятна и уютна, неудобството е, че трябва огняр и чистач Simple Smile

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 16 578
Спомени от няколко поколения назад....













# 104
  • Мнения: 9 260
Последните 2 снимки, ❤️
Мега страховития и проскубан Дядо Мраз- нямаше и да си спомням колко ме е плашил в детската градина, ако нямаше тези снимки за спомен!
А пак там долу кукла Нивеляшка всички имахме и чупене нямаше тая ми ти кукла. Издевателствахме над нея да я счупим и да видим как така все се връща в изправено положение и все едно и също си пее 🤣

Общи условия

Активация на акаунт