Нетърпим шум в офиса от колеги

  • 11 635
  • 314
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 54
Има логика - вкъщи и на мен ми е по-добре. Въпроса е ако трябва да ходя в офиса ще мрънкам ли - отговорът е: "НЕ".
Иначе категорично много неща ме правят по-продуктивен вкъщи:
- По-тихо е, да
- Пушач съм, терасата ми е на 1 метър - не губя време
- Между 30 и 60 минути на ден спестявам от път - мога да ги инвестирам в работа или обучение
- Между 60 и 90 минути спестявам от обедни почивки.
- Не пия бири вкъщи - в офиса доста често пием по 1 бира на обяд, което сваля малко или много продуктивността ми.

Така че до голяма степен съм съгласен с Вас Simple Smile Просто не обичам хора, които мрънкат, вместо да опитат да се адаптират.

П.П. В училище също е шумно - да спрем да учим ли?

# 211
  • Мнения: 973
Спрете да бъдете егоисти и да дразните колегите си, защото преди да заметат отговорите една съфорумка каза брилянтно, че "най-добрата музика е тишината".

# 212
  • Мнения: 18 835
И ако звънне телефон настава апокалипсис?
Някак по-нормално е хората, които държат останалите да се съобразяват с тях, самите те също да започнат да осъзнават, че също трябва да се съобразяват.

# 213
  • Мнения: 69 284
За крякане на висок глас ставаше дума в темата, доколкото помня.
Нон стоп целодневно кудкудякане/викане.
Не звън на телефон.
И да, шумът страшно изморява.
И да, хубаво е да не се вика на обществено място...на място на което пребивават и други хора. Освен кракащият.

# 214
  • Мнения: 1 485
За крякане на висок глас ставаше дума в темата, доколкото помня.
Нон стоп целодневно кудкудякане/викане.
Не звън на телефон.
И да, шумът страшно изморява.
И да, хубаво е да не се вика на обществено място...на място на което пребивават и други хора. Освен кракащият.

Ама моля ти се, това е символ на пристиж, да викаш, да се огледаш кой те слуша, да се заядеш,  да си център на вниманието, без да осъзнава, че си дразнещ и смешен. Всички да ти слушат житейските истории, какво ще готвиш довечера....и т.н.

Последна редакция: пн, 06 ное 2023, 21:13 от Sephora

# 215
  • Мнения: 3
Тоз па, в училищата, в час ли е шумно? Ако такива като теб са шумяли, да ще е шумно в час. С музика се решава проблемът, но не е ефективно, след час имаш главоболие. Трябва да се тренира човек, за да не му пречат такива айляци като теб - кратки работни сесии в кафенета. Генерално обаче ако няма правила и съобразяване от страна на колегите в офиса/отворените офиси, то реално работодателя не осигурява добро работно място, съответно служителите не са ефективни и не използват правилно офис зоните - има си конферентни стаи за разговори, кухни за нормални разговори.

Бе като цяло пише едно "есе" и да си ходим!

Има логика - вкъщи и на мен ми е по-добре. Въпроса е ако трябва да ходя в офиса ще мрънкам ли - отговорът е: "НЕ".
Иначе категорично много неща ме правят по-продуктивен вкъщи:
- По-тихо е, да
- Пушач съм, терасата ми е на 1 метър - не губя време
- Между 30 и 60 минути на ден спестявам от път - мога да ги инвестирам в работа или обучение
- Между 60 и 90 минути спестявам от обедни почивки.
- Не пия бири вкъщи - в офиса доста често пием по 1 бира на обяд, което сваля малко или много продуктивността ми.

Така че до голяма степен съм съгласен с Вас Simple Smile Просто не обичам хора, които мрънкат, вместо да опитат да се адаптират.

П.П. В училище също е шумно - да спрем да учим ли?

Последна редакция: чт, 09 ное 2023, 15:06 от vkorichkov

# 216
  • Мнения: 156
Минавам през тази тема, за да кажа, че миналата седмица в офиса една колежка си доведе кучето. И тук искам да попитам и за вашето мнение, за да разбера аз ли не разсъждавам правилно и съм с чепат характер... Значи, колежката идва, докато стигне до мястото си набързо поздравява всички и пита, нали никой няма против кучето да остане през деня на работа с нея Grin Обаче, го задава някак си така, задочно, колкото да го е казала, но се усеща една нотка, че то се подразбира, че няма как някой да има против. Една от другите колежки каза, че не е ок с това (наистина беше друга колежка, а не аз). Дамата с кучето се изненада и се врътна и отиде да работи в друго помещение. Излизайки имаше реакция на възмущение. И тук не разбирам, това не е ли токсично или само аз не разбирам. Първо, не е ок да водиш куче в офиса. Второ, като го водиш трябва наистина да попиташ преди да влезеш, а не напът към компютъра и отбивайки номера и когато някой не е ок да се извиниш и наистина да проявиш разбиране. Колежката, която не беше ок с цялата ситуация беше набедена в последствие, че е създала ситуацията, не е била "над нещата" и разбира се, че мрази кучетата.... А аз понеже казах, че искам да съм в страни от цялото нещо и да не се замесвам съм надменна и се мисля за нещо повече от другите.
Какво е вашето мнение?

PS: Обмислям да пусна тема за допустимите граници на работа, токсичната работна среда и тн, защото има въпроси и неща по тази тема, които отдавна ме тормозят и мисля, че би се получила добра дискусия.

# 217
  • София
  • Мнения: 1 674
Ако офиса е pet friendly и се "рекламира" като такъв, няма как да забраниш на някого да си доведе кучето или котката. Аз работя в такъв офис и понякога колегите си водят кучетата, което аз самата не одобрявам напълно, защото за мен е несъобразително спрямо останалите, които може да не харесват/ да са алергични/ да ги е страх. Нямам против кучетата, имам куче, тези, които идват са много възпитани, просто не всички са като мен. Но от друга страна, офиса се води pet friendly и е норамлно хората, които искат да си доведат домашните любимци да го направят, но за мен лично е по-добре да попитат останалите дали имат проблем с това предварително.

# 218
  • Мнения: 10 941
А защо трябва да си водят кучетата в офиса? Да не стоят сами у дома ли? Що ли? Не бих си завела домашния любимец, детето или мъжа в офиса, колко и да са нещо-си-френдли... Кучето не се ли стресира от толкова непознати хора? Или да му доскучае по някое време?

# 219
  • Мнения: 19 319
Аз не бих имала против, ако по принцип е разрешено, някой да си доведе кучето. Не ми се е случвало никога, но се е случвало колежки да си водят децата, не постоянно, но по някакво изключение. Стараеха се децата да не пречат. Като дете също се е случвало да ходя в работата на майка ми, ние бяхме 3 деца, които тя гледаше сама, явно се е налагало понякога. Мои приятели също са ходили в работата на родителите си, като бяхме деца.

# 220
  • Мнения: 41 961
Кучета нямат място в офиса. Има хора с алергии, има хора с фобии, има и хора, които по неведоми причини провокират кучешка агресия. Ми ако кучето ухапе някого кой носи отговорност?  Това ще е чиста трудова злополука, ще има разследване, наказани...

# 221
  • Мнения: 6 187
Защо да не е ок да се води куче и какво трябваше да направи след като някой си възразил? Да го върже на улицата, може би?
Щом шеф/ове са наред с това, то не виждам защо трябва да се пита всеки по отделно дали му е кеф или не.

# 222
  • София
  • Мнения: 13 763
В нашата кантора са разрешени домашни любимци.
Била съм в голям хотел в Ница, където персоналът на рецепция и от офиса си водеха кучетата и ги оставяха да се разхождат наоколо.
Още преди години в офиса ни във Вааса беше позволено (инцидентно) да се водят домашни любимци, стига да не пречат.
Все повече хора водят с тях кучетата и котките си.

# 223
  • Мнения: 41 961
Е, ако шефовете са ОК и носят отговорността за това, тогава несъгласните могат да напуснат. За съжаление е така.
И пак не е редно, казах защо.

# 224
  • Мнения: 19 319
Кучета нямат място в офиса. Има хора с алергии, има хора с фобии, има и хора, които по неведоми причини провокират кучешка агресия. Ми ако кучето ухапе някого кой носи отговорност?  Това ще е чиста трудова злополука, ще има разследване, наказани...

В САЩ е доста популярна практика да си водят кучетата в офис, не са излизали новини май някое куче в офис да е нахапало хора, с изключение на президентските кучета, но мисля, че всеки първо това би преценил, преди да реши да си заведе кучето в офиса. Не само дали е агресивно към други хора, но и дали може да стои тихо и кротко до стопанина си, без да пречи. Аз имам куче и точно такова - за 5 години никого не е ухапала и просто си лежи близо до мен, като е вътре. Котките например не бих си завела, защото 3 от 5 не обичат чужди хора и биха се стресирали ужасно, 4-ият прави много бели, а петият веднага би избягал, ако види отворена врата, колкото и иначе да е контактен с хора.

Общи условия

Активация на акаунт