Майски бебета 2024г. - Тема 2

  • 22 399
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 790
Момичета, ако се следя само на частно, трябва ли да отида до личната лекарка, за да й съобщя за бременноста? Четох, че за раждането се иска някакво направление от личната.

# 661
  • Мнения: 7 384
Докато още мога спя на всички възможни страни 😁

# 662
  • София
  • Мнения: 906
Ако си само на частно, няма нужда да уведомяваш лл. Аз предната бременност не я уведомих. Тя разбра година и половина след раждането, когато ходих за нещо друго. Документът дето уж тя трябва да издаде е направление за хоспитализация, но на мен частното АГ ми го издаде като наближи раждането. Не е нужно лекарят да работи по НЗОК, за да може да го издаде.

# 663
  • Мнения: 954
И на мен корема доста бързо ми расте... все едно съм в 7 месец вече . При втора бременност винаги е така

Някоя бременна мама с висок пулс има ли ?

# 664
  • Мнения: 234
И на мен корема доста бързо ми расте... все едно съм в 7 месец вече . При втора бременност винаги е така

Някоя бременна мама с висок пулс има ли ?

Да, аз. По принцип съм си така. С Магнерот го бях кротнала малко, но сега нали пия друг магнезий и е малко по-висок. А може и от ковида да се е прецакало нещо, не знам.

# 665
  • Мнения: 954
The happy,  колко ти е висок? Аз моят често го засичам 110 през деня 😏

# 666
  • Мнения: 234
The happy,  колко ти е висок? Аз моят често го засичам 110 през деня 😏

Това е от вчера. Редовно като си легна вечер и е 90-95. През деня не се сещам да го следя, защото съм си малко тралала, но като цяло е към 95.

# 667
  • Мнения: 916
За спането - на мен все още ми е удобно да спя всякак. Опитвам се да свиквам само наляво и като ме заболи всичко, се обръщам надясно, но не рядко се озовавам и по корем. Нямам никакъв дискомфорт, само се притеснявам да не направя нещо на бебчето.
Също не мога да преценя дали корема ми е пораснал... Днес влизам в 13г.с., струва ми се, че просто е подут...
В Сряда съм на преглед, а в Петък на ФМ, нямам търпение вече. Не съм си виждала сърчицето от 3 седмици 🥺 Няма да стане тая работа с прегледите веднъж в месеца, това е ужасно много време...

# 668
  • Мнения: 1 790
Много е месец наистина, знам, че тук имаше дами, може и в другата тема за бързи въпроси да бяха, които твърдяха, че едва ли не ако всичко е наред са достатъчни 4-те ехографа по здравна каса. Не знам, за мен е важно два пъти в месеца АГ да гледа бебето, да ми каже, че се развива нормално за седмицата си, да чуя сърцето. Всеки се преценява все пак!

# 669
  • Мнения: 858
Момичета,за съжаление и аз прокървях вчера.Отидохме в спешното,прегледаха ме,бебето е добре.Кървенето било от плацентата,понеже е много ниско,което пък било нормално за седмицата в която съм.В сряда на прегледа АГ ми каза същото,ниска плацента и много да се пазя за не предизвикам  кървене.Но аз вчера съм лежала цял ден,нито съм излизала даже,нито съм правила нещо вкъщи,незнам как стана.Сега съм си вкъщи,изписаха ми НО Шпа и Утрогестан 3х2.Сега имам кафяво зацапване,нямам болки.Но много се изплаших Cry  Усетих вчера  през деня 2-3  пробождания долу,но не им обърнах внимание,от време на време ги имам,нали уж било нормално.Дори и не усетих кога съм прокървяла,отидох до тоалетната и видях червено петно по бельото.Щях да припадна,сърцето ми слезе в петите.Но като си видях бебето на ехографа,как мърда,как бързо му тупка сърчицето,направо се разревах от щастие  Heart

# 670
  • София
  • Мнения: 906
Дени, щом зацапването е кафеникаво е супер. Значи няма ново кървене. Плацентата може да се вдигне нагоре, най-вероятно така ше стане. Повече пазене близките седмици докато това стане. Предната бременност някъде я четвърти месец бях с ниска плацента, на прегледа в пети месец вече се беше вдигнала. С разширяването на матката, нещата се наместват. Дори и в по-късен месец е възможно местенето на плацентата, макар че е по-рядко. Зависи колко и кога расте матката предполагам.
А утрогестана пиеш ли го или го слагаш вагинално? Аз го пия в момента и много ми се вие свят от него. В сряда съм на преглед и се надявам да кажат че мога вече да го слагам вагинално, тогава страничните ефекти не са толкова силни.

# 671
  • Мнения: 858
Утрогестана го пия,но нямам наблюдения за странични ефекти все още,вземам го от снощи.Ще видим днес как ще съм.Аз ще си запиша час за четвъртък при мойта АГ за да ме види и тя.Утрогестана до тогава ще ми стигне а незнам дали да го продължавам. Изписаха ми и Аспирин по 1 на ден,но не разбрах  за какво се пие той.

# 672
  • София
  • Мнения: 906
Аспирин е кръворазреждащо по принцип. Ако имал проблеми в тази посока, затова е. Утрогестан не се спира рязко, ще ти го продължат.

# 673
  • Мнения: 856
Deni Tsvetanova, стискам палци да няма повече кървене!

Едва дочаках и аз да мине месец до следващия преглед (в четвъртък отивам), със сигурност занапред няма да чакам толкова. Уж съм спокойна и нищо не ме притеснява, но искам да виждам бебчо по-често, особено сега както все още не го усещам и нямам никакви индикации от него.

# 674
  • Мнения: 858
zoya благодаря,дано всичко да е наред.И аз се чувствам много по-спокойна като си видя бебето на прегледите,засега ходя на 2 седмици,пък после мисля,че Декември ще ходя веднъж и после така и ще си остане.

Общи условия

Активация на акаунт