Майски бебета 2024г. - Тема 2

  • 21 527
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 388
Как ходите по-често, сами си записвате час при гинеколога или ходите при друг на частно?

На мен ми записаха пет часа до края на бременността и това е. Disappointed

# 676
  • София
  • Мнения: 877
Аз си записвам сама часовете през Супердок. Проблемът е че моята по каса е заета обикновено за месец напред. Сега като ми се налага извънредно ще ходя на частно. аГ от предишната бременност преглеждаше само на частно, като пак се запазваха часовете за месец напред, а сега даже е за два месеца напред. Впрочем аз затова я и смених. Как с установена бременност през септември ще чакам до края на ноември да ме погледне... Абсурд! А ако ми трябва спешно?

# 677
  • Мнения: 994
И на мен корема доста бързо ми расте... все едно съм в 7 месец вече . При втора бременност винаги е така

Някоя бременна мама с висок пулс има ли ?
Да, аз. Предната бременност даже стигнах до бетаблокери. И от нищото се покачва рязко....

Deni, стискам палци всичко да е наред и скоро да се вдигне плацентата.
На всички на легло стискам палци за скорошно разрешаване на проблема и щастлив финал.

Някоя да е ползвала платка за разширяване на панталон, че не искам да купувам нови ски панталони, а ме съмнява март да го закопчавам 😅😅😅.
Аз извадих вече клиновете за бременни, но дългите са ми големи и ми се смъкват много явно и тази бременност няма да ги нося 😅.

# 678
  • Мнения: 773
На мен АГ ми казва кога да отида."Ела след 2 седмици" или "Ела към еди коя си дата".Сега в случая трябва да отида на 20ти за да видим резултатите от БХС и да ми издаде нов болничен.Ама при тази ситуация ще отида малко по рано.

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 344
И на мен ми е много трудно с прегледи на месец. Следя се и на частно, и по ЗК, и както и с предната бременност имам уговорка така да си планирам часовете при двете АГ, че горе-долу на 2 седмици да проверяваме човечето.

Днес бях на изследвания, доста кръв ми източиха, по ЗК ми беше назначила доста изследвания, и аз пуснах няколко допълнителни.

За платката - и на мен ми е любопитно върши ли работа, една приятелка ми спомена, че има и трябва да я подсетя да я взема, че в момента съм го закъсала - дънки за бременни са ми широки, другите са ми тесни. В момента освен клинове и спортни долнища друго не мога да нося и ходя предимно с рокли.

# 680
  • Мнения: 842
На мен АГ след последния ми преглед ми каза да си запиша час "по някое време следващия месец", от което аз разбрах, че за настоящия не смята за нужно да се виждаме повече. И майка ми ме успокоява, че тя си е ходила веднъж месечно, но на мен не ми стига. Особено като ми е безсимптомна бременността и нямам никакви неразположения съвсем ми е филм в главата. Сигурно като започна да си усещам бебчето ще ми е достатъчен и един преглед в месеца, но сега само за това мисля Sad

ПС: Изпратих списъка на всички, които ми писаха тук и на лично Simple Smile

# 681
  • Мнения: 773
Аз си записвам сама часовете през Супердок. Проблемът е че моята по каса е заета обикновено за месец напред. Сега като ми се налага извънредно ще ходя на частно. аГ от предишната бременност преглеждаше само на частно, като пак се запазваха часовете за месец напред, а сега даже е за два месеца напред. Впрочем аз затова я и смених. Как с установена бременност през септември ще чакам до края на ноември да ме погледне... Абсурд! А ако ми трябва спешно?
Аз сега се обадих на моята АГ,казах и че съм с кървене и каза още днес да отида.Значи при спешни случаи трябва да се ходи веднага

# 682
  • Мнения: 74
Дени, стискам палци всичко да е наред! Heartpulse Вярвам, че ще е нещо еднократно и с повече почивка, всичко ще се нареди!

# 683
  • Мнения: 773
barbiegirl1998,благодаря Heart

Karina* и на мен много кръв ми взеха.Мисля,че 4 или 5 епруветки напълниха.Тези по ЗК ми излязоха вече,изглеждат добре резултатите.Само чакам да излязат тези от БХС.А сестрата как ми взе тая кръв незнам,половината ръка ми посиня,вече 5-ти ден не ми е синя.

# 684
  • Мнения: 1 787
Аз съм на частно и записвам през супердок, няма проблем за 2 седмици напред, моя АГ преглежда в 4 кабинета, та все някъде има час.

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 344
barbiegirl1998,благодаря Heart

Karina* и на мен много кръв ми взеха.Мисля,че 4 или 5 епруветки напълниха.Тези по ЗК ми излязоха вече,изглеждат добре резултатите.Само чакам да излязат тези от БХС.А сестрата как ми взе тая кръв незнам,половината ръка ми посиня,вече 5-ти ден не ми е синя.

Точно, 4 епруветки, броих ги Grinning и при мен започнаха да излизат, до тук каквото е излязло изглежда добре, с изключение на една идея понижен креатинин, но доколкото чета било нормално при бременни.
И аз леко почнах да посинявам, но в рамките на нормалното засега.

# 686
  • Мнения: 773
На мен пък ми беше доста повишено СУЕ.Направо се изплаших,но се оказа,че
при  бременни било нормално.

# 687
  • Мнения: 318
Здравейте момичета! Включвам се и аз най-после в темата. Simple Smile
Терминът ми е определен за 11 май, но понеже реших да пропусна Пренаталния тест, все още не знам пола на бебчето. Според лекарката по фетална морфология "може би ще е момиченце" 🌸, а и аз самата още от началото на бременността имам такова чувство, въпреки че никога не съм имала предпочитания. Дори забелязвам как заглеждам само момичешките дрешки в магазините и постоянно мисля за бебето в женски род. Ще я видим тази интуиция дали ще излезе права. Интересно ми е дали някоя от Вас също е имала такова силно чувство и да се е оказала права в последствие? Simple Smile

Иначе поизчаках доста преди да се включа и преди изобщо да споделя с близките, тъй като това ми е втора бременност почти веднага след първата, която за голямо мое съжаление приключи с мисед в 6 седмица. Така че колкото и да не ми се искаше, страховете си ги имаше в началото на тази бременност, а и тя не започна съвсем безпроблемно - отлепване на плодния сак в ранните седмици и ударна доза Утрогестан. Сега обаче изглежда че всичко се развива както трябва, а и ужасното гадене от първия триместър започна да отшумява, така че се опитвам да се фокусирам върху позитивното и да съм малко по-спокойна, че този път всичко ще е наред. Simple Smile

Последна редакция: пн, 13 ное 2023, 14:11 от Iffsy

# 688
  • Мнения: 842
Дори забелязвам как заглеждам само момичешките дрешки в магазините и постоянно мисля за бебето в женски род. Ще я видим тази интуиция дали ще излезе права. Интересно ми е дали някоя от Вас също е имала такова силно чувство и да се е оказала права в последствие? Simple Smile
Честито и добре дошла! Heart

Аз бях по същия начин - от момента на двете черти започнах да мисля за него в мъжки род и да заглеждам само мъжките дрешки в магазините. Някак си го знаех, не си представях, че може да е момиченце (нямаше да имам абсолютно никакъв проблем с това, просто го усещах момче и не си го представях момиче). А когато ми казаха, че полът е мъжки направо не можех да повярвам, стори ми се свръхестествено Joy Blue Heart

# 689
  • Мнения: 318
Честито и добре дошла! Heart

Аз бях по същия начин - от момента на двете черти започнах да мисля за него в мъжки род и да заглеждам само мъжките дрешки в магазините. Някак си го знаех, не си представях, че може да е момиченце (нямаше да имам абсолютно никакъв проблем с това, просто го усещах момче и не си го представях момиче). А когато ми казаха, че полът е мъжки направо не можех да повярвам, стори ми се свръхестествено Joy Blue Heart

Колко хубаво, честито и на теб!  💙

Сестра ми се шегува, че откакто съм бременна, съм вдигнала нивото на свръхестествени способности, но и аз като теб не мога да си го представя друго и по-скоро бих се изненадала страшно много (не в негативен смисъл, разбира се). Дори се изкуших да купя едни чорапки, докато си чакам потвърждението.

А иначе забравих да добавя, че от няколко дни усещам някакво супер странно бълбукащо чувство в ляво и досега си мислех, че е просто един от всичките симптоми на бременността. Вчера обаче ми се наложи да отида на преглед и след като видя колко е активно бебето, преглеждащият ме попита дали вече усещам движенията му. Оказа се, че това бълбукащо чувство най-вероятно е от ритането с крачета, когато бебето е в тази определена поза. Никога не съм си мислела, че толкова рано мога да усетя нещо (в 14с 2д съм), пък и с предна плацента. Предполагам майките, на които не им е първа бременност, могат да кажат повече по темата, но ми е интересно кога сте започнали да усещате бебчетата? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт