С какво ви дразнят свекървите? – 151

  • 37 057
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 752
То като има кой  и желае трябва да си луд да откажеш.

# 16
  • Мнения: 5 037
Абе понякога е голямо желанието, докато не изскочи нещо по-интересно.

# 17
  • Мнения: 5 274
Последно моята се изказа, че сина и живеел напразен живот...

# 18
  • Мнения: 18 752
Да взема една фуния  и да му го напълни.
 Какво му  е, какво няма.

# 19
  • Мнения: 125
Хубово е да има кой да помогне. Хубаво е децата да развиват отношения с баби, дядовци. Но да прехвърляш грижите константно на баби за мен е много нагло. За какво ти е това дете, като не можеш и явно не искаш да го гледаш. Имам познати те това дете през уикенд да го видят и само се оплакват. Еми какво очакваш-детето ти е гледано от стари хора с други възприятия. Аз рядко остовям детето на мама или свекървата и винаги е за да свърша нещо, което с него ми е непосилно. Не ми отказвано, но и те вече са по-стари, не ми е приятно да ги оставям да тичат по колела и тротинетки, въпреки че той много ги слуша принципно. Трудно ми е. Винаги с детето, не остава много време за мен, но ако искам нещо да направя или свърша намирам начин. Другото си е чисто оправдание. Децата са деца на родителите, не на бабите и основната грижа ще бъде за тях, особено като са малки. Това е мойто мнение.

# 20
  • Мнения: 725
С първото ми дете бях много млада майка само на 22 години,и много ми се искаше някой да го гледа една вечер за да изляза с мъжа ми на заведение до по късно но нямаше кой. Беше ми тежко и много трудно. Сега когато съм вече в зряла възраст и имам малко дете , нямам търпение да свърша работа за да съм с нея. Много харесвах работа си преди бях напълно удовлетворена . Сега е друго, сложно и тежко ми идва когато се налага да оставам след работно време , липсва ми детето искам всяка секунда да съм с нея. Навсякъде е с нас. И през ум не ми минава да ползвам бавачката за да изляза. За мен времето прекарано с нея е безценно.

# 21
  • Мнения: 300
.

Последна редакция: пт, 27 окт 2023, 12:41 от mmmAm

# 22
  • София
  • Мнения: 1 139
Нахендрили сте се на пачи яйца. Спокойствие цена няма. Изгонила те, когато си била бременна, но пак си решила да се върнете. Ами, търпите, това е или си плащате квартира и ви е мирна главата.

# 23
  • Мнения: 300
Е работим по въпроса, оглеждаме се за жилище събираме парите. Не винаги имаш избор, мисля,че става ясно от написаното.

[/b]
Нахендрили сте се на пачи яйца. Спокойствие цена няма. Изгонила те, когато си била бременна, но пак си решила да се върнете. Ами, търпите, това е или си плащате квартира и ви е мирна главата.

Последна редакция: пт, 27 окт 2023, 10:46 от mmmAm

# 24
  • Мнения: 25 830
Не знам какъв съвет търсиш, освен да стискаш зъби още малко, докато се отделите.
Неслучайно е казано, че безплатен обяд няма. Получила си финансово спокойствие, но си го платила с цената на нерви и разправии. Други предпочитат спокоен живот и си го плащат с по-нисък стандарт.

Малко са тези, които могат още в началото на семейния живот да се наслаждават едновременно на самостоятелно жилище, добри финанси и ненамеса на близките, особено ако са по-млади. На повечето хора им се налага да правят някакви компромиси. Въпрос на избор е с кое точно.

# 25
  • Мнения: 2 518
Всяка жаба да си знае гьола. Смятам, че това е и причината за съветите дете да се създава при някаква финансова стабилност и самостоятелност, за да няма после свекърви, етърви и прочее проблеми.

# 26
  • Мнения: 4 099
Спокойно може да се изнесете в нещо малко, и едностаен апартамент ви стига, щом планувате да отивате в друга държава. Направете го и си спестете главоболията.

# 27
  • Мнения: 155
Относно това за помощта от баби-ние сме с 2 малки деца и си ги гледаме абсолютно сами и никога не сме ги оставяли за повече от няколко часа при бабите, и то за да отидем на лекар или нещо по някаква работа. На кафе, ресторант, кино и т.н. сме ходили в началото няколко пъти, но проблема при нас е, че сме свидетели на постоянното нежелание на свекървата да ги гледа дори за малко, камо ли да изяви желание сама. Като едното дете е при тях не си играят с него, зарязват го и си вършат нещо в другата стая и то съответно започна да разбира и не ги иска. За мен е много странно това, коя баба и дядо няма да умират да си видят внуците и внучките и да играят с тях?  Затова и не настояваме-трудно, лесно, гледаме си ги сами.

# 28
  • Melmak
  • Мнения: 3 297
Мисля, че има някакво изнудване от страна на свекървата. На единия син купила самостоятелен имот, на другия - да се съобразява с нея, че и даже ще гони. Доживотното право на ползване не означава да гониш собственика. Означава, че теб не могат да те изгонят. Цялото това отношение.. вземи тоя апартамент, ама само на документи, аз ще ти играя хоро на главата, ще гоня бременната ти жена от вкъщи. След такова нещо не бих се върнала там. Да си живее в апартамента, амаа да не очаква нищо от мен.

Мисля, че е трябвало отдавна да се изнесете, даже преди детето. Децата са хубаво нещо, но е добре да си финансово стабилен, поне един наем да можеш да плащаш.

Това е. Насадили сте се на пачи яйца, ще се махнете и ще ви е за урок.

# 29
  • Мнения: 4 822
Бих мизерствала, но в тази токсична среда не бих стояла.

Общи условия

Активация на акаунт