Отговори
# 60
  • Мнения: 604
Честити бебчета, момичета! Много сте борбени, с още по-борбени бебчета, пожелавам ви много скоро да се съберете с малките бонбони! Heart

Лека полека му се вижда края, само след месец, масово ще има бебоци в темата.

Мен продължават да ме мъчат болки по време на сън, нервно ми е леко за прегледа във Вторник, да не се е скъсила шийката. Контракциите вече ги водя в графа “норма” - по цял ден, всеки ден.  Стават и по-силни, чак лекичко болезнени. Дори и като лежа ме стяга..

Моя багаж е почти готов, поне вече за това ми е спокойно Grinning

# 61
  • Мнения: 427
Честити бебчета-геройчета на двете мами, които са родили преждевременно! Всичко ще бъде наред, те са борбени мъници!
За лигнина- на мен пък ми беше много удобен, слагах си го в гащите за родилки, така се поприкрепяше. Плюсът му е, че е естествен материал и всичко отдолу диша и зараства по-бързо. А в болницата и без това по цял ден лежим. Като ме изпишат вече си слагам превръзки де, че като почна да мърдам повече, си е важно да не се размества на всяка крачка 😅

# 62
  • София
  • Мнения: 1 718
Важното е, че са реагирали бързо и са се погрижили за вас. За мен също такава сигурност е по-важна отколкото суперконфортна среда, но чуденка как ще мине всичко останало.
Кога те раздвижиха след секциото и леко ли мина? Дават ли ти често да виждаш малкия? Имаш ли акушерка, която те следи след операцията? (Мисля че там има такава опция индивидуален акушерски пост, следоперативен).  За кърмене когато бебчо достигне необходимите кг ли ще можеш да пробваш евентуално? Сигурна съм, че скоро ще ти го докарат да си го гушкаш при теб!
Usergirl, честито бебче и на теб!
Смоуки, стискам палци вливките да удължат процеса и да изчакате още колкото може.
Екси, ти си вече напред в седмиците и може да си по-спокойна от нас. Но дано устиска още седмичка-две!
Daisy, преминали сте голямо изпитание и слава Богу всичко се е развило по възможно най-добрия начин! Честит малък герой Борис! Явно идването му на голям празник не е случайно и това ще е твоето специално момче, което идва с мисия в живота.
При кой доктор ти правиха секциото в МД? Аз също се насочих да раждам там именно защото знам, че могат да ни спасят и в най-екстремен случай. След операцията овладяха ли бързо кръвното?
Защо само допегит са ти давали преди...както и да е. Важното е, че нещата са се наредили . Дано скоро го изпишат бебчо в нормално тегло и да се приберете да се гледате вкъщи!
Много положителна енергия и прегръдки и от мен!!
Малко предистория, сутринта бях на рутинен преглед при моя АГ за тонове и рутинно ми се мери кръвното. Като видяхме какво се случва казва веднага МД, коментира и Токуда, че там също може, заради неонатология, но че не е сигурна дали лекарите имат достатъчно опит да овладеят моето състояние. Влязох в спешното на МД, като се видя високо кръвно веднага слезе някой за преглед, в рамките на 2 часа ме вкараха за секциото. Оперира ме екип, който е на смяна, ако сте се следили при някой и запишете него като избор на екип може би въпросния доктор ще дойде да ви изроди, но за спешни състояния не знам как процедират. В отделението после ме лекуваха с 3 вида хапчета едновременно квърното пак си скачаше до 160/100. Дойде интернист за консултация и направо си ми каза, ако искам да почвам диазепан. Общо взето мнението е, че моята хипертония е вторична причинена от друг източник и с препоръка да ме прегледа първо ендокринолог и после добър кардиолог. В момента съм спряла изцяло всички хапчета включително и допегита, защото не ми действат и пак горе долу същите стойности поддържам и не ги усещам. В болницата като чуха лечението (3*1) допегит едва не се изсмяха, че това е много лека терапия за моето състояние (по принцип това е леко лекарство) и е трябвало нещо по-тежкода ми се дава. Като цяло в МД останах с впечатление, че се залага на по-тежки лекарства, за да се овладее едно състояние. Общо взето в МД овладяват спешността бързо, но понякога с много тежки средства, но оставаш жив. Не очаквайте да ви галят с перце, няма значение дали имате лекуващ лекар там или не, строги са, но се грижат добре в отделенията. За някои социално-битови подробности (зависи къде лежите) си имат какво да се желае, но мен това слабо ме интересуваше.

# 63
  • Мнения: 496
Момичета , честито за първите бебчета в темата ни! Сигурна съм ,че съвсем скоро ще се гушкате вкъщи ❤️
Благодаря фъстъче за новата тема, записвам се макар да не съм супер редовна.
Днес влизам в 34 седмица, нищо готово няма. Днес пуснах поръчка за някои неща за родилното за мен, трябва да си изпера нощници ,сутиени за кърмеен и такива неща. Още малко момичета , стискайте кълки както каза мацето ! Пожелавам на всички нещата да се наредят по възможно най-добрия начин.!

# 64
  • Мнения: 378
Привет и от мен!
Честито на момичетата с бебчета. Сигурна съм, че всичко ще е наред с тях!
Често надничам в темата, но тичам по задачи и нямам време да пиша.
Аз съм 31+4дни. Днес влизам в осмия месец. Имам си дата за секцио в началото на декември и смятам да устискам до тогава Simple Smile
Момчетата са около 1.700кг/1800кг всеки, а мама е качила 12 кг. Ноооо, коремът  ми е огромен. Незнам какъв ще стане след един месец. Все си мисля, че няма повече накъде да става по-голям. Бебоците се завъртяха седалищно, с главички под диафрагмата. По-удобно ми беше когато бяха напречно разположени. Незнам защо се въртят без мое разрешение, но какво да ги правиш - мъже Simple Smile
Багаж не съм приготвила все още. В клиниката, в която ще раждам осигуряват всичко за мама и бебе, без бельо за майката, хигиенни принадлежности и дрехи за изписване.
Стискам палци всички бързаци да постоят още малко в корема на мама!

# 65
  • Мнения: 81
Важното е, че са реагирали бързо и са се погрижили за вас. За мен също такава сигурност е по-важна отколкото суперконфортна среда, но чуденка как ще мине всичко останало.
Кога те раздвижиха след секциото и леко ли мина? Дават ли ти често да виждаш малкия? Имаш ли акушерка, която те следи след операцията? (Мисля че там има такава опция индивидуален акушерски пост, следоперативен).  За кърмене когато бебчо достигне необходимите кг ли ще можеш да пробваш евентуално? Сигурна съм, че скоро ще ти го докарат да си го гушкаш при теб!
Usergirl, честито бебче и на теб!
Смоуки, стискам палци вливките да удължат процеса и да изчакате още колкото може.
Екси, ти си вече напред в седмиците и може да си по-спокойна от нас. Но дано устиска още седмичка-две!
Аз бях по спешност и не съм се следила в Майчин Дом, отделно попълването на документите бяха пиши трите имена и подпис, нямах време да чета дори какво подписвам. В реанимация ме приведоха към 16,00 ч., карат се ако се ползва телефон, само доколкото успеете да кажете, че сте ок. Сутринта след като се смени смяната идва рехабилитатор и ви показва упражнения за раздвижване в легнало положение и после обяснява как се става сама. И после ставате много внимателно сама и се опитвате да ходите около леглото и това е. Извеждат от реанимация около часа, който сте влезли. Аз бях изведена около 16,00 ч., но още сутринта бях разкачена от всички системи. Около 14,30 ми махнаха катетър и дренажите, което доста облекчи положението и се опитвах пак да ставам и да ходя до тоалетната. От предишна моя операция за махане на миоми си имах едно на ум боли, не боли, трябва много да се става и да се ходи, колкото можете и наистина на 3-я ден вече ходих доста по-уверено, не се залежавайте. В МД ако успееш да започнеш да се цедиш там и си носиш стелизатор може да се носи кърма на 12-я етаж за съответното бебе да се дава. Но на мен никой нищо не ми обясни и разбира се от стреса нямах нищо. Чак вкъщи вчера си взех помпа и специален крем за зърна и започнах да се цедя, засега изцеждам по около две супени лъжици от двете гърди, положителното е дори и да не успея да вдигна особено много количествата изцедена кърма самата матка се контрахира и изхвърля лохиите почти без болка докато се цедя.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 718
Мерси, Дейзи за споделения опит! Теб след реанимацията на кой етаж те сложиха? Не може ли да си избереш 12-тия или не винаги дават възможност за избор?

# 67
  • Мнения: 81
Мерси, Дейзи за споделения опит! Теб след реанимацията на кой етаж те сложиха? Не може ли да си избереш 12-тия или не винаги дават възможност за избор?
Питаха ме на кой искам на 7-я или 12-я. Честно казано нямах на идея каква е разликата. Аз избрах седмия етаж и май нямаше стая с отделна баня и ме настаниха в стая с три легла и обща баня на етажа. Ако изберете този вариант избирайте стая най-близко до неонатологичния сектор (765 стая е най-близо). На 12-я етаж е т.нар. ВИП и бебета стоят денонощно при майките, имало консултант за кърмене на етажа. Стаите били единични и двойни всяка със собствена баня, единичните една майка ми каза, че струва 150 лв. на вечер. На седмия етаж безплатните стаи са по три легла, чисто е сравнително, има мивка с топла вода в стаята. За общата баня и тоалетна няма да коментирам, преживява се, но не е най-чистото място, носете си много мокри кърпи и тоалетна хартия. На седмия етаж има и двойни стаи към тях със собствена баня и тоалетна и телевизор. Колко е цената не мога да кажа. Бебета се дават за по един час в часовете 7,10,13,22 ч. и от 16 до 20ч. за 4 часа. През останалото време сте без тях. Положителното е, че заради честите позиви за ходене до тоалетната и тя беше в коридора аз трябваше да ставам често и да ходя много, което ми помогна много бързо да се раздвижа след секциото. Със свижданията, разходките до кафето на първия етаж на ден навъртах по 1500/2000 крачки. Свижданията са пред асансьорите, няма определено време, най-добре е следобед от 14-16, защото бебето не е с вас. Сутринта имате визитация, дават ви сведения за бебета в определен час, във всяка стая има папка с графика и нещо като правила на отделението.

# 68
  • Мнения: 132
Момичета днес сте много тихи.. Аз бях на преглед и при меренето на кръвното се установи, че е 135 на 85. АГ не остана очарована и ми увеличи приема на магнезия 3х1 плюс 3х1 но шпа. Кафето, което пия сутрин каза да го заменя с безкофеиново и да почвам тонове. За сега няма да ми изписва допегит да видим тази седмица и другата ще вдигам ли по-високо кръвно или не. От сутринта до сега съм много притеснена, до нищо не ми е...на всичкото отгоре като отидох и до другата ми АГ по здравна каса за болничния, тя пък ми съобщи, че плацентата ми не била много зряла, но все пак съм отивала към 2ра степен..направих грешката да не си следя кръвното.. Тук покрай вас написаното от 2.. 3 дни го наблюдавам и забелязах, че сутрин като стана е над 130 и до обяд е вече нормално.. Надявам се да е от кафето.. Сестра ми пък преди малко каза, че пръстите на ръцете ми били доста надути.. Днес направо...🥺🥺🥺 Единственото хубаво е, че бебето е добре и вече е почти 2,500кг. Съжалявам за дългия пост.. Просто трябваше да си го излея.. 🥺🥺🥺

# 69
  • Мнения: 258
Момичета днес сте много тихи.. Аз бях на преглед и при меренето на кръвното се установи, че е 135 на 85. АГ не остана очарована и ми увеличи приема на магнезия 3х1 плюс 3х1 но шпа. Кафето, което пия сутрин каза да го заменя с безкофеиново и да почвам тонове. За сега няма да ми изписва допегит да видим тази седмица и другата ще вдигам ли по-високо кръвно или не. От сутринта до сега съм много притеснена, до нищо не ми е...на всичкото отгоре като отидох и до другата ми АГ по здравна каса за болничния, тя пък ми съобщи, че плацентата ми не била много зряла, но все пак съм отивала към 2ра степен..направих грешката да не си следя кръвното.. Тук покрай вас написаното от 2.. 3 дни го наблюдавам и забелязах, че сутрин като стана е над 130 и до обяд е вече нормално.. Надявам се да е от кафето.. Сестра ми пък преди малко каза, че пръстите на ръцете ми били доста надути.. Днес направо...🥺🥺🥺 Единственото хубаво е, че бебето е добре и вече е почти 2,500кг. Съжалявам за дългия пост.. Просто трябваше да си го излея.. 🥺🥺🥺
Аз също не си следя много системно кръвното и го отчитам като грешка. За отоците,  и аз имам, особено на ръцете, изпитвам и болка при свиване на пръстите, особено сутрин. Мисля, че е нормално предвид напредналата бременност и задържането на вода.

# 70
  • Мнения: 311
Аз утре съм на тонове за втора седмица /точно в 34 г.с. ще съм утре/ не мога да повярвам, че толкова бързо минава времето....от днес официално съм в 45-дневния болничен 🤷
Тъкмо свикнах да съм бременна и сега ?!
Сама си намалих да не кажа спрях но шпато, иначе си пия магнезия 3*1 ..
Спането става все по-трудно, болят кокаляци, пишкам по 1-2 на нощ ...Беба шава якооо, чак боли понякога ....взех одеалце на плета от скука...в същото време багаж не съм събирала, аз й нищо не съм купувала освен нощница и сутиен за кърмене ...кръвното си го меря всяка сутрин, понякога и вечер на моя си глава ...иначе АГ го мери веднъж в месеца около 110/70 е...
Интересно е напоследък при мен, че откакто съм болничен вече 2-3 седмици доста си развалих храненето /съгрешавам с тесто и сладко/, а захарта ми даже е по-добре... възможно ли е с наближаване на раждането нещата да се нормализират? /Не пия лекарства, само диета и движение/

# 71
  • Мнения: 1 845
От над 20 дни рано сутрин кръвното ми е около 136-138/90-95 при първо мерене и веднага след това правя 2ро мерене и вече 125/85-90. Пия коринфар 3х1,небилет, дузодрил и омега 3,понякога дори от тях не пада под 130/87. Ходих на кардиолог(следяща основно бременни)-всичко било ок със сърцето…. И не виждала смисъл от допегит 🙄🙄🙄 а мен си ме е страх много от прееклампсия, предвид многоплодната бременност и съм само в 31 гс. Понякога са ми подути пръстите на ръцете.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 718
Аз официално влязох в 45-дневния от 27.10. Днес бях на тонове в Щерев, добре са. Кръвното ми беше 125/75 в кабинета. И аз съм на 3х1 коринфар и половинка небилет сутрин. 34 навършена седмица съм, от утре съм в 35-та.
Пръстите по ръцете ми също са леко издути, малко пръстени ми стават от преди (но това е от известно време). Иначе нямам отоци по краката и ръцете.
Питах за подутите срамни устни (попаднах на проф Тимева дежурен лекар за разчитане на тоновете), тя ме видя и със спекулум доста обстойно и каза, че няма друго възпаление освен спукани капилярчета и претриване. Даже не счете за нужно да взима микробиология. Каза ми да продължа компресите с риванол, да нося само памучно бельо без ежедневни превръзки и ми даде едно кремче за мазане хепароид.
На тоновете лежах до едно момиче, което преносваше с една седмица. Каза, че какво ли не пробвала да го прикани да излиза - интензивно ходене, стълби, секс, но детето не щяло и не щяло да се ражда и от утре щели да й пускат системи окситоцин да започва раждането. Иначе бременността започнала трудно - с Ковид, отлепяне на плацентата, обилен кръвоизлив, системи, лежане за задържане. Но после се хванало здраво и до днес - никакви проблеми. Та някой път като се вкопчи и реши да не излиза, и това се случва. Вика добре си му е така,  храня го с разнообразни храни всеки ден, комфортно му е. Пожелах й скоро да се покаже на бял свят и да му се радва.
Дано и ние износим максимално близо до термин!
Нощем и при мен си е мъка въртенето с тоя корем. По 2-3 пъти ставам за пишкане. А сутрин съм като парцал.
Плацентата ми е степен 2. Явно на тоя етап е нормално.

# 73
  • Мнения: 81
Момичетата недейте с тези притеснения, че аз от много притеснения адски много стрес си докарах и резултатите са налице. Сега като връщам лентата назад и се замислям за разни мои страхове, започналите проблеми със съня, хроничната преумора и ходенето на работа допълнително се докарах с този резултат. От месеци аз успявам да заспивам 6/7 часа без прекъсвания, а преди посред нощ обикалях около квартала, за да се успокоя и да успея да заспя.

# 74
  • Мнения: 750
Криси и мен преди седмица ми измериха на тонове 130/90 след яко бързане и бъхтене, притесних се и от тогава взе да ми се вдига на 1во мерене, пия си допегит, бях в 11 гс на кардиолог - здраво сърце, сега пак ще ходя за всеки случай според АГ не е лошо пак да ме види (аз съм убедена че сърцето ми е здраво)
5 дни при 1во мерене е по-високо от стрес при мен. Днес в кабинета беше 119/70 АГ ме похвали, че съм се успокоила. В 34+5 съм аз ако е от значение.

Общи условия

Активация на акаунт