Отговори
# 675
  • Мнения: 33
Честито, tedizza! Да сте здрави пожелавам и много радост!

# 676
  • Свищов
  • Мнения: 47
Здравейте и от мен 🙂
И аз не съм влизала отдавна, но днес има много радост 🥰
Честито на всички мами ☺
И аз съм сред родилите днес. Имах насрочен час за утре сутринта за тонове и махане на серклаж, но през нощта бебка реши да избърза и в 9:46 часа днес родих. Родих в началото на 37 седмица, бебчето е много малко само 2440 гр. и 46 см и заради това още не са ми я дали в стаята при мен.
Иначе родих нормално и много бързо, в 5 часа сутринта ме приеха в болницата и в 10 часа вече имах бебе. Казаха ми, че съм го изстреляла за 10 мин. 😄
Пожелавам на всички, които им предстои бързо и безпроблемно раждане като моето ☺

# 677
  • Мнения: 564
Здравейте и от мен 🙂
И аз не съм влизала отдавна, но днес има много радост 🥰
Честито на всички мами ☺
И аз съм сред родилите днес. Имах насрочен час за утре сутринта за тонове и махане на серклаж, но през нощта бебка реши да избърза и в 9:46 часа днес родих. Родих в началото на 37 седмица, бебчето е много малко само 2440 гр. и 46 см и заради това още не са ми я дали в стаята при мен.
Иначе родих нормално и много бързо, в 5 часа сутринта ме приеха в болницата и в 10 часа вече имах бебе. Казаха ми, че съм го изстреляла за 10 мин. 😄
Пожелавам на всички, които им предстои бързо и безпроблемно раждане като моето ☺
Ех че хубави новини- да ти е жива и здрава бебка и много да те радва ❤🥰 На всички пожелавам само хубави мигове ❤

# 678
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 649
Добре дошли, девойки! Heart

Теди, само искам да кажа, че това, което четеш, не е практиката.
Доколкото имам близки и по-далечни впечатления от най-често даващите дежурства, изобщо не мисля, че ще те оставят да се мъчиш излишно, ако могат да минат към секцио и това е твоето желание.

# 679
  • Мнения: 258
Честито на всички родили! Да са здрави и пухкави бебоците,  а на вас, момичета, бързо възстановяване! HeartHeartHeart

# 680
  • София
  • Мнения: 11 783
Ехаа тедизза и иврто честити девойки!

# 681
  • Мнения: 33
I v e t o, честито, да сте живи и здрави и бързо възстановяване!

# 682
  • Мнения: 187
Колко много прекрасни новини Simple Smile
Честити да са всички бебенца, да са здрави и да носят много радост Simple Smile
На мамите бързо възстановяване.
Аз съм 34+6 г.с., ходя на тонове, тази седмица ще говорим за раждането и вече започва да ми става притеснено.
Вие кога стегнахте багажа за родилното?

# 683
  • Мнения: 571
Какъв бебевалеж в групата последните дни 🥰 То почти не останаха бебета за Декември ☺️
  Да са ви здрави бебенцата на всички ,а на вас ,мами, бързо възстановяване,  скоро да си ги гушкате и да се прибирате вкъщи ! 🍀

# 684
  • София
  • Мнения: 484
Tedi, Iveto честити да ви бъдат бебчетата Purple Heart, много да ви радват а вие бързо да се възстановите!

~Emerald~ благодаря че се включи-даде ми спокойствие. Flowers Hibiscus

# 685
  • Мнения: 377
#tedizza, Честита Моника!, 🙂 Щастливо детство й желая, а на теб - лесно възстановяване. Iveto, Честита принцеса и на теб! 🙂 Да бъде благословена и щастлива! Прекрасно е, че раждането ти е било безпроблемно и бързо, дай Боже всеки му🙂
Danito, аз съм в 34 г. с. и 6 дни и края на 33 стегнах моя багаж, а миналата седмица на бебето и ММ ми. Идеята е да си вземем семейна стая живи и здрави и съм сигурна, че той няма да помисли да си опакова домашни дрехи, а с външни е малко тъпо при новороденото. Просто като съм подготвена, съм по-спокойна и не го мисля 🙂

Последна редакция: вт, 21 ное 2023, 18:29 от elface

# 686
  • София, България
  • Мнения: 3 623
tedizza, I v e t o,  честито бебета! Да са ви много здравички госпожиците Heart Станахме ноемврийска тема, вярно Grinning

# 687
  • София
  • Мнения: 1 721
Tedizza и Ивето, честити ви малки принцески! Да са ви живи и здрави, да растат нежни и красиви и да ви донесат много усмивки!
Наистина много  от нашите декемврийчета, станаха ноемврийчета, но явно така е било писано!
Иве, и моят юнак се роди в началото на 37-ма, и той мъничък почти 2300, 46 см.
Спокойно, ще порастнат бързо! Не си бях представяла, че ще държа в ръце толкова миниатюрно и крехко същество, което същевременно така силно ще ме стиска с малките си ръчички. Такива са душици тия бебенца Heart
Теди, не се притеснявай, силните болки от контрахирането на матката са първите 36 часа. После с движението става все по-добре и по- лесно. Аз сега съм на етап болки в гърба и кръста от слизането на кърмата.
Малкият обаче свикна на шише и отказва да засуче. А на мен гърдите ми са налети, ще се пръснат. Почнах да се цедя, но е голяма мъка докато се отпушат каналчетата. Та едно спира, почва друго.
Последните два дни и кръвното ми падна от изтощение, мериха ми на два пъти 110/70 и тая сутрин дори 100/60! Спрях всякаква антихипертензивна терапия по предписание на лекарите, за да не ми се завие свят и да изпусна малкия. Той е още на вливки с антибиотик заради една бактерия в ушенцето. Ще ни държат до петък да се оправи напълно. Педиатрите тук добре се грижат за него. Изобщо разликите като отношение и грижи  на 5-тия етаж, в реанимацията и на 12-тия в МД са големи. Но не съжалявам за избора си. Екипът на Дяволов и най-вече той самият свършиха чудесна работа. Извадиха бебето бързо, спиналната упойка беше точно дозирана - нито вдигнах кръвно по време на операцията, нито след това. Краката ми можеха да се мърдат 2 часа след края на интервенцията. Отърваха ме и от миомата, 2 в 1. Катетърът, който ми слагаха в началото без упойка не ме болеше много, само имаше малко неприятно усещане като щипане. За тая интервенция, заедно с рязането на миомата изгубих само 400 мл кръв. Дяволов практикува вътрешен шев и няма да има махане на конци. Сменят ми дишащата лепенка през ден и не усещам проблем със зарастването на белега.
Лохии имах обилни първите 48 часа, даже ми сменяха чаршафа под мен докато бях с лигнините в реанимация. От третия ден минах на нормални превръзки като за 3-ти ден цикъл. Кръвта стана розова като от мито месо (сори за натурализма). И днес 5-ти ден така слабо си тече. Не усещам някаква особена миризма. Когато пробвам да цедя мляко, потича малко по-обилно, но същия цвят.
Не исках да ви занимавам с такива натурализми, но писах тия работи заради момичетата, които питат как вървят тия работи.
Бързо възстановяване на пресните мами и да се готвят следващите по реда си! It's raining babies!!!

# 688
  • Мнения: 377
Лейди Роуз, аз мисля, че всяка информация е полезна тук. Аз, честно казано, предпочитам натурализма, или иначе казано да зная за какво става въпрос, вместо да живея в затъмнение и да се вкарвам в други филми. Бързо оздравяване на малкия герой и на теб😄
Аз си купих едно яке от Lidl с място за бебето. Сега си търся слинг или тип раница за под якето. Може ли да ме посъветвате в този случай, зад под връхна дреха, кое е по-удобно и не е трудно за връзване/употреба? Simple Smile

Последна редакция: вт, 21 ное 2023, 21:06 от elface

# 689
  • Мнения: 564
Lady благодаря за споделеното, на мен лично ми е много полезно ! Радвам се, че се възстановяваш вече.
По принцип лохиите освен розовеещи какъв друг цвят могат да бъдат? Примерно, ако имаме 2-3 седмици след раждането лохии с ярко червен цвят дали е нормално?

Общи условия

Активация на акаунт