Имате ли лоши впечатления за 5-та гимназия, Варна?

  • 973
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте! От известно време с дъщеря ми обсъждаме коя ще е подходящата гимназия за нея, защото й предстои кандидатстване. Първоначално се бяхме насочили към 5-та гимназия, за да излезе с още един език, а и все пак това се смята или по-скоро се смяташе за една от престижните гимназии във Варна, но други родители и техните деца ме накараха да се замисля дали това ще е добър избор. Доста притеснителни неща ми бяха разказани и показани - снимки на физкултурния салон покрит с мухъл, кутия с хлебарки в една от стаите,директорката държала проблемни учители и не желала да се обсъждат тези проблеми. Въпреки своята репутация за елитно учебно заведение, на мен ми изглежда сякаш гимназията няма пари и интерес да инвестира в нещо толкова фундаментално като чистотата. Сравнително с по-непрестижни училища 5-та гимназия изостава значително в създаването на подходящи условия. Дъщеря ми иска да научи трети език и да е в добра среда,но не смятам, че да я пратя в тази езикова гимназия ще е най-доброто за нея. Вторият вариант, който обмисляме, е четвърта или трета гимназия.Искам да попитам другите родители, чиито деца са в пета или са били в пета, дали имат лоши впечатления от институцията?

# 1
  • Мнения: 371
Нямам преки впечатления от гимназията, но като кандидатстваше моят син преди две години и проучвах нещата, разбрах,че пета гимназия НЕ е езикова гимназия,а ГПЧЕ - гимназия с преподаване на чужди езици. Има разлика в броя на предметите, които се изучават на чужд език в девети клас. Езикови са първа и четвърта гимназии.

# 2
  • Мнения: 4
Нямам преки впечатления от гимназията, но като кандидатстваше моят син преди две години и проучвах нещата, разбрах,че пета гимназия НЕ е езикова гимназия,а ГПЧЕ - гимназия с преподаване на чужди езици. Има разлика в броя на предметите, които се изучават на чужд език в девети клас. Езикови са първа и четвърта гимназии.
Благодаря ви за уточнението. Синът ви в някоя от двете гимназии ли е? Ако да, може ли да ми кажете дали сте доволна и дали той се чувства добре в средата?

# 3
  • Мнения: 371
Нямам преки впечатления от гимназията, но като кандидатстваше моят син преди две години и проучвах нещата, разбрах,че пета гимназия НЕ е езикова гимназия,а ГПЧЕ - гимназия с преподаване на чужди езици. Има разлика в броя на предметите, които се изучават на чужд език в девети клас. Езикови са първа и четвърта гимназии.
Благодаря ви за уточнението. Синът ви в някоя от двете гимназии ли е? Ако да, може ли да ми кажете дали сте доволна и дали той се чувства добре в средата?
Не мога да помогна -в крайна сметка избра МГ. Доволни сме засега.

# 4
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
Пета гимназия никога не е била топ. Имаше един период, в който си заслужаваше ученето на немски там. Ако едно дете иска да учи език, местата са Първа и Четвърта.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36
...Доста притеснителни неща ми бяха разказани и показани - снимки на физкултурния салон покрит с мухъл, кутия с хлебарки в една от стаите,директорката държала проблемни учители и не желала да се обсъждат тези проблеми. Въпреки своята репутация за елитно учебно заведение, на мен ми изглежда сякаш гимназията няма пари и интерес да инвестира в нещо толкова фундаментално като чистотата.
Здравейте, дъщеря ми тази година завършва 4ЕГ. Ако състоянието на базата е водещо при избора на училище, то и Френската гимназия не е много за предпочитане. Само на първия етаж класните стаи са реновирани, но след 8 клас се започва великото преселение от стая в стая всеки час, като това включва и мазата. По отношение на ученето на чужди езици - смея да кажа, че това зависи и от самото дете и до колко новия език ще му допадне. Дъщеря ми категорично заяви, че иска да учи френски език, това й беше и първо желание и въпреки, че не случи на учител, продъжава да го учи с желание и интерес! Не съжелява, че е избрала 4ЕГ и пак би направила този избор! Относно Пета гимназия - имаме познати деца, които учат там. Ами доволни са, но пак казвам много си зависи от детето...
Ако имате въпроси или ви интересува нещо - на среща съм!

# 6
  • Мнения: 4
...Доста притеснителни неща ми бяха разказани и показани - снимки на физкултурния салон покрит с мухъл, кутия с хлебарки в една от стаите,директорката държала проблемни учители и не желала да се обсъждат тези проблеми. Въпреки своята репутация за елитно учебно заведение, на мен ми изглежда сякаш гимназията няма пари и интерес да инвестира в нещо толкова фундаментално като чистотата.
Здравейте, дъщеря ми тази година завършва 4ЕГ. Ако състоянието на базата е водещо при избора на училище, то и Френската гимназия не е много за предпочитане. Само на първия етаж класните стаи са реновирани, но след 8 клас се започва великото преселение от стая в стая всеки час, като това включва и мазата. По отношение на ученето на чужди езици - смея да кажа, че това зависи и от самото дете и до колко новия език ще му допадне. Дъщеря ми категорично заяви, че иска да учи френски език, това й беше и първо желание и въпреки, че не случи на учител, продъжава да го учи с желание и интерес! Не съжелява, че е избрала 4ЕГ и пак би направила този избор! Относно Пета гимназия - имаме познати деца, които учат там. Ами доволни са, но пак казвам много си зависи от детето...
Ако имате въпроси или ви интересува нещо - на среща съм!
В мазата ли?! Като изключим инфраструктурната тема, 4-та гимназия звучи доста обещаващо щом дъщеря ви е щастлива и мотивирана. Семейна приятелка е завършила 4-та с френски и ми е разказвала много за госпожата си (мисля, че фамилията беше Здравкова)  и е изключително доволна от методите ѝ и учебното заведение като цяло. Тя ли преподава на дъщеря ви? И също какви са вашите лични впечатления от социалната среда? Благодаря ви, че споделихте опита си ще говоря с моята дъщера за този вариант Simple Smile .

# 7
  • Варна
  • Мнения: 36
Друг учител има дъщера ми по ФЕ, но това е вече въпрос на късмет. В никакъв случай не казвам, че е лош, просто методите на преподаване не съвпадат с нейните "изисквания" Simple Smile
Като социална среда мисля, че ако детето иска да общува, участва или има някакви таланти, 4ЕГ предоставя много възможности за изява - Френската гимназия е известна със своя артистичен живот!!! Например, дъщеря ми всяка година участва  в организирането на концертите по случай празника на училището. Обожава учителите си по специалните предмети, ходят по екскурзии, по ресторанти - общо взето като се учи се учи,  като се забавляват се забавляват като хората Wink

# 8
  • Мнения: 4
Друг учител има дъщера ми по ФЕ, но това е вече въпрос на късмет. В никакъв случай не казвам, че е лош, просто методите на преподаване не съвпадат с нейните "изисквания" Simple Smile
Като социална среда мисля, че ако детето иска да общува, участва или има някакви таланти, 4ЕГ предоставя много възможности за изява - Френската гимназия е известна със своя артистичен живот!!! Например, дъщеря ми всяка година участва  в организирането на концертите по случай празника на училището. Обожава учителите си по специалните предмети, ходят по екскурзии, по ресторанти - общо взето като се учи се учи,  като се забавляват се забавляват като хората Wink
Наистина е важно да има отношение между учителите и учениците, намерили са общ език явно. Щом е поле за изява на креативност, мисля че ще е подходящата гимназия. Извънкласните дейности и тези в училище са много хубаво нещо, което за съжаление замира, защото на никого не му се занимава вече Sad , но щом това училище ги крепи  и е пълно с амбициозност говори добре за институцията. Благодаря ви за отделеното време, оставихте и на мен, и на дъщеричката ми много добро впечатление за училището.

Общи условия

Активация на акаунт