Раждане в Майчин Дом - София (10 тема)

  • 20 922
  • 372
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 052
Здравейте, искам да си направя преглед, на който имам право в рамките на 1 месец след секциото. В епикризата пише, че се прави в 210 кабинет. Знаете ли трябва ли да записвам час предварително или направо отивам и чакам? Blush

# 76
  • Мнения: 233
Здравейте, искам да си направя преглед, на който имам право в рамките на 1 месец след секциото. В епикризата пише, че се прави в 210 кабинет. Знаете ли трябва ли да записвам час предварително или направо отивам и чакам? Blush
Не мога да дам отговор на въпроса Ви, но може ли да споделите малко повече за секциото ви, стаята, доктора, как мина всичко?

# 77
  • Мнения: 6 052
Аз малко по-назад споделих. Мен ме приеха по спешност заради друг проблем и решиха, че съм за спешно секцио. Докторът не си го избрах аз, казаха ми че ще ме оперира д-р Хранов, за което попълних бланка за избор на екип и заплатих 900 лв. Отделно заплатих 300 лв. за 4 нощувки (по 75 лв. на вечер) на 12ти етаж в двойна стая. Стаите са хубави, просторни, със собствена баня и тоалетна. Персоналът - има и страхотни сестри и акушерки, има и такива, чието отношение и вечно криво настроение не ми се понравиха никак, но това е положението. Бебетата са си основно при майките. От самото секцио засега нямам оплаквания. Мина бързо и не беше толкова страшно. Blush Сега ми предстои преглед, за да видим наред ли е всичко.

# 78
  • Мнения: 3 205
Докторът не си го избрах аз, казаха ми че ще ме оперира д-р Хранов, за което попълних бланка за избор на екип и заплатих 900 лв.
Е това защо? Хем не го избираш ти, хем плащаш избор 🙄 Странна работа

# 79
  • Мнения: 2 031
Е, не е прецедент. Скубят, скубят...но са най-добрите.

# 80
  • Мнения: 6 052
Докторът не си го избрах аз, казаха ми че ще ме оперира д-р Хранов, за което попълних бланка за избор на екип и заплатих 900 лв.
Е това защо? Хем не го избираш ти, хем плащаш избор 🙄 Странна работа
Ами по принцип не би трябвало да плащам, но реших да не правя проблем. Не се знаеше ако не го бях подписала кой щеше да ми направи секциото. Аз трябваше да родя в Надежда, но там искаха да ме хоспитализират чак след 4 дни, а не можех да чакам толкова. При тамошните 3070 лв. за раждане, 900 лв. ми се видяха направо без пари. Grinning А и бях благодарна, че съм в болница под наблюдение и сметнах, че си заслужава да си платя.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 721
Боби, не знаех, че се прави този преглед в 210 кабинет (този, в който ни приемаха в болницата в деня преди секциото?)
Аз смятах да си го направя при моя лекар, когато ме вмъкне за преглед.
И аз нямам никакви оплаквания след секциото, бързичко се възстанових.

# 82
  • Мнения: 6 052
Ами в епикризата ми го пише. При теб е по-различно, защото все пак си имала избран от теб лекар, с който си контактувала и преди раждането и според мен е нормално той да те види. Blush Ще звънна да питам дали се записва час, защото никой не отговори на въпроса ми тук. Мен ме приеха през спешното и не съм минавала през този 210-ти кабинет.

# 83
  • Мнения: 3 205
След всяка операция се полага такъв преглед. И в моята епикриза го пише. Но аз си отидох при лекаря ми, когато той ми каза (беше след около 40 дни, не до месец след секциото) Синът ми има две операции и на него му се полагаха по епикриза такива прегледи до месец, но и с него не сме се възползвали. Ходихме когато лекарите казваха. Отиди без час, според мен ще те прегледа просто, който е дежурен. Едно око на белега и един бърз ехограф да видят матката. Това е

# 84
  • Мнения: 2 031
И след естествено раждане се полага преглед. Пише и в моята епикриза.

# 85
  • Мнения: 83
Здравейте! Някой има ли запознат с провеждането на секцио по желание в Майчин дом? Всъщност не е точно по желание, защото бебето е с увита пъпна връв и вървяща доста напред главичка по размери и съответно не ми се рискува с естествено раждане, но според докторката ми , която работи и в Майчин дом, това не са задължителни индикации за секцио и трябва да получим някакво разрешение/ разписване за секцио от по-горе поставени лица. Искам да съм с избор на екип и да си платя естествено. Възможно ли е в МД да ми бъде извършена операция поради притесненията ми? Благодаря!

# 86
  • Мнения: 233
Здравейте! Някой има ли запознат с провеждането на секцио по желание в Майчин дом? Всъщност не е точно по желание, защото бебето е с увита пъпна връв и вървяща доста напред главичка по размери и съответно не ми се рискува с естествено раждане, но според докторката ми , която работи и в Майчин дом, това не са задължителни индикации за секцио и трябва да получим някакво разрешение/ разписване за секцио от по-горе поставени лица. Искам да съм с избор на екип и да си платя естествено. Възможно ли е в МД да ми бъде извършена операция поради притесненията ми? Благодаря!
Не мисля, че някой трябва да ти разрешава подобно нещо, вероятно за документите пишат някаква лъжлива информация и толкова. В петък съм на среща с доктора ми за раждането и ще дам повече информация. Тъй като аз вероятно ще раждам с операция , за сега нямам показания за това, просто се притеснявам от естественото раждане.

# 87
  • Мнения: 3 205
Освен ако не е стажантка въпросната лекарка, би трябвало сама да може да решава какво ще бъде раждането, без да получава “разрешение отгоре” Причина винаги може да се измисли и “впише” в документацията

# 88
  • Мнения: 591
Щом ще бъдеш с изобр на екип тогава лесно - отиваш да говориш с лекаря,  който си избрала и двамата заедно си решавате как ще протече раждането. Той те записва с дата за секцио и причина някаква и готово.
Не знам как става без изобр.

# 89
  • Мнения: 83
Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт