Тестват BG Alert (система за ранно предупреждение)

  • 9 750
  • 214
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 752
При вътрешни тестове на системата BG ALERT изпълнителят на софтуера по погрешка е въвел съобщението да се излъчи в реална среда, вместо в тестова, каза директорът на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГДПБЗН) главен комисар Александър Джартов по БНТ.
Аматьори!

# 61
  • Варна
  • Мнения: 17 997
Не знам. Аз вече съм склонна да мисля, че и това е "активно мероприятие" като решението на лелките от ЦИК за забрана на машинното гласуване.
Защо в някои съобщения е намесен президента?
Пускането на тестова аларма без предупреждение, трябва да е подсъдно. Надявам се някой да ги осъди тези идиоти.
Не трябва да им се разминава с оправданието за некадърност. Някой ден някой ще плати с живота си некадърността им.

# 62
  • Мнения: 14 700
Ако пък е от некадърност,да хвърля оставка и да се маха.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 17 997
Ако пък е от некадърност,да хвърля оставка и да се маха.
Ами то няма друга опция. Или е некадърност или умишлено.
И после как ще имаме доверие на подобни аларми?
Сложили сульо и пульо да се заиграва със страховете на хората. Да им раздадат и по едно ядрено куфарче.

# 64
  • Мнения: 384
Това ми напомня на легендарното "Коле, получи ли" от екипа на ДСК. Grinning

# 65
  • Мнения: 2 081
Друг път имало ли е такива “ тестове”? Защо се пускат сега?
Следя новини и никъде не съм попадала на информация за това. Разбрах, че някои са получавали такива съобщения, но от БГ оператор ли?

# 66
# 67
  • Варна
  • Мнения: 17 997
Друг път имало ли е такива “ тестове”? Защо се пускат сега?
Следя новини и никъде не съм попадала на информация за това. Разбрах, че някои са получавали такива съобщения, но от БГ оператор ли?
В края на 2022 сме поели ангажимент да се включим в тази система на съобщения за  тревога чрез мобилните телефони.
Решили са да започнат да я тестват през ноември, нещо за 7ми ноември четох. Това днешното е непланирано.

Иначе съм получавала това лято такива съобщения за тревога в Гърция от гръцки мобилен оператор /чрез роуминг/, които си бяха съвсем реални. Даваха информация къде да да се евакуират жителите от съответните населени места заради пожарите.

Последна редакция: чт, 02 ное 2023, 00:28 от Хексе

# 68
  • Мнения: 2 081
Хексе, благодаря, наистина нямах представа, нито съм попадала на информация за това.

# 69
  • Мнения: 1 047
Тук в Канада предупреждават предварително
По няколко пъти

# 70
  • Мнения: 5 280
Защо в някои съобщения е намесен президента?
Обяснено е в сайта.

ВАЖНО! Заглавието на прозореца, където се визуализират съобщенията "Сигнал от президента" / "Presidential alert" няма връзка с Президентската институция, а текстът е заложен от производителите на операционните системи.

https://www.bg-alert.bg/#/news/37/news

# 71
  • Варна
  • Мнения: 17 997
Защо в някои съобщения е намесен президента?
Обяснено е в сайта.

ВАЖНО! Заглавието на прозореца, където се визуализират съобщенията "Сигнал от президента" / "Presidential alert" няма връзка с Президентската институция, а текстът е заложен от производителите на операционните системи.

https://www.bg-alert.bg/#/news/37/news
Т.е. превели са буквално нещо от някъде?

# 72
  • Мнения: 2 490
От страницата на Vivacom във Фейсбук:
"Уважаеми клиенти,

По време на тестове за автоматично изпращане на съобщения от системата БГ-алърт към Министерството на вътрешните работи, която се внедрява в момента, системен интегратор е изпратил тестово съобщение към абонатите на Vivacom, за което ние не бяхме уведомени.

Извиняваме се за причиненото неудобство и вярваме, че възложителят на системата ще вземе необходимите мерки, за да не бъде всяван смут в населението
Ще продължим да работим с институциите за внедряване на необходимата система по уведомяване, като ще настояваме за по-добри процедури за оповестяване.

Екипът на Vivacom"
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02Za9LZtTFL9xqE … d=100064478418679

# 73
  • Варна
  • Мнения: 17 997
Т.е. виновни няма, никой няма да поеме отговорност.
Прехвърлят си топката.. Поне извинявайте казаха.

# 74
  • Мнения: 2 925
Виновни са некадърните служители на фирмата интегратор, дето така и не я споменават коя е. Но като знам кои са 3-4те фирми дето им се дават такива поръчки от години, в най-добрия случай това са студенти дето не са успели да си намерят по-добра работа.

Общи условия

Активация на акаунт