Ще гласувате ли в неделя?

  • 7 960
  • 315
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Гласувахте ли на местните избори миналата неделя?
А ще гласувате ли на балотаж тази седмица?

Кандидатът за кмет, за когото гласувах аз, не е на балотаж. Не подкрепям нито един от двамата, останали да се борят. Ясно е обаче, че все един от тях ще спечели, независимо дали аз гласувам или не. Но самата аз се колебая между това да не гласувам, да гласувам с “не подкрепям никого” и това да се опитам да изровя възможно най-много информация за двамата, да взема информирано решение кое е по-малкото зло и да гласувам за него. И като че ли последния вариант ми се струва най-правилен.

П.п. в правилата видях, че подобни теми са допустими. За да може темата да просъществува и да не я заключат модераторите, не споменавайте конкретни кандидати, партии и коалиции. Нека обсъдим важността и смисъла от това да гласуваме.

Последна редакция: чт, 02 ное 2023, 14:43 от Martnen

# 1
  • Мнения: 31 966
Гласувах.
Но мисля повече да не гласувам.[

# 2
  • Мнения: 11
Гласувах.
Но мисля повече да не гласувам.[

Защо? Не виждаш разлика между кандидатите или нямаш време да отидеш да гласуваш?

# 3
  • Мнения: 25 695
Гласувах, но тази неделя няма да гласувам, защото нашият кмет си взе изпита от първия път. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 275
Да, за да има човек някакви претенции после, първо трябва да е гласувал.

# 5
  • Мнения: 12 848
Много ясно, ще гласувам.
И не с "Всички са маскари", най-малкото, защото не е вярно.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 3 037
Напомням правилата!

Цитат
Без политически проучвания, пропаганда и агитация   
Не допускаме и премахваме съдържание с политическата агитация, в това число проучвания от типа "за кого ще гласувате/кого подкрепяте", агитационни и политически текстове, изображения, аудио и видео, настройващи ЗА или ПРОТИВ която и да било партия, партиен или политически представител и всякакъв тип съдържание, което може да бъде класифицирано като политическа пропаганда или антипропаганда.
Допустими са теми, разискващи начина на гласуване и изборния процес.
Допустими са и теми от рода на "Ще гласувате ли?"/"Гласувахте ли?", но без да се уточняват партии, коалиции и кандидати.

# 7
  • Мнения: 31 966
Гласувах.
Но мисля повече да не гласувам.[

Защо? Не виждаш разлика между кандидатите или нямаш време да отидеш да гласуваш?
Време има.
Няма за кого.
А и да се разкарвам за фалшиви избори ми писна.

# 8
  • Мнения: 355
В подобна ситуация и дилема съм. Досега не съм пропускала избори. Много ми е трудно за този балотаж, но смятам все пак да гласувам. Това е един от малкото начини все пак да изразим някаква гражданска позиция и да намалим ефекта от купения и манипулиран вот. Това е основният ми мотив всъщност. Писна ми да ми избират някого/някои с фалшифициране на вота, с купени с няколко кебапчета гласове или с "ти - на мене, аз - на тебе".
А и ако има възможност за гласуване с машина - ще е още по-добре.
Наистина - все един от двамата ще е. Но колкото и да не са моите кандидати, колкото и да е трудно, със сигурност ще успея да намеря за себе си довод, за да гласувам за един от тях... и не толкова за по-малкото зло, колкото срещу по-голямото зло.

# 9
  • Мнения: 18 602
Ще гласувам - за градски кмет и за такъв на района.

# 10
  • Мнения: 41 273
Твърдо ще гласувам за избрания от мен кандидат на първи тур. Трябва да се гласува, даже и да ни се струва, че няма идеален кандидат и нашият човек всъщност е по-малкото зло. Но ако се предадем и се откажем ще излезе, че всичките активни мероприятия са били успешни и мафията е спечелила. И купените гласове ще имат по-голяма тежест.
Призовавам всички да гласуват, да обмисля, да претеглят рационално всички ЗА и ПРОТИВ и да си изберат човека. Но да не рискуват с наказателен вот, невалиден вот, ходене за гъби и прочее, защото после ще сърбаме попарата. Знаете ли колко хора в Англия ги е яд, че са се писали хитреци на гласуването за Брекзит?

# 11
  • Мнения: 10 412
Не мога да разбера тоя вой за машинното гласуване. 2-3 пъти гласувахме с машини и вече не можем да ги прежалим, независимо, че са отречени в цяла Европа. Точно, защото се създава атмосфера на недоверие. Допреди няколко години съм била в изборна комисия на всички избори, писала съм протоколи и нищо страшно няма в цялата работа. Неграмотниците опищяха света.
Още не съм решила дали ще гласувам на балотажа.

# 12
  • Мнения: 30
И аз ще гласувам в неделя пак за същият кмет, за който гласувах миналата неделя.

# 13
  • Мнения: 41 273
Не мога да разбера тоя вой за машинното гласуване. 2-3 пъти гласувахме с машини и вече не можем да ги прежалим, независимо, че са отречени в цяла Европа. Точно, защото се създава атмосфера на недоверие. Допреди няколко години съм била в изборна комисия на всички избори, писала съм протоколи и нищо страшно няма в цялата работа. Неграмотниците опищяха света.
Още не съм решила дали ще гласувам на балотажа.

Разбирам недоверие от "черната кутия" в която кой знае какво става с гласа ти, но ако беше истинско машинно гласуване. А то беше премахнато и няма в какво да имаш недоверие, защото сега машините са просто принтери, а компютърът гарантира, че няма да има глупави грешки, нарочно изписани странни бюлетини и манипулации от комисиите, защото каквото е напечатано, това е. Нова бележка не може да се пусне, а и да се драсне нещо по старата тя не става невалидна. изобщо, само ползи от машините виждам.
А неграмотниците са факт, както и желаещите да манипулират и да ни откраднат вота.

# 14
  • Мнения: 4
Не мога да разбера тоя вой за машинното гласуване. 2-3 пъти гласувахме с машини и вече не можем да ги прежалим, независимо, че са отречени в цяла Европа. Точно, защото се създава атмосфера на недоверие. Допреди няколко години съм била в изборна комисия на всички избори, писала съм протоколи и нищо страшно няма в цялата работа. Неграмотниците опищяха света.
Още не съм решила дали ще гласувам на балотажа.

Машините са просто принтери, които избягват човешки умишлени или неумишлени грешки и злоупотреби. Да, в Европа ги няма, ама в Европа я няма и нашата родна действителност, в която членове на комисии подправят протоколи и дописват преференции, а Централната избирателна комисия взима незаконосъобразни решения.

Ще гласувам, защото буквално всеки глас има значение и колкото да подправят гласове, не могат да подправят всички.
Пък и знам за случая в столичния район "Люлин", където разликата между първия и втория кандидат за районен кмет е ТОЧНО 1 ГЛАС. Скандално! Ще е интересно какво ще се случи на балотажа...

Общи условия

Активация на акаунт