Ще гласувате ли в неделя?

  • 7 961
  • 315
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 066
Е нали като гласуваш за партия 1, получаваш отпечатана бюлетина с партия 1. Комисията после преброява един глас за партия 1
Къде е манипулацията?

Мери, +100.

# 31
  • Мнения: 41 273
Аз съм помислила, поппрочела, погледала отдавна.
Който търси намира.
Доста наивно е да смяташ, че има на тая планетка машинка, компютър, който да не може да се хакне, манипулира и тн.

Съгласна съм, че машината може да се разглежда като "черна кутия" в която не се знае какво става. Но на входа на машината сам моите пръсти, които въвеждат моя избор, а на изхода излиза едно билетче, на което пак е написан моят избор. Както и да е хакната машината, нали виждам крайния резултат. И от там нататък машинате вече не играе. Може да ми изхвърлят билетчето, но само това. Не могат да го надраскат, не може да е невалидно, не може да е сбъркано или попълнено неправилно...

Ха кажи за какво хакване си мислиш?

# 32
  • София
  • Мнения: 28 731
Ще гласувам. Миналата неделя гласувах, и сега ще го направя. До гуша ми е дошло купените гласове да диктуват благодарение на негласуващите.

# 33
  • Мнения: 10 559
Ще гласувам, за кмет и районен. Подкрепям същият, като на 1 тур.
Предпочитам с машина.

# 34
  • Мнения: 996
Гласувах и пак ще гласувам! Макар да не съм привърженичка на който и да е от кандидатите и техните партии си давам гласа за Не подкрепям никого- много по-добре отколкото да не отида изобщо и гласът ми да се разпредели някъде...Така че агитирам и всички да го правят Simple Smile

интересно ми е само защо първо махнаха машината, сега отново я връщат...

# 35
  • Другата България
  • Мнения: 37 580
Скрит текст:
Гласувах и пак ще гласувам! Макар да не съм привърженичка на който и да е от кандидатите и техните партии си давам гласа за Не подкрепям никого- много по-добре отколкото да не отида изобщо и гласът ми да се разпредели някъде...Така че агитирам и всички да го правят Simple Smile

интересно ми е само защо първо махнаха машината, сега отново я връщат...
Това ще го говорим след неделя, сега трябва да спазваме правилата на форума.

# 36
  • Мнения: 12 066
За ОС се гласува само на първи тур. Е за това ги махнаха.

# 37
  • Мнения: 31 966
Аз съм помислила, поппрочела, погледала отдавна.
Който търси намира.
Доста наивно е да смяташ, че има на тая планетка машинка, компютър, който да не може да се хакне, манипулира и тн.

Съгласна съм, че машината може да се разглежда като "черна кутия" в която не се знае какво става. Но на входа на машината сам моите пръсти, които въвеждат моя избор, а на изхода излиза едно билетче, на което пак е написан моят избор. Както и да е хакната машината, нали виждам крайния резултат. И от там нататък машинате вече не играе. Може да ми изхвърлят билетчето, но само това. Не могат да го надраскат, не може да е невалидно, не може да е сбъркано или попълнено неправилно...

Ха кажи за какво хакване си мислиш?

ЧС, не вярвам ни на машинки, ни на бюлетинки вече.
Не съм хакер, че да ти обясня подробно.
Отдавна беше като гледах тия неща.
Изгледах двучасовата комисия с Цанов. На мен ми стана ясно, че има гнило и то над 100%
Но пак отидох, че ми замрънкаха на главата тук вкъщи. Ама като прочетох за идиотите от Цик и как подправяли вече ми преля.
Няма машинка дето да не може да бъде хакната. То е хардуер, софтуер, операционна с-ма, мрежа,какво ли не. Начини бол.
Ето пример.
Може да ти извади хартийка, че си гласувал за Пенчо, но гласа да е за Марийка.
То и хартиената се и хартиена, нали там си го пише уж.

# 38
  • Мнения: 12 066
Аз съм помислила, поппрочела, погледала отдавна.
Който търси намира.
Доста наивно е да смяташ, че има на тая планетка машинка, компютър, който да не може да се хакне, манипулира и тн.

Съгласна съм, че машината може да се разглежда като "черна кутия" в която не се знае какво става. Но на входа на машината сам моите пръсти, които въвеждат моя избор, а на изхода излиза едно билетче, на което пак е написан моят избор. Както и да е хакната машината, нали виждам крайния резултат. И от там нататък машинате вече не играе. Може да ми изхвърлят билетчето, но само това. Не могат да го надраскат, не може да е невалидно, не може да е сбъркано или попълнено неправилно...

Ха кажи за какво хакване си мислиш?

ЧС, не вярвам ни на машинки, ни на бюлетинки вече.
Не съм хакер, че да ти обясня подробно.
Отдавна беше като гледах тия неща.
Изгледах двучасовата комисия с Цанов. На мен ми стана ясно, че има гнило и то над 100%
Но пак отидох, че ми замрънкаха на главата тук вкъщи. Ама като прочетох за идиотите от Цик и как подправяли вече ми преля.
Няма машинка дето да не може да бъде хакната. То е хардуер, софтуер, операционна с-ма, мрежа,какво ли не. Начини бол.
Ето пример.
Може да ти извади хартийка, че си гласувал за Пенчо, но гласа да е за Марийка.
То и хартиената се и хартиена, нали там си го пише уж.
не може, нали това ти обясняваме. Гласувала ли си на машина? Или и ти, като Цанов си я виждала само на картинка?  Гледах го е НС. Не е доближавал машина, коментираха се заплахи от вече умрял човек. Нищо не доказа.
Комисията брои гласа, не машината,.че гласът ти да отиде за друг. Това става успешно с хартията.
В магазина, като ти дадат касова бележка за 20 лева, става ли 50, примерно? В касата колко пари са влезли?  50 ли?
Не мога, да повярвам, че се налага, да се обяснява нещо толкова елементарно. Е, това постигнаха с истерията онзи ден. 😡

# 39
  • Мнения: 10 559
Точно няма как да ти преправят бележката от хартията. Нито да я направят невалидна..
Попълват се отделно в протокола и се сравняват с броя в разпечатката. Ако има разлики се брои пак.
А хартиените... Драскай където искаш по тях - я преференция, я невалидна да стане, че да вдигнат бройката на бат Пешо .. това се видя на живо как става и с коментари пред камерите.

# 40
  • Мнения: 41 273
ЧС, не вярвам ни на машинки, ни на бюлетинки вече.
Не съм хакер, че да ти обясня подробно.
Не е нужно да си хакер за да схванеш модела, наречен "черна кутия". Накратко това значи, че имаш едно звено (компютъра) където не знаеш какво се случва, но знаеш какво има на входа и какво на изхода. И в случая те интересува само дали написаното и напечатаното са еднакви. Какво става вътре в кутията няма значение. За трети път го обяснявам, ама ти нещо отказваш да се замислиш.
Отдавна беше като гледах тия неща.
Изгледах двучасовата комисия с Цанов. На мен ми стана ясно, че има гнило и то над 100%.
Има, разбира се, но с хартията. То затова направиха активното мероприятие - за да върнат хартията и да си продължат с гнилото.
Но пак отидох, че ми замрънкаха на главата тук вкъщи. Ама като прочетох за идиотите от Цик и как подправяли вече ми преля.
Няма машинка дето да не може да бъде хакната. То е хардуер, софтуер, операционна с-ма, мрежа,какво ли не. Начини бол.
Ето пример.
Може да ти извади хартийка, че си гласувал за Пенчо, но гласа да е за Марийка.
Това може да стане само при ИСТИНСКО МАШИННО ГЛАСУВАНЕ. Но не и в случая. Как ще пише Марийка, като виждаш какво е написано?
То и хартиената се и хартиена, нали там си го пише уж.
Да, пише го. Но може да ти допълнят леко хиксчето колкото да излезе от квадратчето и хоп, невалидна бюлетина. Може да драснат още едно хиксче или друго и пак същото. А с напечатаното билетче това не може да стане.

# 41
  • Мнения: 31 966
Да съм казала Сирос, че нещо се е доказало на тази комисия? Не.
Но някои неща на мен ми избодаха ушите, пък за другите не знам.

Изводите съм си ги направила. Заплахи от Петров за уж качествени машинки. Много съмнително.
Ако всичко е ток и жица, защо му е на Алексейчо да звъни на Цанов?
Спомена са, че и същите машини друга държава ги е отказала като ненадеждни.

Ок, това с хартийката го разбрах.
Но все ще си намерят и други начини, има си.

И като гледам председателите колко са почтенни, хм, винаги ще се намерят няколко подкупни. Даже доста ще са.
И машината ако рече, че има 200 гласа от тази секция, кой записва това и къде?
Колко му е да се хакнат и да се пуснат още 50 гласа ей така за Пенчо.
Мошеника иска ли нещо, ще си намери начина.

# 42
  • Мнения: 12 066
И машината ако рече, че има 200 гласа от тази секция, кой записва това и къде?

Последно, че досадихме. Машината не рича нищо. Само отпечатва бюлетина. Принтер е. Комисията рича това.

# 43
  • Мнения: 15 356
Мошенникът няма шанс ако се гласува масово.
Ох, машината е принтер. Гласувам за Х, отпечатва Х, не У и комисията брои. С хартията видяхме каквото видяхме.

# 44
  • Мнения: 31 966
И машината ако рече, че има 200 гласа от тази секция, кой записва това и къде?

Последно, че досадихме. Машината не рича нищо. Само отпечатва бюлетина. Принтер е. Комисията рича това.
Ха, ха.
Еми значи няма смисъл да гласувам, щом пак опираме до честността на комисията.
Тоест машината не пази никакво инфо за гласуването.
И какво ми ги хвалите тогава тия машинки Joy
Тя и машниката отпечатва хартия.
Колко му е на Марийка от комисията да запише вместо 50 - 60 гласа.

Общи условия

Активация на акаунт