Ще гласувате ли в неделя?

  • 7 974
  • 315
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11
Не мога да разбера тоя вой за машинното гласуване. 2-3 пъти гласувахме с машини и вече не можем да ги прежалим, независимо, че са отречени в цяла Европа. Точно, защото се създава атмосфера на недоверие. Допреди няколко години съм била в изборна комисия на всички избори, писала съм протоколи и нищо страшно няма в цялата работа. Неграмотниците опищяха света.
Още не съм решила дали ще гласувам на балотажа.

Проблемът е, че нямам доверие на хартиеното гласуване.. нали виждаме какво става. Допълват или анулират бюлетини... Ако гласувам, май предпочитам да е с машина. Все пак тук нищо не е като в цяла Европа.

# 16
  • Мнения: 30
И аз предпочитам да гласувам с машина, струва ми се, че съвсем умишлено се разигра онзи цирк миналата седмица за да се гласува само с хартиени бюлетини.

Последна редакция: чт, 02 ное 2023, 17:11 от AirPerson

# 17
  • Мнения: 10 443
Писах, че съм била в много комисии. Няма как секционната комисия да фалшифицира каквото и да било. Може би в някое село, ако комисията е съставена от роднини - да. В София комисиите се състоят от представители на различни партии, по цял ден и на броенето присъстват един куп застъпници на партиите, както и на отделни кандидати, които непрекъснато си завират носовете, до степен да пречат на комисията да брои. По правило председателят, заместник-председателят и секретарят са от различни политически сили. Мога да гарантирам, че в комисиите, в които съм била, не е имало и един фалшифициран глас.

# 18
  • Мнения: 11
Писах, че съм била в много комисии. Няма как секционната комисия да фалшифицира каквото и да било. Може би в някое село, ако комисията е съставена от роднини - да. В София комисиите се състоят от представители на различни партии, по цял ден и на броенето присъстват един куп застъпници на партиите, както и на отделни кандидати, които непрекъснато си завират носовете, до степен да пречат на комисията да брои. По правило председателят, заместник-председателят и секретарят са от различни политически сили. Мога да гарантирам, че в комисиите, в които съм била, не е имало и един фалшифициран глас.

Вероятно вие сте честен човек, но се съмнявам в добрите намерения на голяма част от хората. Онзи ден показаха точно за София как 120 гласа са преброени за 1 кандидат и нанесени в черновата на протокола, а после мистериозно са "дадени" на друг кандидат в беловата.
Според мен е невъзможно да бъде контролирано всичко предвид огромния обем, особено за София, и ако някой иска да прави манипулации, ще опитва до последно..

# 19
  • Мнения: 41 616
Писах, че съм била в много комисии. Няма как секционната комисия да фалшифицира каквото и да било. Може би в някое село, ако комисията е съставена от роднини - да. В София комисиите се състоят от представители на различни партии, по цял ден и на броенето присъстват един куп застъпници на партиите, както и на отделни кандидати, които непрекъснато си завират носовете, до степен да пречат на комисията да брои. По правило председателят, заместник-председателят и секретарят са от различни политически сили. Мога да гарантирам, че в комисиите, в които съм била, не е имало и един фалшифициран глас.

Хм, нямало начин, казваш?

https://offnews.bg/izbori/120-glasa-za-terziev-ot-sektcia-vav-fr … a-pri-811697.html

# 20
  • Мнения: 11
Писах, че съм била в много комисии. Няма как секционната комисия да фалшифицира каквото и да било. Може би в някое село, ако комисията е съставена от роднини - да. В София комисиите се състоят от представители на различни партии, по цял ден и на броенето присъстват един куп застъпници на партиите, както и на отделни кандидати, които непрекъснато си завират носовете, до степен да пречат на комисията да брои. По правило председателят, заместник-председателят и секретарят са от различни политически сили. Мога да гарантирам, че в комисиите, в които съм била, не е имало и един фалшифициран глас.

Хм, нямало начин, казваш?

https://offnews.bg/izbori/120-glasa-za-terziev-ot-sektcia-vav-fr … a-pri-811697.html

Да, да! Точно това имах предвид и аз 🤔

# 21
  • Мнения: 15 041
Аз няма да гласувам. Не гласувах и миналата седмица. От години никой не предлага нищо работещо за обикновения народ/средната класа, към които смятам, че се числя. Който и да дойде, за мен ще е абсолютно все тая - бачкам си, опитвам се да си наредя личните дела и го правя с и без поредната партийка, вперила поглед в народните пари. И понеже знам, че контрата на това е да гласувам все пак - не, не е достатъчна причина да гласувам.

# 22
  • Мнения: 32 254


Проблемът е, че нямам доверие на хартиеното гласуване.. нали виждаме какво става. Допълват или анулират бюлетини... Ако гласувам, май предпочитам да е с машина. Все пак тук нищо не е като в цяла Европа.

Аз и на машиното гласуване нямам никаква вяра, ама никаква.
Особено след
тази комисия с Цанов и заплахите на Алексей Петров.
https://www.youtube.com/watch?v=Mh3rXJYbbF0

Също така и в САЩ машините се манипулират. Преди време си имаше документални филми за това.
Но хората си затварят очичките и продължават да ходят, като си въобразяват, че живеят в демокрация и те избирали.

В подобна ситуация и дилема съм. Досега не съм пропускала избори. Много ми е трудно за този балотаж, но смятам все пак да гласувам. Това е един от малкото начини все пак да изразим някаква гражданска позиция и да намалим ефекта от купения и манипулиран вот. Това е основният ми мотив всъщност. Писна ми да ми избират някого/някои с фалшифициране на вота, с купени с няколко кебапчета гласове или с "ти - на мене, аз - на тебе".
А и ако има възможност за гласуване с машина - ще е още по-добре.
Наистина - все един от двамата ще е. Но колкото и да не са моите кандидати, колкото и да е трудно, със сигурност ще успея да намеря за себе си довод, за да гласувам за един от тях... и не толкова за по-малкото зло, колкото срещу по-голямото зло.

Мафията винаги  ще си управлява, без значение дали ще гласуваме.
Подправят се бюлетини, че и цели чувалчета се разменят.

# 23
  • Мнения: 12 114
При условие, че машината ти отпечатва вота и можеш да видиш какво пише, моля някой да ми обясни, за каква манипулация на машините иде реч? Припомням, че машините не броят, само печатат бюлетината.
Видяхме добре, кое се манипулира - хартията.

Гласувах в неделя, ще гласувам и тази с аргумента против.

# 24
  • Мнения: 32 254
И какво като отпечатва уж това за което си гласувал?

# 25
  • Мнения: 12 114
Е как какво? Нали го виждаш, а комисията брои. Та къде е възможността за манипулиране на машината? Точно никъде.

# 26
  • Мнения: 32 254
Хайде помисли...

# 27
  • Мнения: 12 114
Ти помисли.

# 28
  • Мнения: 32 254
Аз съм помислила, поппрочела, погледала отдавна.
Който търси намира.
Доста наивно е да смяташ, че има на тая планетка машинка, компютър, който да не може да се хакне, манипулира и тн.

# 29
  • Другата България
  • Мнения: 37 733
Писах, че съм била в много комисии. Няма как секционната комисия да фалшифицира каквото и да било.
Скрит текст:
Може би в някое село, ако комисията е съставена от роднини - да. В София комисиите се състоят от представители на различни партии, по цял ден и на броенето присъстват един куп застъпници на партиите, както и на отделни кандидати, които непрекъснато си завират носовете, до степен да пречат на комисията да брои. По правило председателят, заместник-председателят и секретарят са от различни политически сили. Мога да гарантирам, че в комисиите, в които съм била, не е имало и един фалшифициран глас.
Joy
Нали разбираш, че след случаите Малорад и Габровница /пак станахме печално известни на северозапад/ надали някой ще повярва на това, което казваш? Аз самата съм била член на СИК, дори и на ОИК. Години наред. И съм писала много в темите за политика какви неща могат да се случат, и са се случвали. И никой /почти/ не ми вярваше. Сега се видя нагледно, и това далеч не са единствените случаи, и далеч не са само при нас.
И не, не съм била на село, а в областен град. С чиста съвест мога да кажа, че до момента най-честните избори, проведени у нас са тези с машините, единствени до момента. Сега и да ги върнат, за някои места с избран вече кмет, а и Общински съвет /което е доста важно/, е безпредметно. Мисията е изпълнена, до “другия спектакъл“.

По темата - няма да гласувам, защото при нас кметът се избра на първи тур, съвсем очаквано.
Но гласувах миналата неделя.

Общи условия

Активация на акаунт