Любители на котки - Тема 189

  • 30 714
  • 752
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 227
Дами, с Мъри благодарим за подкрепата! Да знаете, много сте я мислили и много лапки и палци са били стиснати - Мъри току-що излезе успешно от операция. Махната е кистата, в която има малка бучка и ще я изследваме, за да разберем каква е. Не са пипани лимфни възли, защото са били спокойни. Кастрираха я и вече се събужда. Толкова съм щастлива, изпращам ви нашето щастие и на вас Simple Smile
Дописвам: Шарки също ще каже, но мисля, че няма нужда от повече парички, направихте страшно много всички вие, талкова ви благодаря!
Блеки е разкошен с това тюркоазено! Трябва и аз да взема на Лео такова.

# 91
  • София
  • Мнения: 5 759
NoProblem, чудесни новини!
Бързо възстановяване на Мъри! 🍀❤
Дано и резултата е добър от изследването!
Благодаря ти за всичко, което правиш за Мъри! ❤🌷

# 92
  • София
  • Мнения: 12 291
Страхотни новини!
Какво успокояващо даваше на Мъри и откъде мога да го взема или да поискам да ми го изпишат.
Утре имам записана кастрация на две котки, днес дойдох до село и за да не ги стресирам, майката на Пух и Лапичка заедно с тях  ,както и майка и трицветка -Кети реших да ги затворя в кухнята на село и утре да дойда да ги взема.
Не ми се получи, всъщност успях да ги затворя, но се наложи да ги пусна. Майката на Пух почна да се блъска във вратата и прозорците и да пикае тичайки из стаята напълно стресирана. Трицветка пък почна да вика детето си, което е напълно диво, доста пораснало и нямаше как да го хвана да го затворя с нея.
Утре рано сутринта мисля да дойда, но надали ще е по-добре положението като реша да ги напъхам в клетка.
Единствено хубавото е , че намерих май дом и на Лапичка със сърчицето на гърдите.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 227
Страхотни новини!
Какво успокояващо даваше на Мъри и откъде мога да го взема или да поискам да ми го
Транквилин се казва и й го сложих в храната. Но е доста силно и трябва се знае колко килограма е котето, за да не се предозира. Ако това стане, може да спре да диша. Обикновено не се дава за домашна употреба.

# 94
  • София
  • Мнения: 12 291
Ще ги премеря.
Как се купува, рецепта?
Ще мина да питам вет.
Не успях да хвана клиниката отворена, утре отивам рано сутринта на село и стискам палци да намеря и успея да хвана някоя котка след стреса днес.

Последна редакция: чт, 09 ное 2023, 18:21 от Aila

# 95
  • Мнения: 2 886
Много се радвам за Мъри, много! NoProblems, благодаря ти, че правиш толкова много за нея! Респект! Също на Шарки и всички, които помогнаха! 🌹
Aila, знам какво е, уговорки с вет, запазени часове, преподреждане на ангажименти, пътуване, и накрая някоя маца се покрие и всичко пропада. Всъщност точно преди една година и Бижу кастрирах вместо друга маца, която точно тогава реши, че е твърде мокро и дъждовно, за да се покаже. Сега Бижу работи като принцеса 🤗 От днес:
Не ми пипай лапките!

# 96
  • София
  • Мнения: 16 217
NoProblems, много се радвам за Мъри! Сега бързо възстановяване!

И да, събрахме парите, и аз да благодаря за невероятната отзивчивост на всички, които преведоха парички.

# 97
  • Мнения: 575
Ех, че хубава новина! Бързо възстановяване на Мъри и с много любов да те дари,  NoProblems, заслужаваш много добрини да ти се случват! Heart И  на Sharky* също! Невероятни сте! Hug

# 98
  • Мнения: 4 000
Радвам се, че с Мъри всичко е спокойно. Аз не успях да се включа с парички. Нямах възможност в момента.

Като казах парички, ние бяхме си приготвили за кастрацията на новото коте. Но нашите приятели, чиято котка е, не дадоха ние да платим. Пък все пак 120 лева си е, те и те са хората на една заплата двама души. Предложихме им да си разделим разхода поне, но и това отказаха.

Котката е вече два дни вкъщи. Изведнъж с нейното идване преоткрих нашия си Пират Ришко. Толкова добро и спокойно котараче. Сега повече са ми притесненията за него отколкото за новата котка. Нея само я следя дали се храни, дали пие водичка и дали ползва тоалетна. Все пак е след кастрация. Но инак въобще нямам зор и тревоги за нея. Тя е бая лошичка - ръмжи като куче и хъхка на Риш. А той миличкият изобщо не нахалства. Само издалеко подава главичка да надзърне в нейното ъгълче.

Притеснявам се за него, защото макар да не ръмжи, забелязвам, че не е така спокоен, по-малко мърка. Даже почти никак. Тази сутрин се наложи да го викам няколко пъти преди да направи обичайното си за всяка сутрин скачане в скута ми като се събудя и седна в леглото. Друг път тича и с обилно мъркане и даже леко примяукване скача и се започва едно търкане с главичката, близане на косата ми. А тази сутрин едва го накарах да скочи в мен. Погалих го както всяка сутрин, за да му създам усещането, че нищо не се е променило, но имам чувството, че макар да не личи много, вътрешно е стреснат. Тя просто постоянно му ръмжи.

Затова пренасочвам вниманието си вече изцяло към него, не към нея. Тя е по-лошичка, ще се оправи. Ето тази нощ ме събуди в 3:40. Беше излязла от ъгълчето си, качила се на близкото шкафче, което се пада точно до дивана, на който спях и тази нощ, и... повръщаше. Беше си изяла всичкото ядене. После излезе от ъгълчето си отново и се качи на крайчето на дивана. Така че с нея нещата са наред. Интересува ме моето вярно другарче Ришко. Само той. Явно е добричко много и някак по негов си начин чувствително. Искам пак изобилно да мърка.

И да, два дни спя на дивана. Мъжът ми самичък в спалнята. Ами малко ме е страх през нощта Ришко да не се събуди и да иде да иде при нея и да стане въргал. Но и тази нощ мина спокойно. Само Риш да е ок, да започне пак обилно да мърка. Направо си преоткрих котарачето, което уж познавам от 9 години. Как съм извадила този късмет да го видя тука в темата и да го взема не знам.

# 99
  • София
  • Мнения: 16 217
Днес  стават точно 5 години откак срещнахме Барни на паркинга и го прибрахме в нас.

# 100
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
Страхотна тема и чудесни данъци видях. Чета ви редовно, но много рядко пиша Flushed
Ето и моите данъци. Снимките са от онзи ден, когато ни пуснаха парното Wink :

Скрит текст:

Сагата с разстроеното коремче на мамин Дришльо продължава. От онзи ден е на пурина гастро, тъй като от роял канин нямаше никакъв ефект. Взех и консервичка на пурина гастро, че много му липсват паучовете и всеки ден ми се кара, както и нов пробиотик. Стискайте палци, но вече се отчайвам, че ще му мине някога. Коремчето му къркори и се чудя дали да не му дам еспумизан или нещо друго от хуманната аптека.

Много се радвам за Мъри и Но проблемс. Аз не успях да помогна финансово, но стисках палци всичко да е наред с тази изстрадала душица.

AnyHr, може ли да ми кажеш ориентировъчно колко време ги вари тези гръбчета в тенджерата под налягане, че аз имам такъв кукър и скоро мисля да пробвам и такъв тип хранене.
В тази връзка, какви добавки давате, когато ги храните с месо? Сурово или варено предпочитате и защо?

# 101
  • София
  • Мнения: 3 530
Виктоалиа, при тежко разстройство съм давала РЕКОМФОРТ (на малки котенца 1/8 таблетка, на майка им 1/4) и свърши работа. Но давах няколко дни х 2 пъти, не еднократно.
Блеко веднъж като малък е имал проблем (преди 6 години е било) и 1 седмица беше на специална храна на Hills (от вет я купих и беше 0.3 кг- 15- 16 лв 😳).
Пилешките гръбчета ги варих около час и 1/2 на 2 от 6 степени на котлона.
Не давам нищо допълнително, т.к. давам и паучове и суха храна. Ако мине Блеки изцяло на такава храна ще питам вет.
Давам сурови пилешки сърца веднъж седмично за таурин.

# 102
  • София
  • Мнения: 39 913
Снимките са от онзи ден, когато ни пуснаха парното Wink
У нас Аш оцени парното. Залепи е гръб Simple Smile Все още не са спали в стола на радиатора. Но го харесват. Явно не са усетили топлото.

Чакам обаждане от ветеринаря ни, но и да питам тук.
Физиотерапия за котки? Има ли такова чудо.
Инфрачервена лампа за нагревки?

# 103
  • Мнения: 4 000
Аз пък ще направя едно включване така ни в клин, ни в ръкав. Пък който ще да ми се смее. На работа съм и толкова ми е притеснено за Пиратчето Ришко, че ей ся си вземам такъмите и си тръгвам.
Как въобще не помислих с тази котка, че може за него да е трудно, а не за нея. Акъл море ама главата кат е шамандура...
Приемах по дефолт, че той щом е кротък и това е всичко. Е, да ама може душичката ми той сега да се депресира. Не е такъв лежерен, гальовник и мърморан както е обичайно.

# 104
  • Мнения: 4 370
Не мисля,че някой ще ти се смее✌️,ама е нелогично да се очаква за седмица-две да се получат нещата Помня как се чудех и аз,беше трудно и лай..но в нашия случай,но в крайна сметка се получи Не е идеално,но я понася,не и се радва,но не я бие,спят заедно и днес дори я близа.Въоръжи се с търпение и реалистични очаквания.
Тук от седмица вали из ведро,аз пуснах парното и останах без котки Никой не се качва да спи в спалнята,онзи ден се размърда завесата и се стреснах.Бях забравила,че имам Сакура.По цял ден спят върху парното и ги виждам само,ако просят храна.

Общи условия

Активация на акаунт