Любители на котки - Тема 189

  • 30 578
  • 752
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 834
Здравейте, не пиша, че не съм при моя зоопарк.
Дайте сметка и на мен.

# 76
  • Мнения: 4 267
Bubalesa, много трогателна картинка- как си "държат" лапките 😻🥰
Спокойна да е бебка пожелавам! 😘
И какви дебели тумбачета си имат 🤭🥰🥰🥰🥰🥰. Ох, много са хубави 😍 само за мачкане са.

# 77
  • София
  • Мнения: 3 507
Знаете ли какво правих днес?... Откъде ще знаете (то и аз не знаех, че ще го правя 🤣)



Правих консерви за Блеки...

Скрит текст:
Купих пилешки гръбчета (1.49 лв/кг) и ги сложих в тенджерата под налягане. Сварих ги до "разтопяване" на костите. Сипах му в купичката- много му харесва. Остана много (бяха около 1.5 кг), във фризера установих, че няма място (там има пилешки сърца и воденички) и ги сложих в малки бурканчета (напълних 5 бр х 150- 200 г) още горещи. Кипнах ги с капачките надолу няколко минути
 (да хлътнат) и ги прибирам на студено (няма да се задържат дълго, така че няма да имат време да се развалят).  Мисля, че е много полезна храна, така сварено месо с костите (моят дзверун след няколко месеца попада в група сеньор и ще има нужда от грижа за костите вече 😻).
Мирише и изглежда апетитно.



Ще пробвам и с воденички.
Исках да опитам преди няколко дни, но ММ като видя тарелката с пилешките гръбчета каза "как за Блеки всички, я да опечем за нас,".  Метнах ги във фраера и изядохме на котето храната 🤣🤣🤣

Последна редакция: пн, 06 ное 2023, 23:27 от AnyHr

# 78
  • Мнения: 3 970
Здравейте.

Днес Ришко беше погълнал явно косъм и последната барабонка като ходил до тоалетна не паднала, а му останала на дупето. Сварих го да си отърква нааканото дупе из апартамента в опит да я махне от себе си. Махнах му я разбира се. От време на време явно поглъща някой и друг мой косъм и му става така.

Пак днес кастрирахме нашето второ коте и вече е вкъщи. Казва се Кари и след кастрацията вече няколко часа не иска да излезе от едно ъгълче, в което се е скрила. Иначе излезе от упойка, изпишка се на дивана (може би от стрес) и пак се скри в ъгълчето си.

Пиратя Ришко въобще не му прави впечатление, че вкъщи има мацанка. Отиде, подуши, погледа и загуби интерес. И на пробното ѝ идване на котанката в нас беше така. Това май може само да ме радва. Като чета какви драматични събирания на първо с второ животно има... Ришко си обикаля, спинка, хапва, все едно че нищо не е станало.  Дано така да бъде. Той е много спокойно и добро котараче въпреки, че е огромен дългуч.

Никога не съм гледала две животинки. Пък вас като ви гледам... всяка втора е с по две. Притеснявам се Ришко да не си помисли, че не го обичам. Иначе май повече от една година мацето е самичко в апартамент. По-добре все пак да не е така самотна. Лошото е, че в един ден и кастрация, и местене. Едва ли помни опознавателното идване преди време. Макар че знае ли човек...

# 79
  • Мнения: 3 834
Я кажете каква е тая сензорска възраст?

Аз днес получих снимка на муцунка и съм много щастлива! Пази ми мястото на дивана!

# 80
  • Мнения: 6 504
Днес сложиха ваксина срещу Leukose (котешка левкемия) на Чуи. След месец втори прием и януари можем да кастрираме. Оказа се, че такава ваксина Фиона няма, незнайно защо. Слагали сме всички ваксини, които са ни препоръчвали в тази клиника. В понеделник ще и взимат кръвни за профилактика, ще я тестват и за това. Възрастна е за ваксина, каза док.
Чуи е 2,7 кг вече. Плътничка върви.

Последна редакция: вт, 07 ное 2023, 22:26 от Mößbauer-Effekt

# 81
  • София
  • Мнения: 39 823
Я кажете каква е тая сензорска възраст?
Сензорска или сеньор?
11+

# 82
  • Мнения: 550
Най - вероятно сеньор, и аз се зачудих, но сигурно е неволна грешка. Grinning
NoProblems не се е разписвала скоро и я мисля, наближава операцията на Мъри, как сте момичета?
Линка все по - често ми окупира раницата, все едно ѝ е трудно да ме пусне на работа, много миличко ми става, и с един такъв поглед... 😻 съкровището на мама ❤️

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Никога не съм гледала две животинки. Пък вас като ви гледам... всяка втора е с по две. Притеснявам се Ришко да не си помисли, че не го обичам. Иначе май повече от една година мацето е самичко в апартамент. По-добре все пак да не е така самотна. Лошото е, че в един ден и кастрация, и местене. Едва ли помни опознавателното идване преди време. Макар че знае ли човек...

Ще свикне полека -  лека, трябва ѝ време. И Ришко ще свикне с нея. Според мен досега щом не е изревнувал, всичко ще е наред. Нашата още от началото ръмжи по нашествениците (вече са 6 бр.) и се държи като дърта мома. Но по всичко изглежда, че Ришко е над тия неща Simple Smile

# 84
  • Мнения: 4 267
Аз днес направих голяма беля и ми е много притеснено. Намерих кърлеж пак на Тобчо 🥺 обаче този път не успях да го извадя хубаво. Главата или част от него остана в кожата. Както винаги изпаднах в паника. Много ме е страх сега за него. Как ги намира тия гадости не знам. Само на него му се лепят. При всички хапчета, препарати, шампоани и пак гадини🤯😭. И то го видях благодарение на хапчетато, докато му го давах и го напипах на брадичката, настръхнах🥴🤒.
Много вече почнаха да ме плашат. Само дето ги тровя всеки месец 😦

# 85
  • София
  • Мнения: 3 507
Категория "сеньор" се водят котките на 7+ години.
Не са престарели, но стават по- мързеливи,  вече започват да натежават и да се обажда някоя болежка (не е задължително).
Като го гледам Блеки какъв бебешор ми е още.. много ми е далече от "сеньор", а след 5- 6 месеца става на 7.
Дописвам се...
Morkovelka, обади се на вет и се консултирай за твое успокоение. На Блеки ги вадех по 4- 5 на ден преди (изпитвах кошмар)... сега не е така. Дали действат с натрупване противопаразитните препарати се чудя?! В ранна пролет е по- сериозна инвазията.
Сега май сме се "обзавели" с бълшоци (в съседен двор има кучета, които никой не обезпаразитява. Блеки щъкайки насам- натам може да ги разнася, а може и ние да ги "разпространяваме" (слизаме от колите на това място да си отваряме и затваряме дворната врата).
Пръсках с по- концентриран от препоръчаното разтвор на циперметрин вкъщи, обезпаразитявам го Блеки, пера  през няколко дни спалното бельо на 60⁰С... Нямам усещането, че ни хапят, но отвреме навреме виждам следи по чаршафите... и започвам отначало...
Няма как да обезпаразитявам на съседа кучета и двора...

Последна редакция: ср, 08 ное 2023, 00:05 от AnyHr

# 86
  • Мнения: 3 834
Я кажете каква е тая сензорска възраст?
Сензорска или сеньор?
11+
2 пъти се връщах да коригирам и пак не ми е запазило промяната Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 39 823
А аз си помислих, че има нещо ново Joy Важното е, че се разбрахме Heart
Аз си мислех, че сеньорите са над 10г.

# 88
  • София
  • Мнения: 6 176
Може ли и на мен да пратите сметката за Мъри?

# 89
  • София
  • Мнения: 3 507
Блаженстваме си с Блеки ❤️
(мислех си, че червено му отива много, но установих, че и тюркоазения плюш му стои добре 😅)



Мислим Мъри и NoProblems и стискаме палци и лапички всичко да мине по най- добрия начин! ❤️
Аз май съм пропуснала да помоля за сметката на клиниката. Изпратете ми я моля!

Общи условия

Активация на акаунт