Въпрос за наследство

  • 6 160
  • 149
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 258
Ема, в моя пример и в този от темата децата не живеят с баща си и не поддържат отношения с него и с неговите близки.
Ти упорито твърдиш без това да е споделено от авторката на темата, че извънбрачния син е бил неглижиран, лишен от грижи, внимание и бащина обич, жертва на лошо отношение по вина на бащата с любезното съдействие на законната съпруга и роденото в брак дете.
Моят пример е насочен конкретно и само към теб, не във връзка с казуса, а във връзка с твоите внушения за да видиш, че това че не поддържа връзка с баща си и неговите близки не означава автоматично, че бащата е лошия и причината за липсващите отношения. А това дори не е предмет на темата.
Именно с твоите внушения, че бащата, жена му и брачното дете са се отнасяли лошо с другото дете и сега даже искат да го лишат от наследство се измести смисъла на темата.

# 121
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Те и международните шофьори и моряците не са бащи, ами чичовци.
Годишно я се приберат за месец, два, я не.

А когато едно дете не общува с нито един член от родата на бащата, не познава и собствен кръвен брат,  но пък без охота би искало дела си от наследства, то 98% майката е “постигнала” това положение.

Не казвам, че такова дете е виновно за действията на майката, то носи последствията от тях. Не казвам и, че не му се полага наследство.  Казвам, че всички в тази конфигурация са губещи. И то заради една крива буля. Но, живот! Имаш лимони, правиш лимонада.

# 122
  • Мнения: 18 668
Ема, в моя пример и в този от темата децата не живеят с баща си и не поддържат отношения с него и с неговите близки.

Рори, двата случая нямат нищо общо и съм сигурна, че вече и сама го разбираш. Имаш едно дете, което не изглежда като да е живяло в семейство с двамата си родители, и твоите братовчеди, които са се отчуждили от чичо ти, след като той е отишъл на гурбет.

Ти какво си интерпретирала, та чак си тръгнала да ми обясняваш за леля ти, която водила мъже, чичо ти на гурбет, братовчедите ти, които не искали да виждат бабата... Магдена, която прави изводи за децата на всички гурбетчии... това няма никакво отношение или връзка с написаното от мен за казуса от първия пост.

# 123
  • Melmak
  • Мнения: 3 262
Много глупости изписахте. Гадаете неща, които не знаете. Дали единият е в брак, другият извън брак.. няма значение.

Аз имам брат от същите родители, отгледали са ни заедно и пак се изпокарахме за имоти. До там стигна да заплашва майка ми, че ще й навреди (да не повтарям думите му).

Хората са алчни без значение дали става дума за майка, баща, сестра…

Има хора, с които просто не можеш да се разбереш. За това са адвокатите и съдилищата. Отиваш в агенция по вписванията или плащаш на адвокат да го свърши. Вадят се НА и се вижда кой какво има.

След това като не става с добро… завеждаш дело. Да, скъпо е, влачи се дълго време.. но е решение на проблема.

От опит ви казвам, че отношението на бащата към синовете не е винаги определящо. Може да се случи и при деца, израснали заедно. До там стигнахме, че брат ми заплашва майка ми, ходи вади си документи и нивите по село да заграби с на по давност.. алчността няма край, без значение дали седи срещу теб майка ти, сестра ти, с която си израснал или друг човек.

# 124
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Делата за делба не са лошо нещо. Понякога дори, чрез тях се спестяват купища нерви и се предотвратяват по - кофти ситуации. За мен са първа и необходима стъпка, ако няма пълно съгласие на съсобствениците.

# 125
  • Мнения: 12 875
Е то няма и как да има съгласие между собствениците, ако вместо да си говорят, си викат, и то по улиците. Ми да седнат практично, да се разберат, да извадят документи... Някакви напълно безсмислени драми, но ето, причиняват си ги.

# 126
  • Мнения: 25 824


Идвал е пред дома да заплашва - ти не си никаква, изчезвай от тук, ще те изхвърля с полиция .. грозна картинка. Снахата гледа пет години бабата на легло, всеки ден сменя памперси, купува лекарства, готви, чисти .. и накрая на улицата.
Тъжно е, но измежду смяната на памперси тези 5 г, трябвало е да извикат нотариус и да си оправят жилищния въпрос, още повече, че другия наследник вече е давал заявка, че иска да я изгони. Защо са му оставени отворени вратите да го направи? Бабата не е ли искала снахата да има покрив над главата си ?

# 127
  • Мнения: 663
Снахата няма ли си родители?

# 128
  • София
  • Мнения: 13 526
Снахата няма ли си родители?

Щом свекървата е била 100-годишна, надали родителите на снахата са още между живите. Самата снаха надали е под 70.

# 129
  • Мнения: 12 875
Тя се е омъжила кой знае кога, преди 40-50 години, живяла е в семейното жилище, на което мъжът й е единствен наследник. Този мъж е починал толкова скоро, нямало е как да се знае, че така ще се обърнат нещата и тази снаха сега на стари години да остава почти на улицата и напълно зависима от сина си. Тъжно.

# 130
  • Мнения: 846
Снахата няма ли си родители?
Снахата е на 72 години ... родителите й са отдавна починали.

Няма развитие по темата. Извънбрачният син категорично не иска да се отказва от имота, освен това общият син и снахата нямат пари, за да му изплатят дяла. Не знам какво ще стане.

# 131
  • Melmak
  • Мнения: 3 262
Какво значи “не иска да се отказва от имота”? Никой не мисли да се отказва, а ако всички са съгласни да му се изплати дяла в пари.

Ако не са съгласни, дело и след 2 години ще има решение.

Синът на 72 годишната снаха може да иска пари от банката, да ипотекира апартамента и да изплати дял на брат си. Но братът трябва да е съгласен.

Ако не е, дело и това е. Като начало им трябва адвокат. Каквото и да правят адвокатът е задължителен.

# 132
  • Мнения: 846
Какво значи “не иска да се отказва от имота”? Никой не мисли да се отказва, а ако всички са съгласни да му се изплати дяла в пари.

Ако не са съгласни, дело и след 2 години ще има решение.

Синът на 72 годишната снаха може да иска пари от банката, да ипотекира апартамента и да изплати дял на брат си. Но братът трябва да е съгласен.

Ако не е, дело и това е. Като начало им трябва адвокат. Каквото и да правят адвокатът е задължителен.
Не се изразих правилно. Той се е заинатил и дори да му изплатят дяла не е съгласен да приеме парите. Иска си имота, притежавал 1/2 ид. част, сметнал е колко стаи му се полагат, иска багаж да си прекарва в къщата, иска да си прегради част от двора ... лудница. Всичко това го прави напук, защото цял живот е бил пренебрегван от баща си (вероятно снахата има пръст и е настройвала бащата срещу извънбрачното дете, но не съм била свидител и не го твърдя със сигурност).

# 133
  • Мнения: 9 713
Ами тогава той да изплати дела на другия наследник, който пак да тегли някакъв кредит и да купи нещо малко за майка си. А пък може и да си съжителстват в къщата, ако това ще му е приятно

# 134
  • Melmak
  • Мнения: 3 262
Разбирам, щом се е заинатил, да плаща той дял на другия брат и да си остане собственик. Като цяло няма как да си изчисли колко стаи му се полагат. Ако е апартамент е неделимо имущество. При едно дело няма как да се раздели апартамент на два самостоятелни… тоя брат малко да спре да дрънка глупости.

Завеждайте дело, като толкова се инати.

Общи условия

Активация на акаунт