Политиката в България - Тема 5

  • 494 636
  • 18 099
  •   1
Отговори
# 17 505
  • Пловдив
  • Мнения: 4 800
Соната, още няма публикувани листи. Коректно е да се коментират реални листи и реални водачи, а не написаното от медии, търсещи под вола теле.

Последна редакция: ср, 01 май 2024, 23:33 от marzeliva

# 17 506
  • София
  • Мнения: 5 775
От частната болница лекуваща деца ,по Коледа бяха изпратили детето в държавната Иван Митев,че идвали празници.

# 17 507
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 015
Е, то в тази "детска" болница май май ще се лекуват предимно хора навършили 18, та.. поредна греда от служебните правителства.

На служебно правителство, за което никой не носи отговорност. Така се случват нещата. Кой да обвиним? Преди се струпваха негативите върху Радев.

# 17 508
  • Мнения: 5 681
Колкото  Радев понесе някаква  отговорност  за Боташ. Само можем да мрънкаме...

# 17 509
  • Мнения: 2 170
Ваня Григорова: "С Мая сме добре допълващи се вектори".
Ще умра Laughing

"С Мая Манолова успяхме да се разберем за това сътрудничество. С нея можем успешно да се допълваме - аз с моята синдикална насоченост, а тя с борбата с монополите и защитата на потребителите. Това са вектори, които много добре се допълват. Успяваме да разрешим всички потенциални конфликти. Ако си определях аз листите, вече щяха да са регистрирани", посочи Ваня Григорова.

https://dnes.dir.bg/politika/vanya-grigorova
ВГ я мислех за умна жена.
Излъгала съм се.
Пчеличката е най-ниска проба политическа чалга. Няма да забравя как се разхождаше боса в парламента, а журналистите й снимаха резила, а тя се хилеше, като зелка.
Възможно е спонсорите да се поставили условие да я включат та покрай ВГ и сестрата да изкласи, но дори така не е проява на здрав разум да се похарчи, за да бута личност със спорни качества и авторитет.
Що не включиха и ТД, та да са и трите дядо попе!? Joy
ВГ грешна стъпка.

Последна редакция: ср, 01 май 2024, 13:13 от sineva 1

# 17 510
  • София
  • Мнения: 5 317
Владислав Горанов в интервю за Bulgaria on air :
https://www.bgonair.bg/a/203-moneybg/343395-goranov-fiskalnata-n … ite-za-evrozonata

На разбираем език, премерен, без популизъм - което не е крайно лошо, подчертава като не крайно лошо, но ясно казва накъде ни води фискалната политика на Василев. А също и накъде не ни води. И да, напълно съм съгласен до последната дума.

# 17 511
  • Мнения: 5 681
Никога не бих слушала Горанов за каквото у да е дори да ми обяснява как е влязъл в Магнитски.

# 17 512
  • София
  • Мнения: 17 393
Колкото повече се плюнчат Горанов и Никола Василев, толкова по-убедена съм в политиката на Асен Joy Мерси от такива либерал-консерватори, за които бедните сами са си виновни и песионерите да мрат.

# 17 513
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 015
Колкото  Радев понесе някаква  отговорност  за Боташ. Само можем да мрънкаме...

Обаче знаеш срещу кого да мрънкаш, нали?

# 17 514
  • София
  • Мнения: 4 317
И Цвета Караянчева ще води листа. Този път в Пловдив-област, че в Кърджали удря на греда и не може да влезе в парламента.
Герб изтупват от праха разни "позабравени" лица, май следващият парламент ще е с по-дълъг живот и се готвят да управляват.
За хазарта - не разбирам целия вой, че приходите им и на някои съпътстващи браншове ще намалеят, пък бизнес плановете щели да им пострадат. Та това са пари, натрупани от  зависимостта на хората, които са довели до доста човешки трагедии. Айде няма нужда да ги жалим!

# 17 515
  • Мнения: 4 831
А номерът не е ли също така да маркираш, че те интересува, че въобще съществуват, и че не ти е под нивото да си загрижен за тях?
Защото от под похлупака е много лесно и много фенси да се правим, че доматите растат в био магазините...
А те решенията идват по принцип в процеса на работата, едва ли някой може да ги предложи готови в програма и това да не е поне до известна степен популизъм.

Тоест, напълно оправдаваме всеки сульо и пульо да говори каквото реши по медиите, да обещава как от небето ще завалят кюфтета и швейцарски франкове, ама да не сме твърде взискателни…така де, как може да очакваме от човека, който искаме да управлява страната, да има програма за управлението ѝ. Това сериозно ли е?

България не е някакъв стартъп, където да се учиш “в процеса на работата”. Става въпрос за бъдещето на страната все пак и едни 6+ милиона, които живеят тук. Точно това мислене - че от всяка калинка става експерт/директор, който ще се научи в процеса на работата - се стигна до провали в редица сектори.

Все пак цитираният коментар в известен смисъл обяснява успеха на разни партии. Видно е, че консумацията на лозунги без реален план за действие си има своята аудитория сред избирателите.

# 17 516
  • Мнения: 7 227
Колкото повече се плюнчатГоранов и Никола Василев, толкова по-убедена съм в политиката на Асен Joy Мерси от такива либерал-консерватори, за които бедните сами са си виновни и песионерите да мрат.
А каква е политиката на Асен, в която си все по-убедена? Той дори не е финансист.

# 17 517
  • Мнения: 3 463
А номерът не е ли също така да маркираш, че те интересува, че въобще съществуват, и че не ти е под нивото да си загрижен за тях?
Защото от под похлупака е много лесно и много фенси да се правим, че доматите растат в био магазините...
А те решенията идват по принцип в процеса на работата, едва ли някой може да ги предложи готови в програма и това да не е поне до известна степен популизъм.
За мен Асен Василев беше човекът с реалните решения за "малкия човек". Затова и откакто се е появил е толкова яростна съпротивата срещу него. Защото има и мозъкът, и волята да приложи реални политики, а не просто да говори популистки.

# 17 518
  • Мнения: 2 170
Това клъцване на рекламите от хазарта го адмирирам, но не мисля, че е случайно събитие и жест на добра воля на политиците.
Телевизиите ще пострадат най-много, един голям процент от приходите им е точно от реклами на хазарт, а който плаща той поръчва музиката, както знаем. Да очакваме ли завой в политиката на медиите?! Дали ще имат нови политически любимци, които да обгрижват и ще разлюбят доскорошните си фаворити?!
Май ще има дръзки пируети и лупинги сред нашата толкова независима медийна среда. Satisfied
Вземам пуканките и пускам Новините. От нетърпение ще си разплета чорапите. Joy

# 17 519
  • Мнения: 12 403
Скрит текст:
А номерът не е ли също така да маркираш, че те интересува, че въобще съществуват, и че не ти е под нивото да си загрижен за тях?
Защото от под похлупака е много лесно и много фенси да се правим, че доматите растат в био магазините...
А те решенията идват по принцип в процеса на работата, едва ли някой може да ги предложи готови в програма и това да не е поне до известна степен популизъм.
За мен Асен Василев беше човекът с реалните решения за "малкия човек". Затова и откакто се е появил е толкова яростна съпротивата срещу него. Защото има и мозъкът, и волята да приложи реални политики, а не просто да говори популистки.

Все си мисля, че няма как да има реални и дългосрочни политики за "малкия човек" без промяна в данъчната система. За което /и всичко съпътстващо откъм избягване на данъци/  никой няма воля, включително Асен Василев.

Общи условия

Активация на акаунт