Тема за Бърди - защо се случва това.....

  • 11 547
  • 151
  •   1
Отговори
# 45
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ами, обясни ми.
Хайде.
Простичко ми обясни, защото аз съм извънредно простичък човек.

Искам да кажеш тук, пред всички кой те обиди, с "цитираните" от теб думи?

Възможно ли ти е?

П.П. Не ми се иска да издребнявам, но в цитираното от теб няма нито една квалификация.
        Продължаваш да ме обиждаш без никакво основание.
        Не мисля, че това е много етично.

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 11:30 от Reza

# 46
  • Мнения: 2 082
бърди,мисля че българската педиатрия няма да можеш да промениш по този начин-просто ако имаш желание помагай.който иска ще се вслушва в съветите ти,а такива има много.нека престанат вече тези теми-много майки имат нужда от съвет,а той се дава ако някой го търси... нека спрат тези безсмислени спорове-никой не печели от тях...   bouquet

# 47
  • Мнения: 6 323
Тъй като казахте, че не сте визирали моята кореспонденция с Вас, моля за конкретен отговор, кой модератор Ви е писал лични съобщения с обиди?

Ако такова съобщение е съществувало, считам, че е било редно и нормално да пишете на мен и да ми цитирате съобщението, а не да отказвате да помогнете на потребители, които са Ви подкрепяли винаги и на тях да твърдите, че затова са виновни модератори, които Ви обиждат на лични съобщения и даже цитирате точни квалификации и обиди?
Разбира се, никой не може да Ви накара на сила да помагате и отговаряте на потребители. Това е Ваше решение. Но тъй като за причина изтъквате именно тези обиди, то аз съм задължена пред потребителите да изясня истината.

След като вече се разигра такава драма, моля да укажете точно име (прякор) на модератор, който Ви е писал персонални обиди на лични съобщения, както твърдите, че е било и да дадете точен цитат за горното (ако не желаете публично, то може да ми го изпратите на лично съобщение).

Аз също продължавам да виждам нападки от Ваша страна.

Писах Ви и в личната ни кореспонденция, ще го напиша и тук.

Не оспорвам познанията Ви, най-малкото защото нямам нужните знания и медицинско образование. Не отричам, че сте помогнали и на много потребители.
Не считам обаче, че различните гледни точки трябва да се представят по агресивен начин и в лют спор  (независимо дали става въпрос за спор между потребители или специалисти).
И да, цензура има и ще има.
Но цензурата не е срещу дадена гледна точка и виждане, а може да бъде единствено срещу начина, по който са представени.

Никой не цензурира медицинските Ви съвети и изказвания по темите и въпросите тук, защото е против Вашите възгледи.
Не считам обаче, че е редно да изисквате право Вие да обиждате свободно и форума, и потребители, и модератори, и цели професионални групи, да искате пълно признание и неоспорване на думите и в същото време да се оплаквате, че Вас Ви обиждат.

Тъй като за мен са видни всички изтрити мнения, мога да си направя труда и да изгубя време, така че да направя точен опис какво е изтрито и защо и да съпоставя с това, което не е изтрито, както и да сравня епитетите и изразите, използвани от Вас, с това, което е писано срещу Вас.

Вашето твърдение, че модератор Ви е обиждал на лични съобщения и е употребявал цитираните по-горе изрази е поводът за пускането на тази тема и моля, не я измествайте отново.
Темата е за това КОЙ модератор Ви е обиждал, къде точно е употребил цитираните от Вас изрази и какво точно Ви е писал на лични бележки.


бърди,мисля че българската педиатрия няма да можеш да промениш по този начин-просто ако имаш желание помагай.който иска ще се вслушва в съветите ти,а такива има много.нека престанат вече тези теми-много майки имат нужда от съвет,а той се дава ако някой го търси... нека спрат тези безсмислени спорове-никой не печели от тях...  

Подкрепям напълно!

# 48
  • София
  • Мнения: 4 423
Бърди, мисля, че нещата са казани вече - ясно и точно.
Моля те да отговориш - ще продължаваш ли да ни помагаш?

# 49
  • Мнения: 3 271
Мамма,   bouquet

И аз изпитвам, питам и бих искала точно същото. Не знам защо някои хора просто не го разберат.

# 50
  • Мнения: 4 150
Иzвинете,че се намесвам.Бих искал само да споделя гледна точка. Peace
Мога да раzбера zаЩо Бьрди много хора не го приемат и zаЩо сьЩо толкова го уважават и раzбират.
Бил сьм на сьЩото положение,особено когато се спречкват две раzлични Школи и периоди на промени в обученията  по медицина.
Не е трудно да приzнаем,че на таzи zемя има все оЩе беzброй консервативни, ограничени и некомпетентни лекари.Има ги навсякьде.
Мога да споделя от личен опит само,че когато чета в бьлгарски форум и в чуждестранен форум,намирам все по голяма раzлика в мисленето и методите на лечение на бьлгарските колеги.Не каzвам,че техните методи са по лоШи.Те просто не са в крак с най новите медицински открития поради слаба информация,поради нехайност от страна на собствената им дьржава.
Всеки е минал по тоzи пьт.Но не всеки остава там zавинаги и спира да се учи.
Много лекари мислят,че като вzемат дипломата в рьце,това са стоте процента на zнание и то никога не трябва да се дораzвива.

Медицината не тьрпи zастой.Не винаги обаче прогресията в нея е поzитивна и аz самият понякога тьрся точно теzи "zакостенели" методи и мнения на бьлгарски и други чуждестранни колеги,zаЩото в тях виждам повече полzа отколкото в  новите иzмислици.
Всеки иzбира zа себе си обаче.

КОгато един млад и боен дух не тьрпи льжата и консервативността той го иzявява според характера си чреz необходимите zа това неЩо средства zа комуникация.Като не zабравяме,че обЩеството е това,което ни дялка в дадена светлина,собственият ни горчив или сладьк опит,колкото и да ни е генетично zаложена дадена хубава черта.

С това искам да кажа,(според мен),че Бьрди говори ОСТРО и ДИРЕКТНО.Затова се чувства обидно,zаЩото хората не сме свикнали на такьв тон и очакваме друго отноШение.А ако се zагледаме в реалният живот,по бьлгарските болници и по кабинетите на клиниките...какво отноШение виждаме? Няма респект от пациента,мьлчане,недомльвки при zадаване на вьпроси,неясни терапии,греШни лекарства,беzотговорни  сестри и акуШерки.2006 година на пьрва страница в БГ МАММА стои "Раждането вьв вода е вьzможно и у нас".Това какво е?В кой век живее Бьлгария? И кой носи вина zа това сьстояние?ЗаЩо се чувстват родителите от тоzи форум zа отговорни zа това сьстояние и сьответно се обиждат на "обиди" поднесени с такьв тон??  Thinking

Според мен тоньт на Бьрди,с който пиШе тук (иzобЩо не оправдавам, нито zаЩитавам) е неясен и zа самият него.Той блика от наранената му дуШа,която ежедневно е била свидетел на неправди и греШни постьпки от страна на негови колеги.
Но той е имал кьсмета (или умиШленият кьсмет Simple Smile) да емигрира и да може да направи раzлика в Школата и вьв времената.
А това е най важното според мен.Да имаШ точка на сравнение.Най страШното обаче е ,да нямаШ раzличителни способности колкото и точки на сравнение да имаШ.А такива хора по света (беz раzличителни способности) с лопата да се ринат.И лекари и гробари...

Кьм Бьрди.
Бьрди,някои хора не са готови на тоzи вид обрьЩения.Други са готови.Затова когато се поднася дадена информация трябва да се мисли колко хора от тоzи и колко хора от друг "характер" Ще я прочетат и какви реакции Ще има след това,ако наистина искаШ информацията ти да е достьпна до всички.Мога да дам zа пример и себе си.Колко битки водихме с теб,колко гроzни думи сме каzали един на друг.Да има обидени?Това е zагуба на време.А точно времето не ни стига да се научим тьрсейки правилния пьт.Не,че ме убеди да се ваксинирам или пьк аz теб в обратното Laughing
И е нормално мисля да не пиШеШ.Подобни спьнки и zабрани убиват всякакво желание и обострят достойнството.
А да пиШеШ обобЩено,че всички педиатри са примитивни е сьЩо греШно,zаЩото лично поzнавам такива с големи умения дори от руската Школа.Раzликата е в раzсьжденията,сивото веЩество по грамаж,а не zаЩото са с бьлгарско гражданство.Прави раzлика,плйиz. Peace

Свободата на словото/мнението и неговото иzкаzване е само на хартия. Peace

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 13:37 от Christian

# 51
  • София
  • Мнения: 6 363
Christian, трябва да призная - постингът Ви е чудесен. поздравления и уважение за мъдрата и премерена позиция!

# 52
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Кристиян, темата е за коренно различно нещо.
Разбирате ли?

Бърди твърди, че е бил обиждан (с цитати при това) от модератор поради което ще спре да помага на майките, които разчитат на него.
Преди няколко дена ясно написа в една своя тема, че ще иска смяна на модератори, защото някой (аз, да бъдем точни) си позволява да го критикува и да му задава въпроси.

Това въобще има ли нещо общо с ранимата душа, готова денонощно да помага на жертвите на българската педиатрия?
Аз пък съм последният човек, който ще тръгне да я защитава (нещо, в което съм обвинявана от Бърди, но съм сигурна че не може да се покрепи с мои цитати).

Така че, ако може да се концентрираме върху това КОЙ, КОГА и КАК го е  обиждал.
Нещо на което може да даде отговор само и единствено той.

Чакаме...

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 13:52 от Reza

# 53
  • Мнения: 4 150
Аааа,пардон тогава.Аz не следя кьде той пиШе и неzнам..Само това тук от темата каквото схванах...толкова.
 Peace

# 54
  • Мнения: 8 585
Аааа,пардон тогава.Аz не следя кьде той пиШе и неzнам..Само това тук от темата каквото схванах...толкова.
 Peace
Никъде не пиша вече. И защото все още нямам стабилен Интернет. И не отговарям на призиви за "разпит", "признания" и "обяснения".

Твоите думи са дълбоки и верни. Няма съмнение в това.

Моята позиция е следната:

*не става въпрос за толерантност между различни мнения (от педиатрична гледна точка). Става въпрос за съпоставяне на напълно порочни и грешни неща с едно средно-Европейско мнение и позиция. "Размножаването" на типично Бг "патенти", чрез забрана за коментара им, предизвика гнева и острите ми реакции. Надявам се и те ще си разгневен, ако детето ти с варицела стои мръсно и не къпано седмица (или намазано с Ментолов спирт) щом като с регулярни бани може да е спокойно и да му се радваш. В този аспект, няма и не може да има друг подход, щом като за толкова обикновени неща се нуждаем от "спорове" и "убеждаване". Никой не би си пропилял цял живот за да убеждава някои "специалисти" в Бг че децата с варицела се къпят редовно. Има по-важни задачи от това.
*не става въпрос за закостенели мнения, които критикувам. В смисъл - в "закостенялото" винаги има премерен и разумен подход, традиция и мъдрост. Просто мненията, които пишат някои специалисти тук "с имена" не са закостенели, а напълно грешни. Те са си още в "техният си свят". Ти би ли се съгласил да заведеш детето ти да прави "гимнастики" само защото някой не знае кое е норма и кое патология за определена възраст, и изкарва детето ти "не физиологично"? В този аспект, нещата се нуждаят от шокова терапия. От голата истина-остро поставена, ребром. Иначе си кретаме на същото място. Когато те обвинят в неадекватност, от срам сядаш и четеш. Ако сам вътрешно не можеш да си изградиш навик за това.
*Някои специалисти, пишещи тук, не могат да разберат че не живеем в комунистически времена. Тоест, мненията им ще се четат под лупа и критикуват (ако има за какво). Нивото на отговорите им определя и нивото на критичност. Ако твърдиш, че от Акт-Хиб нямало полза след 1.5 годинка-прощавай просто не трябва да пишеш. Тези хора са свикнали на безкритичност-и си размножават "патентите" на воля.
*част от гнева ми е и продукт на разочарованието, което изпитва един Бг педиатър щом като започне работа навън. Просто разбира, че от педиатрия нищо не разбира. Ок, нека това да важи само за Бърди. Но и други съм виждал-и е тежка картината. Може да има стабилно медицинско образование, но няма специализирани знания. Защо? Защото е обучаван от именно такива "специалисти" за които неонатологията се изчерпва с "Виле, Обладен" наръчника, а педиатрията с Роси учебника. И които тук, в тези форуми безкритично са оставени да повтарят същите нонсенси. Е, тези неща не работят. Това е голата истина. И ВитК се прави, и Акт-Хиб се поставя над 1.5 годинка, и АД НЕ Е алергично заболяване. Тези хора, оставени да обучават младите, ги правят некадърни.
Защото самите те като учители са закостенели, неадекватни и неактуални. Да оставим настрана родителите, чийто глави пълнят с глупости от невежие, когато консултират децата им. Имало кадърни-ДОБРЕ-НЕКА ГИ ВИДИМ,НЕКА ПОНЕ ЕДИН НАПИШЕ ЕДНО МНЕНИЕ СВЯСТНО,АКТУАЛНО,КОРЕКТНО- да му се зарадваш, и да го поздравиш.



Аз съм на 40 години. Илюзийте са в миналото.
Крис, кажи честно-ти би ли си доверил детето да го лекуваш в София? При Д-р Мустаков, например. Ти да си чувал в Австрия да дават Аериус/Зиртек/Егерзин 6 месеца??

Ние педиатрите имаме задача да обучаваме майките. На коректни подходи. С личен привкус, с личен оттенък, но коректни!
Може да даваш тиква (която аз лично не харесвам), но това не е проблем.
Но да захранваш на 2 месеца-това Е проблем. И то голям проблем.
От него не можеш да излезеш, като си "нагласиш" своя медицина, сам си я тълкуваш и си я "размножаваш" под формата на отговори и съвети, затворени за критика от вън.

С това искам да кажа че поставям въпросите остро, актуално, шоково.
Защото шокови са резултатите от грешните подходи.
Нещата са стигнали дъното, щом хора на ключови места (завеждащи, хора с титли и т.н), които трябва да са флагман на съвременната педиатрия, дават пример за, прости ми, ниска квалификация.

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 15:52 от Birdie

# 55
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Буболина
Цитат
Само забравих да пиша, че лично се убедих, че във форума витае мошеник и то от най - долен клас, лично контактувах и съм бясна, но това е друга тема, която ще пусна друг път!
 
Цитат
Да , очаквах да не ми откаже, но...нямам отговор до сега, поне се включи тук, за да се изясни...., от кореспонценцията ми с него снощи, не с разбра въобще кой визира....

 - Бърди го възприемам като достоен съперник, тъй като в спора се ражда истината, не за нас, тъй като всеки си държи на своето, но за хилядите четящи Форумци.
 -   Често обаче оставам с впечатлението че той не ни мисли за достойни съперници, мен и Christian , което е разбираемо тъй като всеки в Монополно  положение, малко или повече се държи като Монополист.
 - И все пак, чест му прави, че в него "клокочи" несъгласие с много неща в медицинската практика, които той пестеливо процежда, тъй като по Устава на Лекарския Съюз, НЯМА право да критикува никой и за нищо - в противен случай бива моментално изключван и си губи лекарските права!!!???...

# 56
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
С това искам да кажа че поставям въпросите остро, актуално, шоково.
Защото шокови са резултатите от грешните подходи.

Би ли отговорил на остро поставеният ти въпрос кой е модератора, който твърдиш че те е обиждал с цитираните от теб думи?
Важно е, защото си мисля, че извода породен от отговора ти ще е шоков.

И темата е за това, а не за бг педиатрията или каквото и да е друго.
Стига си извъртал нещата.

# 57
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Да оставим настрана родителите, чийто глави пълнят с глупости от невежие, когато консултират децата им. Имало кадърни-ДОБРЕ-НЕКА ГИ ВИДИМ,НЕКА ПОНЕ ЕДИН НАПИШЕ ЕДНО МНЕНИЕ СВЯСТНО,АКТУАЛНО,КОРЕКТНО- да му се зарадваш, и да го поздравиш.

ами няма такива, само ти си, и това, ако не си разбрал още.
всички БГ бебета и деца умират тук, след като посетят педиатър, край, деца повече няма просто, защото ти не си в БГ да промениш  нещата.

# 58
  • София
  • Мнения: 4 423
Aleksander  - какво????

Буболина

Цитат
Само забравих да пиша, че лично се убедих, че във форума витае мошеник и то от най - долен клас, лично контактувах и съм бясна, но това е друга тема, която ще пусна друг път!

# 59
  • Мнения: 8 585
"тъй като по Устава на Лекарския Съюз, НЯМА право да критикува никой и за нищо - в противен случай бива моментално изключван и си губи лекарските права!!!???..."
->Имам лиценз от страна, в чийто лекарски кодекс няма и следа от това. Не съм подвластен на Бг кодекс, защото не практикувам в Бг, нямам диплома (за специалност) оттам, не съм регистриран там и с нищо не съм ангажиран към организацията БЛС.

"че той не ни мисли за достойни съперници, мен и Christian..."
->Не съм писал във Вашата тема от много отдавна. С Кристиян си пишем често по различни поводи. Само аргументите Ви Ви правят достойни, или не. Нещата не са на лична основа.

Общи условия

Активация на акаунт