Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата...5

  • 33 443
  • 774
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 690
Здравейте. Колко време трябва да направя почивка, за да пусна изследвания? Сега приемам по 6000iu. Ако знаете и за вит Б12 ще съм благодарна, ако ми отговорите, за да не пиша и в другата тема.
За вит. Д около 20-на дни.
За В12 - той има много дълъг полуживот и пада бавно - поне 45 дни, но ако има нещо, което не ти позволява толкова дълга пауза - напр. зачеване, заболяване...  може да го пуснеш заедно с вит. Д.
Зависи и от изгодните нива, дозите и т.н.
Кой или как определи тези срокове?

# 556
  • Мнения: 5 891
If you are currently taking a vitamin D supplement and want to check the impact of your supplementation routine, then you can take the test straight away. However, if you're looking to discover your 'baseline' (diet and lifestyle alone), we recommend a washout period of 2 weeks (Iron and B12) and 4-6 weeks (Vitamin D).

https://betteryou.com/blogs/faq/do-i-need-to-stop-supplementing-before-testing

# 557
  • Мнения: 1 381
sleek, кажете според вас , като погледнете горните ми стойности преди 3 месеца и след 3 месечен прием да взимам ли някаква поддържаща доза?

# 558
  • Мнения: 4 968
Bibi85, разделяше ли дозите на двата спрея или на един прием от двата?
Когато е спрей има ли нужда да се приема с мазна храна? Идеята му уж е, че директно преминава през лигавицата, а не чрез стомаха.

# 559
  • София
  • Мнения: 36 040
Скрит текст:
Здравейте. Колко време трябва да направя почивка, за да пусна изследвания? Сега приемам по 6000iu. Ако знаете и за вит Б12 ще съм благодарна, ако ми отговорите, за да не пиша и в другата тема.
За вит. Д около 20-на дни.
За В12 - той има много дълъг полуживот и пада бавно - поне 45 дни, но ако има нещо, което не ти позволява толкова дълга пауза - напр. зачеване, заболяване...  може да го пуснеш заедно с вит. Д.
Зависи и от изгодните нива, дозите и т.н.
Кой или как определи тези срокове?
Лекарите... специалисти по репр. медицина. Те най-често следят нивата на своите пациенти.
Пред годините сме установили, че тази схема е правилна и работеща.
Не разбирам, защо трябва да си винаги толкова заядлив и груб?!
Имаш мнение, споделяш го, а всеки да си прецени дали да ти се довери или не. С лакти и юмруци няма да се получи, защото голяма част от потребителите на сайта са натрупали достатъчно опит и винаги подхождат предпазливо към всяко едно твърдение.
Твоето мнение е, че не трябва да се прави почивка - Ок.
Моето е, че трябва.

ПП. Запазвам добрия тон и няма да влизам в спорове. За мен, най-грозно е двама лаици да спорят кой е по-по-най Simple Smile с материала.

# 560
  • Мнения: 307
Bibi85 и аз имам същите симптоми. От две години се въртя в кръг. Какви ли не лекари и лекарства. От месец открих че вит Д ми е 14 и започнах засилен прием. Определено съм по-добре, но иска още. За колко време се стабилизирахте?

# 561
  • Мнения: 1 381
gergana016, за 3 месеца. Сигурно знаете, че с приема на витамин Д е добре да приемате и магнезий. Защото аз в началото не знаех.

# 562
  • Мнения: 902
Това защо?

# 563
  • Мнения: 1 381
Рози и Бодли , на един прием приемах и двата спрея. В началото с мазна храна, после пръсках дори и без храна, но пак е имало ефект.

# 564
  • Мнения: 114
Здравейте. Пиша с молба за помощ и съвети, относно майка ми, която е на 48 години и преди 1 месец си е пускала изледвания и след посещение при ендокринолог са ѝ казали, че има ИР. Относно храненето нищо не са ѝ казали, само да чете в интернет. Аз от своя страна започнах да чета и аз и я посъветвах да си пусни и други изследвания, сред които витамин Д и Б12 и се оказа, че има дефицити и при двете. Моля ви посъветвайте ме какво количество да приема, знам, че трябва да е в комбинация с К2 и магнезий допълнително. Но искам да знам каква доза трябва да приема и колко време преди отново да си пусне контрола. Благодаря на всички предварително за помощта!

# 565
  • Мнения: 1 130
Здравейте, наскоро си правих изследвания и се оказа, че витамин Д е доста ниско:

Докторът ми предписа Солигама 2х1 таблетка 1 месец, после 1х1 таблетка. Но ми се струва малка доза. А и не са ли капките по-ефективни?
Също така съм с диабет тип 1 на 2 инсулина и с Хашимото на Еутирокс (в момента на по-висока доза, за да го направя под 2.5). Ако има значение.

Благодаря предварително!

# 566
  • Мнения: 1 381
mims Дозата ви е нищожно ниска. С 1000-2000 iu ще продължавате да сте с ниски стойности. И аз бях, като вас, защото послушах известен хематолог, който ми изписа 1000 iu на ден. Резултатът е, че стойностите паднаха още по-надолу, а за неприятните симптоми не искам да се сещам. След това реших да се взема в ръце, изчетох темата и увеличих дозата. 3 месеца по-късно стойностите ми са почти на горната граница и се чувствам много добре.

# 567
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Солигама пих по 2 таблетки дневно в продължение на 6 месеца. Ефектът беше 0. Дефицитът ми само се задълбочи...
Да, не си губете времето. И парите.

# 568
  • Мнения: 1 545
Подкрепям горните твърдения, а също приемах Солигамма (изписване от ендокринолог с изследвания и всичко,както си му е реда) задълбочих дефицита до 5.5

# 569
  • Melmak
  • Мнения: 3 170
Много е ниска дозата, няма как да се оправи такъв дефицит.

Аз приемах по 6000-9000 iu дневно, за да видя някакъв резултат. Отне месеци. С 1000-2000 iu няма да направите нищо.

Общи условия

Активация на акаунт