Сушилнята - всякакви въпроси и отговори - тема 25

  • 32 312
  • 789
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 11 876
Най-добре е с четката, но няма да ти се наложи толкова скоро.

# 676
  • Мнения: 498
И аз ползвам четката за боядисване (на коса) заедно с прахосмукачката и успявам да почистя доста добре.

Аз също рядко се съобразявам с етикети. Дори тюлените рокли на дъщеря ми суша в сушилнята. Само избирам ниска Т като опция (или "деликатно"). Не съм забелязала някакво сериозно свиване или деформация на дрехите.

# 677
  • Мнения: 120
Здравейте, с мъжа ми си купихме сушилня, понеже очакваме бебе скоро. Пуснах да се извъртят едни дрехи и всичко е наред, но като прегледах етикетите - масово пише, че не са за сушилня. Малко се отчаях така, защото и на малкото искам да пускам дрехите, а има шанс етикетите да не позволяват. Вие съобразявате ли се на 100%? Четох книжката, сушилнята е на Bosh и ще гледам да съобразявам програмите с материите.
Monkey, аз съм истински терорист що се отнася до сушене в сушилня. 🤣 Слагам почти всичко, дори това, което пише че не бива. Не суша в сушилня само коприна и разни леки материи, които са много деликатни, тениски с щампи и нещо тип костюм или сако. Горе долу спазвам програмите, но най-много ползвам програмата за памук и слагам и не само памучни неща - примерно клинове и топове за тренировки, хавлии, въпреки, че си има отделна програма за тях и т.н.От скоро имам Bosch, кондензационна с термопомпа, и определено е много по щадяща спрямо предишната AEG, която е комбинирана с пералня и суши на по висока температура,така че сравнението ми не е много точно. Но Боша страшно много ми харесва заради функциите Gentle и Less ironing. Аз съм ужасно скарана с гладенето и само съсипвам дрехите 😂
Имам провали от неправилно сушене - skinny дънки с еластан, след време се набръчкват и еластана ужасно се отпуска, 2-3 заминали пуловера и едно яке от полиестер.

# 678
  • Мнения: 1 114
Здравейте, завъртях 2 сушилни на новото AEG и съм приятно впечатлен, че е доста тиха, Но цветното на Микс го суша 2:40, а хавлиите на Памук 2:30 часа.
Предишната сушилня ги сушеше същите дрехи за 1:40 часа.
Толкова ли бавно сушат тези АЕГ-та ? Rolling Eyes
Тъкмо се зарадвах, че пералнята пере за 1-1:30 часа. Grin

# 679
  • Мнения: 41 882
Е, скоростта на сушене освен то други фактори зависи и от температурата. Високата температура значи бързо сушене и голяма шанс за повредени дрехи. И обратно.

# 680
  • Мнения: 1 114
Значи да предположим, че Miele сушат на по-висока температура щом за 1:40 часа Miele срещу 2:40 за AEG за едни и същи дрехи.
Моля и някои друг да сподели времетраене за марката. Joy

# 681
  • Мнения: 41 882
Аз не мога да кажа за колко време суши моето АЕГ. Все различно според прането.

# 682
  • Мнения: 102
Искам да попитам по този повод как почиствате тези кондензатори на AEG с прахосмукачка ли или чоплите с някаква четка за кондензатор ?

И аз също от тук видях, че се ползват четки за боядисване. Ползвам я едновременно с прахосмукачката. Към сушилнята имаше инструмент за почистване на кондензатора ама не ми харесва. Тип четка е ама твърда, пластмасова. Ползвам го за оправяне на ламелите, ако случайно деформирам някой при почистването.
Здравейте, завъртях 2 сушилни на новото AEG и съм приятно впечатлен, че е доста тиха, Но цветното на Микс го суша 2:40, а хавлиите на Памук 2:30 часа.
Предишната сушилня ги сушеше същите дрехи за 1:40 часа.
Толкова ли бавно сушат тези АЕГ-та ? Rolling Eyes
Тъкмо се зарадвах, че пералнята пере за 1-1:30 часа. Grin
Ако не забравя ще засека една сушилня колко време върти. Нашата е AEG TR818A4E. Ползвам обикновено Еко програмата. То има значение и колко е прането. Но ще засека Simple Smile

# 683
  • Мнения: 1 114
Аз обикновенно почти пълни перални и сушилни пускам, но все се надявах за 2 часа, че ще се случват нещата, утре продължавам с опитите. Joy

# 684
  • Мнения: 3 661
Цветно, бяло - зависи от материята, от количеството, от степента на центрофугата, дори при една и съща програма на сушене. Понякога моята (също АЕГ) съкращава значително времето, май даже само веднъж суши до края (нея я ползвам рядко, че е в селската къща и не са ми дип дълги наблюденията), ама тогава един чаршаф така беше прегърнал цял плик, че когато ми се видя прекалено дълго, отворих, та ги разделих.
А  място имаха бол, какъв им беше зорът - не знам.  Суши по-бързо от комбито ми Neff, но то е и малко горкото, освен че е комби.

# 685
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 756
Piole1, голяма е разликата. Предполагам, след като ги сравняваш, че слагаш почти "еднакви" дрехи, то едва ли със смяна на машините си сменил и гардероба!
Ще чакаме да споделиш!

# 686
  • Мнения: 1 114
Piole1, голяма е разликата. Предполагам, след като ги сравняваш, че слагаш почти "еднакви" дрехи, то едва ли със смяна на машините си сменил и гардероба!
Ще чакаме да споделиш!
Да, абсолютно сходни дрехи и материи. Днес продължавам, но трябва да призная, че цветните дрехи бяха доста добре без никакви намачквания и не се налагаше да ги поизпъвам, при това на пълна сушилня.

# 687
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 907
Пълна пералня (9 кг, но не съм теглила прането) с дрехи на детето ги суши около час, час и малко, защото са дребосъци. Нашите за около 1.30-1.40 ч
Центрофугирам на 1000-1200 оборота, рядко на 800, дънки, например. Моята е по-стар модел, обаче.

# 688
  • Мнения: 11 876
Значи да предположим, че Miele сушат на по-висока температура щом за 1:40 часа Miele срещу 2:40 за AEG за едни и същи дрехи.
Моля и някои друг да сподели времетраене за марката. Joy
Не, не е причината температурата. С кой хладилен агент са машините? Кои модели имаш?

# 689
  • Мнения: 1 114
MIELE TWF760WP
AEG TR838H4CE
Това са моделите.

Общи условия

Активация на акаунт