Спор с половинката

  • 8 073
  • 124
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Здравейте, здравейте! Любопитно ми е Вие за какво най-често се карате с половинките си? За какво са най-сериозните Ви спорове и как изглаждате нещата след това? Интересно ми е, защото на всички ни се случва да спорим за нещо и да се скараме я за нещо дребно, я за нещо не чак толкова дребно, но искам да видя как Вие се справяте със ситуацията, защото имам нужда от личния Ви опит.

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Последният ни спор беше за това коя е най-добрата форма на витамин Д и достатъчно ли е само седенето на слънце,за да си го набавиш(спорът приключи без разрешение ,но и без сърдити)...

# 2
  • София
  • Мнения: 35 101
За какво спорите вие, авторке?
Защо, колко, как?

Да дадем съвет ние, ще трябва да дадеш и ти.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Статия ли ще пишеш или курсова работа?

# 4
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Споровете ни винаги са свързани с темите, в които е силен, но пък аз имам глобален поглед и подхождам философски и това го кара да се взира още повече в детайлите, които мен не ме интересуват особено. Накрая си казваме, че и двамата има какво да дадем за разгръщането на темата и спорът приключва. Няма сърдити.

Преди бях добър слушател, но сега съм решила да съм лоша и споря съвсем целенасочено. Откакто споря без емоции и не просто заради спорта, а с идея за стратегическо целеполагане, имаме напредък.

# 5
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Последно се карахме защо още не ми е насадил спанака, овиках го, после седнах да си чета форумчето и ако не беше попитала въобще го бях забравила. Айде сега ти кажи у вас как е и какво те накара да подхванеш темата?

# 6
  • Мнения: 7 411
Спорове има, обикновено около малки деца, болести, безпаричие, намеса на чужди хора в отношенията, било майки, свекърви и т.н.
Всички тея неща ги минахме.
В последните години в такава хармония сме, че  чак няма за какво да се скараме. Скука.
Когато човек знае, какво очаква отсрещната страна и го дава и получава, не влиза в излишни спорове.

# 7
  • Мнения: 1 504
Последно се скарахме, защо цяла седмица не съм намерила време да си измия колата. Не мога да му обясня, че не ми се виси 2ч на автомивка с малкия 🤷‍♀️ Обикновено за такива глупости се караме 😄 Сериозните неща ги решаваме бързо и без спорове, но дреболиите....

# 8
  • Мнения: 3 190
За Wordle се караме, тази игра, която излиза по веднъж на ден. Викам му - "думата днес завършва на AE, няма много думи на английски, които да завършват така". И той спори, имало било! Казвам му "хубу, кажи някоя, ама да не е algae, спориш заради самия спор!". И така започва караницата...

Ето Wordle, ако на някого му се решава:

https://www.nytimes.com/games/wordle/index.html

# 9
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Споровете с мм си остават между нас и не се обсъждат и разказват на други хора.

# 10
  • Мнения: 20
У дома спорим, често за това че с детето като "ми помагат", все е на 50% (сиреч другите 50 трябва да си ги свърша сама). За мен е отбиване на номера, за тях си е голяма помощ...., нямала съм право да се сърдя! Вбесяват ме, честно!
Иначе, не спорим! Той е добър в едно, аз в друго, детето по-прилича на него....., няма начин 2към1 са, а у дома мнозинството печели.
Почивам си, като ги оставя да се оправят сами два дни в месеца (не поредни), махам се от в къщи и правя нещо любимо само за мен. Връщам се презаредена и готова за предизвикателствата им.

# 11
  • Мнения: 8 883
Не се караме и не спорим. Ако имаме различия в мнението, решението се взема от този, който отговаря за въпросното нещо, което е обект на разговор. Времето за разправии го инвестираме в други по-приятни дейности.

# 12
  • Мнения: 6 140
Щом е само каране без бой, не се брои

# 13
  • Мнения: 2 191
Последният ни спор беше, че се опитваше да ме поучава как да играя на една игра.


Като цяло спорим най вече за глупости, защото той обича да е прав, без да проверява дали наистина е прав в Гугъл Grinning

Освен това хич не го бива да се изразява  и понякога успява да изтърси някакви обидни неща без да иска, но с времето му свикнах, пък и той се старае

Иначе как се сдобряваме: говорим, всеки казва какво го е обидило или ядосало, извиняваме се и решаваме как да избегнем подобен спор в бъдеще.

# 14
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
[quote auth3or=White tiger link=topic=1604148.msg47181677#msg47181677 date=1699529037]
Споровете с мм си остават между нас и не се обсъждат и разказват на други хора.
[/quote]Абсолютно да.

Общи условия

Активация на акаунт