🍽️ MasterChef България 🍽️ - сезон 8, тема 4

  • 33 129
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 120
Аз мисля, че реномето на журито ще падне така или иначе ако Марианна победи. Все повече си мисля, че Лора ще отпадне другата седмица и Биляна, Осман и Марианна ще са на финал. Ще победи Марианна тъй като това им е била идеята от много отдавна. Така и тримата от журито ще останат в историята на предаването като дали победа и 100000 лева на незаслужил участник, който пък ще остане в историята като най-нехаресваният.

# 661
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 334
По-добре Марианна, отколкото Лора.

# 662
  • Мнения: 2 425
Явно наистина става нещо задкулисно и нервите на участниците не издържат. Ако Биляна не е победител, всичко е ясно. В началото писах, че е приятно за гледане, защото няма лоши отношения м/у участниците, както е било в други сезони, но явно нещата са ескалирали. Петя никога не ми е допадала, много ми е мрънкаща и изкуствено усмихната и снощи си показа скорпионския нрав. Той и Таралежков е скорпион, но някак не му личи на екран. Кустев - с тази малка уста винаги лапва големи хапки и е много неприятно за гледане. Другите двама са класа, но жалко, че са само статисти и нямат думата за крайния резултат. Марианна на мен ми допадаше в началото, борбена е, но и тя си показа истинската същност. Много странно "приятелство" м/у нея и Лора. За снощи смятам, че беше крайно изненадана от реакцията на Петя и наистина се стараеше да победят. Като цяло от този сезон ще запомня десерта на Биляна и нищо друго. Интересно ми е, че помните много от предишните сезони, аз тази Лора Капустина дори съм я забравила, проверих я в нета и нямам никакъв спомен за нея.

# 663
  • Мнения: 7 811
Е, Осман също е добър готвач , не само Биляна .

# 664
  • Мнения: 120
По-добре Марианна, отколкото Лора.
Така е, Jess но ако сравняваме двете. И пак ще кажа - чиниите на Лора са изглеждали много по-добре от тези на Марианна. Но ако на финал са Биляна, Осман и Марианна - Марианна не може са бъде дори и вариант за победа.
Аз не харесвам като персонаж и Божана, но пък тя е мнооооого, мнооого добра! Смятам, че ако някой сравни Божана и Марианна, първата ще си хвърли отнякъде.
От цялата гадост, която продукцията ще сътварят, дивиденти ще извадят единствено Биляна и Осман, защото са харесвани от нас, гледащите и са можещи. Интересно ми е, ако победи Марианна, как това жури ще има очи да се изправи пред колегите си шефове. Как точно ще им обяснят победителя си.
След снощи съм убедена, че Марианна ще победи.

# 665
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 334
Съгласна съм, финала трябва да е Осман и Биляна. Но, аз говорех ако е Лора срещу Марианна, тогава предпочитам втората.

# 666
  • Мнения: 4 493
Ще повторя, каквото писах преди време, но според мен Сарафов и Таралежков няма да участват в друг сезон, което ще е индиректен лош фийдбек за случващото се зад кулиси. А и тяхната цел я виждам повече като реклама. Дори не мисля, че Сарафов беше сериозен в предложението си вчера - искаше само да заяви, че се дистанцира и не одобрява. Няма да се учудя и форматът да е силно под въпрос вече, защото не е добре да сменят често жури.

Последна редакция: нд, 26 ное 2023, 16:11 от Tsugumi_

# 667
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 441
Досега всички участници са посочвали Биляна за фаворит. И накрая ще вземе друг да спечели. Е няма ли да е безумно?

Не харесвах Петя, ама хуленето по нея минава всякакви граници. Възмутени гражданки плюят по човек, който си е изказал мнението, доста по-умерено от самите тях.. Хайде моля ви се, дръжте се възпитано и културно, каквито очаквания имате от другите.

# 668
  • Мнения: 267
Здравейте, аз съм нова и досега само чета темата, не пиша в нея, но след вчерашния епизод и аз ще се разпиша.

До вчера Петя ми беше фаворит, но след вчерашното си детинско поведение не я харесвам особено вече. Мисля, че определено е станало нещо зад кулисите, което да издразни Петя защото не ми се вярва просто защото не харесва Марианна да реагира толкова остро и чак да иска да се отказва в последната задача и въпреки това, Марианна беше много позитивно настроена към Петя и готвенето с нея и мисля, че по това време на състезанието трябва да забравим личните си отношения в името на победата. Марианна според мен беше в правото си да използва престилката, но се изложи като спаси именно Лора. Досега що годе харесвах сезона, не е най-добрия, но не е и най-лошия, но този епизод ми създаде много неприятно и токсично усещане, струваше ми се сякаш не знаем цялата история.

# 669
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 206
Аз имам въпрос - тия синапени семена, дето Марианна ги сложи върху еленското, не вярвам да са имали супер вкус. Как ви се виждат? Бая си бяха.

# 670
  • Мнения: 9 041
Този сезон не е ли сниман преди година и половина? Ако другото е след още толкова, все ще се намери някой заблуден да се запише. Ако тоя сезон нивото беше "Едва правя кекс", другият е възможно мазането на филия да бъде топ умение.

Лора никакъв кулинар не е. Тя не може да борави елементарно с нож и кухненски уреди. Просто е заучила два вида маслено тесто, едно желиране и три вида подредби на чинии и това е. Както и при много от останалите липсва дори лека основа на кулинарията. Разликата е, че тя просто има гръб и бутането е много очеизвадно. Тоби беше същият кифльок, но без спонсор и си замина. Госпожа Вечерни рокли и букли ще я гледаме на финал.

Петя, Биляна и Осман може да не са уау, но са на светлинни години от останалите. Мелят е хаотична - при нея няма никаква последователност и е малко на късмет. Аз не я харесвам и за мен просто минава между капките през повечето време. Мариана е нагла и груба - е, получи малко от нейното лекарство от Петя.

# 671
  • Мнения: 1 889
Аз не съм прочела Петя да е обиждана. Точно обратното изключително грозни обиди се сипят по Марианна и Лора. Те, че не са стока не са, ама не са и някакви престъпнички или да са навредили на някой. Участват в телевизионно шоу със състезателен характер. Това, че някой не ги харесва не му дава правото да ги обижда. Много грозни епитети прочетох за тях, все едно са окрали някой. Аз пък нямам нищо против Марианна, не и е приказен характера, ама аз няма да си я прибирам вкъщи. Не е супер готвачка ,но на фона на други има повечко умения. И за мен не е най- нехаресваната и най- незаслужилата. Ако Лора спечели тогава да, ама за никой друг немога да употребя тези думи. Да най- добре ще е да спечели Биляна, но който и да е от останалите изключвам Лора не ми пречи. Защо пък да не е Мелят примерно ? 😉 А и двойните стандарти си личат и тук във форума, за подобни ситуации Марианна е заклеймена, а Петя оправдана. За мен и двете са злобни и не мога да ги разделя , ако гледам обективно на нещата.

# 672
  • Мнения: 267
За мен Мелят минава между капките, няма никакъв шанс за победа и трябваше Даниела да е тук на нейно място. Първото ѝ силно готвене (по мой спомен поне) беше вчера.

# 673
  • Мнения: 1 889
За мен пък най- добре боравеща със зеленчуци е именно Мелят. Жалкото е че заради вегетарианството месото и е малко чуждо и има проблем с десертите. Иначе с риба се справя доста добре. Аз лично я харесвам. Сега кой е най- добрият няма как да знам без да съм им опитала храната, но ако съдя по продуктите които използват на Мелят са простички комбинации, но вкусни. За други не мога да кажа същото. Портокалов сок със гъби и чери домати. Репички с кисело зеле...и т.н.

# 674
  • Мюнхен
  • Мнения: 813
Аз не съм прочела Петя да е обиждана.

Е, хайде сега Simple Smile Фалшива била, надута, злобна, прикрита, скорпионски характер...И тя си го отнесе, редом с останалите. Първото дали не го прочетох даже във ваш коментар, защото за 2 седмици се била извъртяла. А Мариана не че е заклеймявана, просто направи впечатление, когато вдигна пушилка, че не можело така да я свалят от балкона, нечестно било. После направи 1:1 същото. Не върви така. Или го приема като част от играта и не мрънкоти, или спира да сваля останалите.

Според мен е станало нещо задкулисно, затова Петя е променила отношението си към Мариана, като нищо след спечелването на Мастърпрестилката да е станало ясно кога и заради кого ще се създадат условия да хвърчи Петя. Отношението на Биляна също е показателно, очевидно не е само Петя, която не харесва Мариана вече. Просто последната е по-вокална и очевидно ѝ изпуснаха нервите.  Божана, като я сваляха постоянно, издържа и се пребори, ама не може всички да са като нея.

Общи условия

Активация на акаунт