🍽️ MasterChef България 🍽️ - сезон 8, тема 4

  • 33 032
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 120
Може би Петя не трябваше да реагира по този начин и сигурно не би в друга ситуация. Но явно толкова са омотани в интриги, нерви и безпомощност от цялата скалъпена история, че това е бил единствения й ход. Паднало й е пердето, знаела е, че си тръгва - какво има да загуби.
Вие не виждате ли явната симпатия на журито към Лора, и най-вече към Марианна. Ако вие сте там и готвите добре и виждате, че някой, който не умее да готви е лансиран от продукцията и ястията му се ласкаят от журито, а знаете много добре какво са сътворил за този един час, как бихте реагирали. Въпросът е риторичен.

# 676
  • Мнения: 267
Аз не съм прочела Петя да е обиждана.

Е, хайде сега Simple Smile Фалшива била, надута, злобна, прикрита, скорпионски характер...И тя си го отнесе, редом с останалите. Първото дали не го прочетох даже във ваш коментар, защото за 2 седмици се била извъртяла. А Мариана не че е заклеймявана, просто направи впечатление, когато вдигна пушилка, че не можело така да я свалят от балкона, нечестно било. После направи 1:1 същото. Не върви така. Или го приема като част от играта и не мрънкоти, или спира да сваля останалите.

Според мен е станало нещо задкулисно, затова Петя е променила отношението си към Мариана, като нищо след спечелването на Мастърпрестилката да е станало ясно кога и заради кого ще се създадат условия да хвърчи Петя. Отношението на Биляна също е показателно, очевидно не е само Петя, която не харесва Мариана вече. Просто последната е по-вокална и очевидно ѝ изпуснаха нервите.  Божана, като я сваляха постоянно, издържа и се пребори, ама не може всички да са като нея.

Съжалявам, че цитирам цялото, но честно казано нямам представа как да цитирам само част от текста и дали въобще е възможно.

И аз забелязах, че Биляна се отделяше от Лора и Марианна когато бяха трите на балкона и даже изглеждаше раздразнена от случващото се.

# 677
  • Мнения: 1 190
Не може падане на перде да е оправдание да се държиш така, а и дори аз само мога да си представя каква месомелачка са такива шоута, какво остава за човек, който се е записал за участие.
Не мисля, че готви по-добре от Марианна. За сега Марианна за мен е след Биляна и Осман, но ми е ясно, че това е само на базата на това, което изберат да ни покажат.

# 678
  • София
  • Мнения: 11 691
Във вчерашния епизод може и да е била емоционална, но постът ѝ в инстаграм е обмислен. И да, надуто поведение показва. Била сигурна, че нейната усмивка била сред най-красивите в национален ефир, то поне само с Мастършеф да се беше ограничила и поведението ѝ най-достойното. Тръгнал си главен герой, то са пет човека, никой не я броеше за победител (освен аз и още 1-2 в темата). Много по-приятно впечатление щеше да остави с малко скромност и да остави другите да я похвалят.
Ето усмивките на трите дами и трите имат хубави, не виждам Петя точно с това да изпъква:

Последна редакция: нд, 26 ное 2023, 17:32 от Niya-

# 679
  • Мнения: 1 889
Аз не съм прочела Петя да е обиждана.

Е, хайде сега Simple Smile Фалшива била, надута, злобна, прикрита, скорпионски характер...И тя си го отнесе, редом с останалите. Първото дали не го прочетох даже във ваш коментар, защото за 2 седмици се била извъртяла.
В мои коментари не слагам етикети на хора обикновенно , а коментирам държание. Използвала съм фалшив човек за описание на Петя, защото това и показа. През цялото време се усмихваше и се държеше невинно и над нещата до снощният епизод. За мен това си е доказателство за фалшив образ.
И аз лично не съм визирала потребители поименно или цитирайки ги. Много лесно е ,ако не искате да четете постовете ми, прескачайте ги. Аз не съм съгласна с грозните обиди и етикетите и се опитвам максимално да не ги употребявам. Възможно е някъде също да не съм се изразила правилно, за което се извинявам на участникът, но определено се старая да се аргументирам защо си мисля така.
А и не мога да предполагам, какво се е случило зад кулисите, коментирам само това което съм видяла и пречупила през собствената си призма.

# 680
  • Мнения: 120
Във всеки епизод Марианна е в конфликт с някого. И ние виждаме една малка част от този конфликт. Кой знае какви истерии са през останалото време. Единствената, с която не се скара е Лора. Е как всички други са криви, само тя не. С журито обаче се държи като отрядничката на класа. Толкова е прозрачна и толкова никаква, че не ми се говори.

# 681
  • Мнения: 267
Във вчерашния епизод може и да е била емоционална, но постът ѝ в инстаграм е обмислен. И да, надут поведение показва. Била сигурна, че нейната усмивка била сред най-красивите в национален ефир, то поне само с Мастършеф да се беше ограничила и поведението ѝ най-достойното. Тръгнал си главен герой, то са пет човека, никой не я броеше за победител (освен аз и още 1-2 в темата). Много по-приятно впечатление щеше да остави с малко скромност и да остави другите да я похвалят.
Ето усмивките на трите дами и трите имат хубави, не виждам Петя точно с това да изпъква:

Ами, според мен постът не беше направен да се взима насериозно, а беше по-скоро ироничен.

Последна редакция: нд, 26 ное 2023, 16:55 от marinaa3

# 682
  • Мнения: 354
...Нямаше да говоря за Лора,но ме мъчи един въпрос - ясно е,че няма лоша реклама и много хора са готови на абсолютно всичко, за да постигнат целите ( няма лошо, всеки си  преценява как да живее ) и, въпреки това, продължавам да се чудя колко трябва да е перде или болезнено амбициозен човек да си причини доброволно (дали?) целия този цирк ?...
Убау де, за какв точно се рекламира Лора? Очаква да я вземат за водеща, за готвачка, за елитна компаньонка - за какво?

А де, и аз не разбрах тя с какво всъщност се занимава 🤔 ( конкурсите за мис не ги броя за професия ).
Сигурно си има мечти и цели, ама не съм убедена,че са в сферата на кулинарията,не си я представям отзад в кухнята дори и на реномиран ресторант.
Лора обича да е в центъра на вниманието, да й се правят комплименти, да се кипри и да съблазнява (който се оставя да е съблазнен) 😅

Та, прав си, май ще се насочи я към някоя телевизия, може да тръгне от подобни като в "На кафе" готварски рубрики 🙄

# 683
  • Мнения: 267
...Нямаше да говоря за Лора,но ме мъчи един въпрос - ясно е,че няма лоша реклама и много хора са готови на абсолютно всичко, за да постигнат целите ( няма лошо, всеки си  преценява как да живее ) и, въпреки това, продължавам да се чудя колко трябва да е перде или болезнено амбициозен човек да си причини доброволно (дали?) целия този цирк ?...
Убау де, за какв точно се рекламира Лора? Очаква да я вземат за водеща, за готвачка, за елитна компаньонка - за какво?

А де, и аз не разбрах тя с какво всъщност се занимава 🤔 ( конкурсите за мис не ги броя за професия ).
Сигурно си има мечти и цели, ама не съм убедена,че са в сферата на кулинарията,не си я представям отзад в кухнята дори и на реномиран ресторант.
Лора обича да е в центъра на вниманието, да й се правят комплименти, да се кипри и да съблазнява (който се оставя да е съблазнен) 😅

Та, прав си, май ще се насочи я към някоя телевизия, може да тръгне от подобни като в "На кафе" готварски рубрики 🙄

Очаквам и нея като Капитонова да я видим в някое друго издание на Ергенът.

# 684
  • София
  • Мнения: 20 197
Ако журито беше като от миналия сезон - Токев, Михалчев и Роу - Лора щеше да е една от първите изгонени, в случай, че въобще беше допусната с онзи обикновен десерт, който направи поне още 2 пъти по време на предаването...
Искрено се съмнявам в това, предвид факта, че същото това жури от Токев, Михалчев и Роу не изгони скорострелно Капитонова, а я търпя повече от половин сезон. А тя нямаше абсолютно никакви кулинарни познания, както сама е казвала неведнъж, и не можеше да готви и наполовина колкото Лора. Не че Лора може много, напротив.
Та като цяло същата работа е и тогава, и сега. Само се надявам това подпиране да спре в някакъв много скорошен момент, защото ще е абсурдно, ако стигне до финала.

# 685
  • Мнения: 354
...Нямаше да говоря за Лора,но ме мъчи един въпрос - ясно е,че няма лоша реклама и много хора са готови на абсолютно всичко, за да постигнат целите ( няма лошо, всеки си  преценява как да живее ) и, въпреки това, продължавам да се чудя колко трябва да е перде или болезнено амбициозен човек да си причини доброволно (дали?) целия този цирк ?...
Убау де, за какв точно се рекламира Лора? Очаква да я вземат за водеща, за готвачка, за елитна компаньонка - за какво?

А де, и аз не разбрах тя с какво всъщност се занимава 🤔 ( конкурсите за мис не ги броя за професия ).
Сигурно си има мечти и цели, ама не съм убедена,че са в сферата на кулинарията,не си я представям отзад в кухнята дори и на реномиран ресторант.
Лора обича да е в центъра на вниманието, да й се правят комплименти, да се кипри и да съблазнява (който се оставя да е съблазнен) 😅

Та, прав си, май ще се насочи я към някоя телевизия, може да тръгне от подобни като в "На кафе" готварски рубрики 🙄

Очаквам и нея като Капитонова да я видим в някое друго издание на Ергенът.


Това не го гледам, едва издържах 10 мин от първи епизод на първи сезон,твърде много джукеси- кокошинки на едно място ми идват 🤣, така че ще бъда пощадена 🤓

# 686
  • Мнения: 8 941
Ясно, че това е тв предаване и има много сценаристи, монтажи и т.н. Но в крайна сметка в него са ангажирани нормални хора, а не професионални актьори. И тези нормални хора си имат емоции, очаквания и някакво достойнство. Когато осъзнаят, че цялата схема е точно схема и уменията им нямат никакво значение, защото някой вече е уреден за победител, нормално е да не им е приятно. Спират ги договорите, за да си бият камшика и затова протестират по единствения им възможен начин - с ей такива реакции като на Петя, чинията с миди на Биляна и през някои и друг пост в Инстаграм.
Лора няма срещу какво да протестира, щото тя не си е мръднала пръста и знае, че участието й е подсигурено.

И защо да не е нормално зрителите да се дразнят? То и футболът е само ритане на топка, ама черното тото не се приема за нормално.

# 687
  • Мнения: 15 387
Смятайте колко явно е всичко задкулисно, щом основно обсъждаме нагласеността на формата, а не чиниите на участниците.
И в предни сезони са се прокрадвали съмнения, но такова чудо не е било.

# 688
  • Мнения: 725
Аз сега стигам до новия епизод и съм в потрес как отново ѝ се размина на Лора. Направо нямам думи. Нали е голямата майсторка на десерти, защо е нужно да се спасява?! Даже след като разбраха каква е задачата, Марианна  каза, че не е трябвало да я качва на балкона, а да я остави да готви и Лора казва "а, няма нужда".
Петя може и да не е реагирала правилно и да си изпусна нервите в първата част, но злопаметната Марианна също не пада по-долу.

# 689
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 401
Никой не обижда Петя, Лора е страхотна готвачка и не я толелират, а аз явно гледам друго предаване и чета в паралелен форум.

Защо трябва да е скромна Петя? Лора скромна ли е? Търпяхме ѝ лиготиите, кикота и некадърността ѝ сумати време и още е в играта на мястото на много достойни играчи.

Общи условия

Активация на акаунт