🍽️ MasterChef България 🍽️ - сезон 8, тема 4

  • 33 135
  • 743
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 15 287
Ако някой пък смята, че в сезона на Божана е трябвало да спечели някой друг, а не тя - нека да каже кой беше по-заслужил от нея, според него.
За мен Божана беше очевидният победител още от кастинга.

# 646
  • Мнения: 219
На средата на епизода съм, но не мога да се сдържа. За мен поведението на Петя р направо инфантилно, най-неприятния ми епизод от целия сезон. Толкова се напрегнах от това отношение, че  го гледам на етапи. За Петя нямаше шанс да стигне до финал, самата тя в инстаграм поста казва, че дори е изненадана докъде е стигнала, правилно си е прецененила възможностите. Малко ми беше лигава в началото, но през последните епизоди и тя, и Лора станаха доста по-сериозни. Обаче с това неадекватно държане в моите очи много се изложи. Най-вероятно е имало някакво вземане-даване извън кадрите, но  няма значение това е игра, имай достойнство, толкова хора те гледат, би трябвало да знае, че ние нямаме контекст и тя ще излезе кривата. НЕ съм  фен на никого и също така не подкрепям конспиративни теории, някои тук направо се увличат и губят връзка с реалността.

# 647
  • Мнения: 357
Макар да харесвам Петя, не одобрявам поведението й снощи, със сигурност можеше по-интелигентно да изрази недоволството и, видимо, обидата си.

Но я разбирам, то за нас зрителите е очевидно, че има толериране и пазене на Лора ( по някакви си причини), включително от един от шефовете, пък представям си какво се случва директно пред очите на участниците (а на нас ни е спестено и само предполагаме).
За да реагира толкова остро и гразно Петя, явно съвсем се е нагнетила обстановката и тя просто е решила,че няма смисъл да продължава да го играе вечно усмихнатата и добричка и директно започна да прави сечено на продукцията.

Аз вярвам,че тя има усет към храната и продуктите, показа фантазия и с правилния ментор ще стане чудесен шеф.
Сарафов го е забелязал потенциала й както всички чухме, дано тя се възползва от този шанс.

Аз Марианна не бих я изтраяла и без да е близка с Лора, просто ми е антипатична, голям мрънкалник е, голямо его и самочувствие, не търпи критика, заядлива и дребнава е.
Точно тя би минала през всеки един, за да победи.

Много се радвам за Мелят, от няколко седмици насам ми е фаворит заедно с Биляна, по-различна е от останалите и изпъква с положително излъчване и желание да експериментира и да се предизвиква.

Осман и Биляна са ясни, те си държат ниво и заслужено са на крачка от финален двубой.

Лора няма да я коментирам.

# 648
  • София
  • Мнения: 15 287
Марианна може да е била всякаква в различните епизоди, но в снощния, според мен, беше съвсем искрена - и в изненадата си от реакцията на Петя, и в обидата си, и в опита си на няколко пъти да поиска идеи от Петя и да готвят по нейния начин.
Смятам, че наистина се постара да готви така,  че да спечелят.


# 649
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 058
А може Петя да не иска снизхождението на Мария "да е нейното". Знаем колко налагаща е тя. Петя просто й изчезна хъса. И Кустев й е дошъл в повече щом го пренебрегна.

# 650
  • Мнения: 357
Кустев може и да е добър шеф, ама на фона на Таралежков и Сарафов простее и с визия,и с излъчване,и с изказ, и с коментари.

Дори и да е много вещ в занаята и с огромни познания за ястия/продукти/техники/плейтване, самият му маниер ми е един груб,недодялан,липсва финес,пък как борави с преборите като опитва - мале,мале 🤦

Нямаше да говоря за Лора,но ме мъчи един въпрос - ясно е,че няма лоша реклама и много хора са готови на абсолютно всичко, за да постигнат целите ( няма лошо, всеки си  преценява как да живее ) и, въпреки това, продължавам да се чудя колко трябва да е перде или болезнено амбициозен човек да си причини доброволно (дали?) целия този цирк ?

Най-вероятно Лора е смятала,че ще е фаворит на публиката и любимка на масите, то се личи,че тя има високо мнение за себе си и е убедена,че с лекота омайва околните.

Ама, на зрителя взе да му писва от такива типажи, даже е не ги намеря за забавни вече,дано всички реалитита си вземат бележка от тази година и се променят в положителна посока.

# 651
  • Мнения: 120
За журито нещата са нещо такова - ще взима една сума пари, ще създам шум около себе си, ще направа бизнеса си по-познаваем, ако и една свир**ца изкарам е кяр.

# 652
  • София
  • Мнения: 11 755
Идват ми в повече самохвалебствията на Петя, а бях гласувала за нея за победител т.е. беше ми от фаворитите, но едва няколко човека я бяхме посочили. Сега изведнъж тя пише, че било Гейм ъф троунс и си тръгнала главната героиня. Напротив, има двама добри тази година и тя не е една от тях. А това за най-красивата усмивка в ефира... симпатична е, но чак пък толкова и с какво самочувствие трябва да си, за да го напишеш.


За Лора съм съгласна, определено Петя е по-добрият кулинар, но с останалата част от поста си за мен се излага.

Последна редакция: нд, 26 ное 2023, 13:47 от Niya-

# 653
  • София
  • Мнения: 7 987
...Нямаше да говоря за Лора,но ме мъчи един въпрос - ясно е,че няма лоша реклама и много хора са готови на абсолютно всичко, за да постигнат целите ( няма лошо, всеки си  преценява как да живее ) и, въпреки това, продължавам да се чудя колко трябва да е перде или болезнено амбициозен човек да си причини доброволно (дали?) целия този цирк ?...
Убау де, за какв точно се рекламира Лора? Очаква да я вземат за водеща, за готвачка, за елитна компаньонка - за какво?

# 654
  • софия
  • Мнения: 25 977
Не бих се учудила да е за последното.
Бизнес. Някои мъже имат фетиш към популярни общи.

# 655
  • Мнения: 1 889
За мен избора беше между Мелят и Петя в този епизод след спечелването на Марианна. И винаги ще съм на страната на Мелят. Петя не за първи път показва рогца и високо самочувствие прикрито зад фалшива усмивка. И в поста и си личи. Главният герой била тя, оххх горкичката гледала е друго предаване. А тези ,които останаха какви са - поддържащи роли за нейното величие ли ??? Значи според нея Мелят е по незаслужила и затова тя трябва да готви с Марианна ? Още в началото на сезона си личеше отношението и към Мелят с неподаването на престилката. А относно избора, преди седмица, две Петя лично си избра Марианна като първа в отбора и, а изведнъж тя не можела да готви с Марианна. Значи както ни устройва се извъртаме само и само да минем по напред. Фалшив човек. Изложи се Петя. А инфантилното и сърдито поведение влоши картинката.  Можеше много по достоен начин да се държи. И за пример ще дам една от отпадналите участнички, която си тръгна с гордо вдигната глава и без да се изложи - Даниела. Петя аз лично ще я запомня, ако въобще я запомня де, единствено с инфантилното поведение накрая и фалшивите и усмивки. Радвам се , че Мелят е тази която стигна до полуфинал, а не Петя. Макар и до снощи да имах симпатии към нея , ама тя с едно епизодче ги заличи от всякъде. И в моите очи трудно може да бъде оправдана.

# 656
  • Мнения: 4 496
Биляна е харесала публикацията на Петя. За мен това е подсказка, че не печели.

# 657
  • Мнения: 1 889
Винаги е имало бутани участници. В сезон 3 беше с най- силната конкуренция и там много хора можеха да готвят  изключително добре, но и там имаше бутани в името на шоуто.Да не говорим, че половината висяха по балконите до средата на предаването.   Божана обаче си спечели напълно заслужено, тя нямаше лоша чиния от началото до края. Макар , че там поне още 5 участника заслужаваха титлата победител на МШ.  Такива чинии имаше там УАУ, че още ги помня някои.
В сезон 5 Радка спечели, ама другата бутана беше Лора Капустина.( Там силни играчи отпаднаха още преди последните десет. ) Дори и на финала е снимана изненаданата и физиономия на Лора , че не спечели.
В сезон 6 изключително силно мъжко присъствие, че голям зор им беше да закарат жена до полуфинал.
Може би само сезон 7 си мина по естествено, ама и там много силни претенденти имаше. Просто Мария си започна от началото и не пусна до края нивото.
А сегашния сезон е толкова слаб каста, че има само един мъж в топ 10, а жените са толкова взаимнозаменяеми ( без Биляна), че само скандалите могат да им оправят сезончето. И затова е и Лорчето- хейт да има, съответно гледаемост. Иначе какво ще се гледа, "невероятните им кулинарни умения" или "страхотната им визия" на чинии ? Нивото е ужасно слабо, но скандала продава.

# 658
  • Мнения: 7 822
Мариянна ми беше много неприятна , но не мисля , че е саботирала Петя , последната си беше показала кофти характера и преди .

# 659
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 364
Сега пак го гледам предаването и поведението на Петя ми е много грозно. Казахме вече, че нещо е ставало, явно и самата Петя си е знаела, че ще я "сготвят" и въпреки всичко не мога да и извиня изцяло поведението. Марианна искрено се старае и искаше да им се получи, незнам ако Петя не се държеше така как щеше да се намери повод Марианна да я свали долу.
Аз след този пост на Петя и неприязънта на останалите към Лора подозирам, че последната може и да е победителката, което ще е много жалко най-вече за реномето на предаването и шеф Таралежков и Сарафов.

Общи условия

Активация на акаунт