Косопад - тема 25

  • 36 731
  • 696
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 735
Стискам ви палци Чавдар_1 !
Дано ефекта е по-дълготраен при вас....

# 76
  • Мнения: X
От утре започвам с Миноксидил Kirkland ще ви споделям резултатите от всеки месец дано ми се отрази добре без странични ефекти а и най вече да има нова коса !!!
От кой сайт поръчахте ???

# 77
  • Мнения: 300
При мен, освен безумния косопад, се наблюдава и промяна в структурата на косата. Тази, която все още ми е на главата, не прилича на коса, а все едно на пълнежа на предишната коса. Освен това се изсуши адски много по цялата дължина и се заплита ужасно..а аз не смея да я сресвам и стилизирам и си ходя с оплетена коса. Не знам дали не се дължи на прекомерната употреба на шампоани против косопад, но дори балсам не подобрява вида ѝ ..

# 78
  • Мнения: 4 609
Не е от шампоаните. Променя се структурата на косъма при проблем с фоликулите.  Обикновено изтънява и поради това започва да се заплита. Аз също имам един участък, който ми става като гнездо от оплитане. А косата ми е права като праз. Точно там на тоя участък често усещам чувство на скубане, без някой да ме скубе.

# 79
  • Мнения: 1 667
Emilova_85, изследвайте поне желязо, вит Д, вит. Б12, щитовидни хормони. Идете при ЛЛ, обяснете симптомите, искайте изследвания и/или направление за специалист. По мое скромно мнение дисбаланса при витамини, минерали и хормони не е за подценяване.

Имала съм дълги периоди, в които ако не сложа маска, косата ми стои твърде суха, а при силния косопад и оредяване, се усеща като някакъв хвърчащ пух. В момента какъвто и шампоан да сложа, косъма е лъскав и косата - приятно мека и не е драстично тънка (тя си ми е тъничка по рождение). Така че само с подбор и елиминиране на неподходящи продукти за коса, често не се постига кой знае какъв ефект. Здравето започва отвътре и се проявява навън.

# 80
  • Мнения: X
От утре започвам с Миноксидил Kirkland ще ви споделям резултатите от всеки месец дано ми се отрази добре без странични ефекти а и най вече да има нова коса !!!
От кой сайт поръчахте ???
https://www.kirkland.bg/bg/ Този ми вдъхна най много доверие ще видя дали ще ми доставят оригинален той е леко жълтеникав и кристализира

# 81
  • Мнения: 763
Някой пробвал ли е https://www.zlatnaribka.com/kerastase/specifique--kontrol-i-lech … stimuliste-125-ml Препоръчаха ми шампоана и си го взех, но в повечето коментари пише, че има ефект в комбинация със прея или ампулите от серията. Аз в момента ползвам Mediceuticals NUMINOX FOLLICLE REVITALIZER и се чудя дали да не го сменя, защото не виждам особен ефект..

# 82
  • Мнения: 3 816
Не е от шампоаните. Променя се структурата на косъма при проблем с фоликулите.  Обикновено изтънява и поради това започва да се заплита. Аз също имам един участък, който ми става като гнездо от оплитане. А косата ми е права като праз. Точно там на тоя участък често усещам чувство на скубане, без някой да ме скубе.
Добре, де.Как се решава този проблем?! Направо се изморих! Косата изтъня, пада, сънувам кошмари и усещам, че съм в сериозна депресия вече Sad

# 83
  • Мнения: 4 609
Добре, де.Как се решава този проблем?! Направо се изморих! Косата изтъня, пада, сънувам кошмари и усещам, че съм в сериозна депресия вече Sad
За жалост, нямам точен отговор. Ако имах, вероятно нямаше да има потребители в тази тема. Нещо, което пожелавам на всички пишещи тук.

# 84
  • Мнения: 115
Аз имам същия проблем и частично го замаскирах като изрязах косата до раменете където са стигнали новите растежи. Старата коса надолу беше ужасна, тънка, суха метла. След като се подстригах през един ден правих маски със стимуланта на Икаров като обилно намазвах и скалпа и дължините. Около 10тина пъти правих такава маска и косата ми стана много лъскава. С купешки маски не съм постигала такъв резултат. Усещам я и доста по-жива, защото го няма увяхналото надолу да се заплита. С толкова къса коса не съм била никога и ми беше много трудно да се пречупя да я подстрижа. Но и аз забелязвам, че новите косми, които растат са много по-тънки и слаби...

# 85
  • Мнения: X
Аз си взех Numinox и ми харесва как действа на скалпа ми много силно загряващо действие има при мен като на люта чушка само че на скалпа ми и за него ще споделя мнение след 1 месец 😂

Последна редакция: пн, 20 ное 2023, 21:52 от Анонимен

# 86
  • Мнения: 3 816
Поръчах ампули и шампоан Виши Деркос .Моля се да помогне Sad

# 87
  • Мнения: 1 305
Тъй като в момента има намаления в златна рибка, някой да ползва от там продукт за косопад, от който да е останал много доволен и с видим резултат?

# 88
  • Мнения: 296
При мен, освен безумния косопад, се наблюдава и промяна в структурата на косата. Тази, която все още ми е на главата, не прилича на коса, а все едно на пълнежа на предишната коса. Освен това се изсуши адски много по цялата дължина и се заплита ужасно..а аз не смея да я сресвам и стилизирам и си ходя с оплетена коса. Не знам дали не се дължи на прекомерната употреба на шампоани против косопад, но дори балсам не подобрява вида ѝ ..
Точно по това познавам кога ще ме налегне косопад.
Косата ми започва леко да се заплита. Отплитам я като бавно и внимателно 1-ва я сресвам с пръсти, от там изпада падналият/те косъм/и, който е завъртял другите. После реша с гребен.
Ако всеки ден си миете косата, аз не бих се учудила много да е и от шампоана. Премивате я и няма как себума отделящ се от скалпа да я омазни.
Аз правя и маслени маски за коса, като втривам в скалпа. Вътре в маската слагам и малко балсам за по-лесно измиване.

# 89
  • Мнения: 425
За съжаление сухите краища и оплетените дължини често са симптом на епизод на косопад, но моят опит с моята коса показва, че каквото и както и да сложа нищо не помага, освен да намали не осезаемо щетите.

Общи условия

Активация на акаунт